Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toledo 1.9 tdi AFN nierowno pracuje, załącza sie tryb awar.

18 Oct 2010 18:16 2650 5
  • Level 12  
    Witam! Rano odpalam silnik, pali na dotyk i po ok 15-20 sekundach zaczyna szarpać i nie równo pracować, zapala się tryb awaryjny (migająca kontrolka podgrz. świec), silnik wskakuje na ok 1200obr/min po czym gaśnie (sytuacja powtórzyła się dwukrotnie). Wszystko działo się w w/w kolejności. Dodam że przydarzyło mi się to po raz pierwszy. Wcześniej może 1 raz zapalił mi się tryb awaryjny i silnik nierówno chodził, lecz trwało to nie dłużej niż minute i wszystko wróciło do normy. Jeśli ktoś z użytkowników spotkał się z podobna sytuacją w 1.9 TDI AFN 110 KM, lub podejrzewa co tam może się dziać to zwracam się o pomoc
  • Level 10  
    Witam. Miałem taką usterkę w audi b4 tdi 1Z.Okazało się że to nastawnik w pompie wtryskowej. Czyszczenie pomogło. DAREK
  • Level 14  
    Nie ma co podejrzewac, diagnostyka najpierw!

darek710 wrote:
    Witam. Miałem taką usterkę w audi b4 tdi 1Z.Okazało się że to nastawnik w pompie wtryskowej. Czyszczenie pomogło. DAREK
    Kolego 1Z to inna bajka
  • Level 14  
    Zczytaj na początek błędy sterownika o ile będą.... wygląda na nastawnik, ewentualnie coś z zasileniem w ropkę.
  • Level 12  
    Juto rano wybieram się na diagnostykę, wiec podzielę się informacjami jakie tam uzyskam. Mam nadzieję ze coś się wyjaśni. Bardzo dziękuję za pomoc panowie
  • Level 12  
    Są dwa błędy. Nastawnik oraz czujnik dawkowania paliwa. Mam nadzieje, że nie skończy się to regeneracją pompy :| Pozdrawiam