Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak okna aktywacji Windows XP

18 Paź 2010 13:51 3310 3
 • Poziom 9  
  Dostałe w użytkowanie nowy komputer, postanowiłem sobie więc, iż zrobię ghosta systemu na starym kompie i odtworzę na nowym. Normalnym stało się iż musiałem puścić naprawę systemu gdyż sterowniki i te sprawy nie pozwoliły na uruchomienie się systemu w trybie normalnym. Wszystko było ok aż do momentu gdy już po dopasowywaniu rozdzielczości pokazuje się okno z logo windows i czekaj... czeka sie czeka i nic, zrestartowałem więc komputer i prośba o to aby aktywować system w ciągu trzech dni, klikam aby aktywować teraz i okno aktywacji nie wyświetla się. Próbowałem je wywołać już na różne sposoby odnalezione w internecie niestety żadnych efektów, teraz już mineło te trzy dni i w ogóle nie mogę wejść jedynie tylko odrazu aktywować, ale jak już wspomniałem okno aktywacji nie wyświetla się.
 • Poziom 43  
  Może i jest, krzychupar, tylko ciężko tam się, bez zalogowania, dostać.


  zybeusz - z moich, choć skromnych, doświadczeń* z podobnymi przypadkami ani usunięcie wpa.dbl (.bak), ani grzebanie w rejestrze nie dawało rezultatu i najszybszą metodą była świeża instalacja.

  * Takie objawy spotykałem wyłącznie przy jakichś próbach "migracji" ze sprzętu innego niż składaki.
 • Poziom 9  
  Nie ma, ani w narzędzia systemowe, ani przez uruchom, nic...
  W tym momencie jestem na takim etapie, że udało mi się zalogować do systemu w trybie awaryjnym, uruchomiłem KeyUpdateTool microsofta, wpisałem sobie klucz z innego komputera i teraz już mogę logować się do systemu, ale przypuszczalnie za kilka dni znowu mi zablokuje dostęp, a wciąż nie chce mi się okno pojawiać.

  Co do migracji sprzętu to masz rację, migruję się ze składaka na DellOptiplex 380

  Dodano po 4 [godziny] 14 [minuty]:

  Jak już pisałem wcześniej przy pomocy microsoft'owego narzędzia podmieniłem klucz co pozwoliło mi na zalogowanie się do systemu i później niestety jedyne co podziałało aby mi nie krzyczało o konieczność aktywacji i nie blokaowało systemu to wpakill, zero aktualizacji, ale chociaż nie muszę walczyć z oprogramowaniem, które tu stanowi największy problem reinstalacji systemu, dziękuję za pomysły, rozwiązany