Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ml-2010pr białe paski na wydruku

kwasik5 18 Oct 2010 13:43 2619 5
phoenixcontact
 • #1
  kwasik5
  Level 10  
  Problem polega na tym, że drukarka drukuje przez całą długość strony paski, które psują cały wydruk. Na paskach nadruk jest minimalny, cała reszta strony jest ok. Toner jest regenerowany przez firmę i nie był dużo eksploatowany. Paski rozmieszczone są nieregularnie. Próbowałem potrząsać toner, rozebrałem go, odkurzyłem kasetę z proszkiem. Nic nie pomaga. Wydruk sprawia wrażenie, jakby coś zasłaniało miejsca, na którym tworzą się paski.
  Będę wdzięczny za pomoc.
 • phoenixcontact
 • Helpful post
  #2
  tracer_as
  Level 19  
  na listwie dozującej toner pewnie są spieki toneru i jest nierówno rozkładany,
  należy zdemontować listwę i przeczyścić np pazurem
 • phoenixcontact
 • #3
  kwasik5
  Level 10  
  W którym miejscu jest ta listwa? Czy to listwa metalowo-plastikowa, która przykrywa pojemnik z proszkiem, który znajduje się nad wałkiem światłoczułym?
 • Helpful post
  #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Zdemontuj ten pojemnik "nad bębnem" gdzie zbierają sie resztki tonera i pod nim będzie taka metalowa listwa która zbiera toner z tego czarnego wałka nakładającego go na bęben. Odkręć boczną pokrywę i zdemontuj taka małą sprężynkę która przenosi ładunek i potem 2 śrubki którymi ta listwa jest przykręcona od góry. Tylko delikatnie ją demontuj żeby jej nie powyginać !

  C.
 • #5
  kwasik5
  Level 10  
  Wielkie dzięki, jest już naprawdę znacząca poprawa. A czy plastik pod listwą może mieć też na to wpływ czy tylko listwa? Listwę wyczyściłem bardzo dokładnie, ale jeszcze nie jest świetnie.
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Pod listwą masz wałek nakładający toner. Z nim nic nie zrobisz niestety... Jak się w nim rowki porobią to jest wtedy problem. Mając zdjętą śmietniczkęwarto też przeczyścić też rolkę ładującą bęben (taka gumowa nad zielonym wałkiem). Najlepiej na sucho miękką szmatką.

  C.