Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter - skrzynia sprintshift - adaptacja

asthor 18 Oct 2010 12:13 10700 14
Texa Poland
    asthor
    Level 10  
    Dzień dobry!

Naprawiam samochody dostawcze, szczególnie Mercedes... Mam z nimi wielki problem, bo jakiekolwiek sprawy typu adaptacja skrzyni np. po wymianie sprzęgła muszę przeprowadzać w autoryzowanym serwisie. Chciałbym kupić wreszcie jakiś sprzęt elektroniczny który mi pomoże w moim kłopocie. Czy jest coś oprócz Stardiagnosis, co poradzi sobie z adaptacją skrzyni biegów typu spint shift? Czy Carsoft da sobie z tym rade? Narazie zakupiłem laptopa Dell D610 z wyjściem "COM".
    pomocy....
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
    trans-serwis
    Level 39  
    Jężeli zajmujesz się naprawą mercedesów to tylko Star Diagnoza.
  • Texa Poland
    asthor
    Level 10  
    Czy zestaw komputer+stardiagnoza, ktory mozna dostac na allegro za okolo 3000zl to dobry pomysl? Czy program ten zawiera jakies instrukcje, podpowiedzi?

Zastanawia mnie tez pewna sprawa - jezeli kupie stardiagnoze z multiplekserem i okablowaniem, to czy te kabelki i tak "skrzynka" wspolpracuje tez z carsoftem?
    hollow
    Level 20  
    Podpowiedzi musisz sobie opracować sam. Carsoft to jest całkiem inne urządzenie, wiec raczej nie bedzie razem ze sobą działać. Co do tych SD z allegro to jedyna kapa jest z kablami bo są bardzo słabe i szybko się rozwalają i trzeba je ratować taśmami i klejami, a i laptopy nie są pierwszych świeżości.
    asthor
    Level 10  
    hmm. a czy jest ktoś kto handluje samymi kablami do stardiagnozy? Komputer mam, oprogramowanie możliwe ze też uda mi się załatwić. Dzwoniłem dzisiaj do pewnej firmy z allegro która handluję stardiagnozą i z rozmowmy mogłem jedynie się domyślić że to oprogramowanie co sprzedają nie jest oryginalne.... kabelki produkują w chinach...
    User removed account
    User removed account  
    hollow
    Level 20  
    Chodzi ci o kupno samego multiplexera i kabelków, no to właśnie to to z aledrogo, nie wiem jak oni mogą tym tam handlować jak to nie jest oryginalne, sprzęt nie musi być oryginalny ale soft oni mają z neta.
    asthor
    Level 10  
    owik wrote:
    Czy ty wiesz o czym mówisz? Oprogramowanie do czego sobie załatwisz? Do laptopa czy do kabelków? Jeszcze Carsoft w to włączasz...Gdzie ty żyjesz człowieku? To matrix czy co?

na początku mojego tematu można się było zorientować że nie miałem nigdy z takim oprogramowaniem styczności, dlatego pytam. W takim razie gdzie leży problem pomiędzy oprogramowaniem a kabelkami? Czy kabelki działają tylko i wyłącznie z konkretną, jedną wersją danego programu? Czy chodzi o to, że program DAS/Xentry jest firmowo zainstalony na laptopie ew. dysku twardym i samemu mozna jedynie robic akutalizacje do noweszej wersji??
    romoo
    User under supervision
    No kupujesz star diagnose z kilkoma kabeklami żeby sie nie bawić pojedynczymi wtyczkami.
    A meśki mają 14 pin sprinter, 38pin i 16 pin, to 3 kabelki zgoła.

A urządzenie ma krosownice w środku na przekaźnikach.
    User removed account
    User removed account  
    asthor
    Level 10  
    owik wrote:
    No to powodzenia bez tej szarej puszki jeśli to tylko multiplekser...

możesz rozwinąć swoje myśli bardziej, bo w obecnej formie nic sobą konkretnego nie przedstawiają
    asthor
    Level 10  
    Potrzebuje sprzętu którym zrobie diagnostykę silnika /Sprinter, Vito/, często zmieniam sprzęgła w skrzyniach typu sprint shift, które wymagają potem adaptacji.
    Z tego co narazie dowiedziałem się to jedynie moje wymagania spełni Star Diagnosis, ponieważ Carsoft nie da sobie z adaptacją rady.
    Wobec tego, czy mając Pełny Star Diagnosis na laptopie Dell D610, działający - i... dokupując do tego na allegro, czy gdzie indziej kable z multiplekserem - czy to będzie działać?? Czy po prostu każdy program Star diagnosis jest przypisany do konkretnego multipleksera i konkretnych kabelków.... ???
    diagnosta.mb
    Level 12  
    Jeżeli robisz sporo MB to dobrą alternatywą może być SPRINT12
    tylko tyle że nie robi adaptacji sprzęgła SSG :((