Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dom, 4 telewizony, 1 cyfrowy polsat

18 Paź 2010 09:12 2114 2
 • Poziom 9  
  Witam koledzy, mam owy problem. Nie dawno zmuszony bylem zdjąć wszystkie anteny z dachu a miałem ich aż 4, tak kiedyś ojciec podłączył i było.Zmieniłem dach na nowy i teraz chce ponownie podłączyć telewizje w domu, i mam dylemat, jakiej anteny użyć ( czy może anten ) aby to sprawnie działało, bo ogólnie z tego co rozumiem to talerz do cyfrowego Polsatu tak czy siak muszę podłączyć, a rozdzielić sygnału Cp nie da sie.Ogólnie wolałbym nie mieć już telewizji naziemnej gdyż wiadomo ze za 4 lata wcale nie będzie nadawany jej sygnał. Jakbyście to najlepiej rozwiązali i co podłączali? dom mam 1 pietrowy, na parterze 2 Tv -kineskopowe:| - tam właśnie głównie chodzi o programy typu tvp1, tvp2,
  a na piętrze mam 2 LCD gdzie przy jednym poprzednio byl podłączony CP ..pozdrawiam
 • Warunkowo odblokowany
  Jesteś w duuużym błędzie co do nadawania sygnału TV! Wystarczy poszukać np. na stronie dipola schematu instalacji RTV-SAT. i po problemie.
  Po drugie naucz się że jak zadajesz pytanie to trzeba podać maximum informacji bo tu wróżek brak.
  Na marsie jeszcze domów nie stawiają.:D
 • Moderator
  Informacja "wolałbym nie mieć już telewizji naziemnej gdyż wiadomo ze za 4 lata wcale nie będzie nadawany jej sygnał" jest informacją nieścisłą: ma się zakończyć przekaz analogowy, co nie oznacza że nie będzie naziemnego.
  I tak jak dzac4 : co chcesz uzyskać na tych 4rech telewizorach.
  W najprostszym układzie jest tak: jeden dekoder = jeden odbierany program , jak masz 4 telewizory to wszyscy oglądają to samo.
  Istnieją systemy pozwalające na odbiór "z jednej karty" na wielu odbiornikach różnych programów ale do tanich ta instalacja nie należy.
  I pytanie podstawowe: lokalizacja...