Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka stołowa i przecinarka do metalu - do 920zł razem

Eyepock 18 Paź 2010 08:31 1952 0
 • #1
  Eyepock
  Poziom 9  
  Witam.
  Proszę o pomoc w trapiącym mnie problemie. Mianowicie muszę zakupić 2 elektronarzędzia, konkretnie przecinarkę do metalu (będzie ciąć w większości wypadków niewielkich średnic rurki z aluminium lub duralu - do ,5cm średnicy i do 3mm grubość ścianki) a także wiertarkę stołową (do podobnego zastosowania). Mój problem polega na tym, że mam na to odpowiednio:
  - przecinarka do metalu - 570zł
  - wiertarka stołowa - 350zł
  Wiem, że w tej cenie w zasadzie niemożliwe jest kupno czegoś na prawdę dobrego jakościowo lecz są to pieniądze z dotacji na rozpoczęcie działalności i z własnej kieszeni nie jestem na chwilę obecną w stanie wiele do tych kwot dołożyć (powiedzmy, że jestem do tego w stanie dorzucić po 100zł od siebie na każde z elektronarzędzi). Osobiście mógłbym (i byłbym chętny) dozbierać na zakup czegoś droższego, jednak umowa z Urzędem Pracy, z którego otrzymałem dotację, obliguje mnie do wydania pieniędzy w ciągu 30 dni od dziś.
  Wstępnie myślałem więc o narzędziach firmy Einhell (tak, zdaję sobie sprawę, że to "chińszczyzna"):
  - przecinarka do metalu BT-MC 355 - 546zł
  - wiertarka stołowa SB 401 - 328zł
  Nie znam się na tym sprzęcie ani trochę więc proszę o poradę - czy te sprzęty będą dobrym wyborem w danym przedziale cenowym? Czy może mają Państwo inną propozycję? Dodam, że sprzęt będzie eksploatowany odrobinę bardziej niż "garażowo" ale na pewno nie będzie to jakaś fabryka, gdzie działałby non-stop. Także sprzęt używany (choć średnio znam się na konserwacji czy wymianie części w takich narzędziach) wchodzi w grę, jednak muszę koniecznie mieć możliwość przedstawienia Urzędowi Pracy dowodu zakupu na podaną wyżej kwotę.
  Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam,
  Marcin

  EDIT:

  No dobrze. Niewiele osób kwapi się z odpowiedzią. Zaznaczę tylko, że znalazłem w podobnej cenie przecinarkę Maktec (ponoć Makita dla majsterkowiczów ale jakościowo w porównaniu z Einhellem niebo a ziemia) i na początek powinna wystarczyć. Czy ktoś mógłby chociaż pomóc w sprawie wiertarki stołowej/kolumnowej? Czy opcja uchwytu kolumnowego do zwykłej standardowej wiertarki jest sensowna?
  Mimo wszystko liczę na jakąś odpowiedź.
  Pozdrawiam raz jeszcze,
  Marcin

  EDIT 2:

  Powiedzcie chociaż czy używana Proma E 1516B jest w miarę w porządku? Nowa kosztuje półtora tysiąca złotych...
  Pozdrawiam,
  Marcin