Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Briggs & Stratton 5.5KM stracił obroty, dymi

18 Paź 2010 18:36 19970 13
  • Poziom 9  
    Silnik Briggs & Stratton 5.5KM
    Witajcie
    Koniec sezonu i moja 2letnia kosiarka w trakcie pracy zasłabła, straciła obroty, szarpie ,dymi, świeca czarna- wyczysciłem . filtr paliwa wyczyściłem, ale nawet całkowite zdjecie go nie pomaga. Wymyłem benzyna te wszystkie sprężynki przy regulatorze obrotów a silnik nadal swoje. co ja mam zrobić???
  • Poziom 26  
    Może zatarłeś silnik?
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy jest zatarty. Olej jest w normie, zmieniałem na poczatku sezonu. Odpala normalnie. nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    w tym modelu juz nie ma membrany. Jest układ samoregulujący obroty. to jest dokładnie typ kosiarki P53-550CM
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Polegam na Twojej opinii więc jutro zacznę rozbierać układ zasilania zobaczę jak to wygląda i wtedy poproszę o dalsze rady. Póki co bardzo dziękuję.Nie jestem specjalista od silników ale myślę że pomału sobie poradzę.

Dodano po 4 [minuty]:

Na zdjęciu jest podobna do mojej, ale jutro obejrzę i wszystko opiszę. Gdzie ewentualnie mogę szukać membrany??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witaj
    Rozkręciłem trochę i doszedłem do tej membrany, tak na oko nie jest dziurawa/rozumiem że ewentualna dziura powinna być w okolicy sprężyny która ja popycha / w jednym miejscu na krawędzi jest lekko sfalowana ale nie wiem czy ma to wpływ na pracę silnika.
    Pytasz o dym - kosiarka była rozgrzana dymiła nie jakoś tak strasznie ale było widać ciemne spaliny wydobywające się nieregularnie w takt nierównej pracy silnika.
    Myślę, że jak już rozebrałem to wymienię tę membranę - poradź proszę na co jeszcze zwrócić uwagę mając rozebrana tą stronę kosiarki.
    PS Dzięki za zdjęcie. pomogło!

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze jedno, oprócz membrany tam jest jeszcze uszczelka w tym samym kształcie rozumiem że ją też warto wymienić a może to jest komplet?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Jest naciągnięta, wymieniam jutro i napiszę jak wyszło. Dziękuję!
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Wymieniłem membranę i silnik odpalił. Ma też prawidłowe obroty-bardzo dziękuje za trafna diagnozę. Silnik reaguje na obciążenie ale co chwila tak jakby lekko strzelił do wydechu. trudno to opisać ale wcześniej tego nie zauważyłem. Czy może coś źle zrobiłem?
    Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Tak złożyłem jak piszesz. Myślę że masz rację z tym paliwem. Końcówka z 5 litrowego baniaka. Paliwo kupiłem w lipcu. Gdy rozebrałem kosiarkę to przez dobę zbiorniczek paliwa był otwarty. To wszystko utwierdza mnie w tym co piszesz. Bardzo dziękuję za wyjaśnienia i cierpliwość))). Żyje na wsi z dala od wielu przywilejów internet daje mi szansę. Pozdrawiam i życzę sukcesów.