logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW BORA 116 km ciężko pali gaśnie

aleksiseba 18 Paź 2010 14:53 4239 3
REKLAMA
  • #1 8634451
    aleksiseba
    Poziom 2  
    Witam. Mam problem z VW Bora 1.9 TDI 116km rok 2000 (pompowtryskiwacze), samochód nie zawsze, ale ostatnio zdarza się to coraz częściej nie chce odpalić i gaśnie, nie ma znaczenia czy jest ciepły czy zimny, gdy już zapali podczas jazdy zachowuje się normalnie. Nie odczuwam zmiany w mocy, silnik pracuje równo nie szarpie. W samochodzie wymieniłem filtr paliwa i powietrza, pasek rozrządu, pompę wodną, komputer nie pokazał żadnych błędów i nic bez zmian. Ostatnim razem gdy samochód nie chciał zapalić został zapięty komputer i mechanik przywrócił ustawienia fabryczne, auto zapaliło bezbłędnie, ale po dwóch dniach problem powrócił. Sprawdziłem układ paliwowy pod kontem nieszczelności i nic, wszystko wygląda dobrze nie znalazłem tylko pompy paliwowej nie ma jej w zbiorniku ani nigdzie po drodze do silnika. W aucie jest zamontowane webasto. Proszę o podpowiedzi gdzie szukać usterki.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 8661656
    vogelek1
    Poziom 18  
    do sprawdzenia układ paliwowy w szczególności w miejscu filtra paliwowego, czy po nocy autko odpala ciężej?
  • REKLAMA
  • #3 8664404
    aleksiseba
    Poziom 2  
    dziękuję za podpowiedz. sprawdziłem układ paliwowy i wydaje mi się, że znalazłem nieszczelność. odłączyłem webasto i samochód od 5 dni jeździ normalnie nie gaśnie i nie ma problemów z paleniem. zobaczymy co będzie dalej.
  • Pomocny post
    #4 8664911
    vogelek1
    Poziom 18  
    Często przy eksploatacji powstaje nam jakiś problem ale to nie z niewiedzy lecz z powodu rocznika auta ( lata robią swoje w materiałach gumowych, plastikowych, metalowych:D ). Pozdrawiam.
REKLAMA