Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor do narzędzi pneumatycznych i malowania.

Adek4100 18 Paź 2010 21:26 15982 8
  • #1 18 Paź 2010 21:26
    Adek4100
    Poziom 17  

Witajcie, potrzebuję zrobić kompresor do napędzania narzędzi pneumatycznych i pistoletu lakierniczego. Przeczytałem spor tematów tutaj na ten temat, lecz nigdzie nie znalazłem źródła z kąd i gdzie dostac butle i sprężarke.

Narzedzia pneumatyczne nię bedą pracowały na okrągło, do tej pory do malowania i klucza wystarczał mi kompresor 24l. Aktualnie potrzebować butlu minimalnie większej spokojnie wystarczyła by 50l lecz jak już robić to myślę że chociaż 100l.

Pomyślałem że zrobienie kompresora będzie najtańszym rozwiązaniem, sprężarkę mam zamiar kupić z jakiegoś samochodu ciężarowego lub ciągników rolniczych, wydajnościowo wydają się ok, problem z butlą, nigdzie nie mogę takiej spotkac, na alle. spotkałem butlę 50l za 70zł i nic więcej. Z kąd i gdzie szukac takich butli, może butle samochodowe po LPG będą dobre, dostać jakaś duża butle około 70l za groszę, lecz nie wiem jak z bezpieczeństwem.

Bardzo proszę o pomoc.

Proszę poprawić pisownię. Np. pisze się "skąd". [retrofood]

0 8
  • #2 18 Paź 2010 21:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Paź 2010 22:10
    Adek4100
    Poziom 17  

Dzięki wielkie , bardzo dobry pomysł z tym zasobnikiem, ale co kupię bedzie zalezało od ceny acz kolwiek pojemność takiego zasobnika jest juz ciekawa.

0
  • #5 30 Lis 2010 16:16
    matiz515//
    Poziom 8  

jako zbiornik możesz wykorzystać bojler

0
  • #6 02 Gru 2010 20:40
    manieksoma
    Poziom 10  

ja do swojej użyłem również butli po LPG 100l z tego co pamiętam jej wytrzymałość to 30 atmosfer. tylko mam problem bo moja sprężarka nie może jej nabić ciśnienie 5 atm starcza na pompowanie 2 kol. a klucz pneumatyczny w ogóle nie chce ruszyć tylko ma delikatne obroty ktore zatrzymuje ręka.

0
  • #7 02 Gru 2010 22:50
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 04 Gru 2010 14:30
    manieksoma
    Poziom 10  

wkleje zdjecie i prosze zeby mi ktos napisal czy moze ta sprezarka obsluzyc klucz pneumatyczny na takim polaczeniu i co zmienic zeby bylo dobrze. dodam tylko ze sprezarka jest oryginalna z 1963r produkowana we Wroclawiu ja dolaczylem tylko butle po LPG

0
  • #9 08 Gru 2011 11:40
    Lucyfer-x
    Poziom 10  

ciężko powiedzieć, po samych zdjeciach, teoretycznie jak najbardziej, wydaje się dobry, ale cóż to za odpowiedz bez danych, z tego co mi wiadomo to do pneumatycznych narzędzi potrzeba od 6-8, mówie na "oko",

Tak naprawde wszystko zalezy od Twoich narzędzi jakie masz, nie moge Ci powiedzieć że na przykładzie Pistoletu do lakierowania że 4 bary, to najlepsze cisnienie dla niego, bo być może najlepiej pracować przy ćisnieniu 5 barów, liczy się ,gęstość farby, wykonanie pistoletu, firma itp.

Nie maluje samochodów, maluje jedynie aerografem modele, a tam specialnie duże ciśnienie nie jest tak potrzebne,
    Jedyne co możesz dołorzyć do niego to. ODOLEJACZ/ ODWADNIACZ, i REDUKTOR

3in1

Polecam YT-2383 REDUKTOR FILTR ODWADNIACZ ODOLEJACZ YATO, Firma bardzo dobra, a sam produkt kosztuje jedynie 68zł, prócz tego na nim możesz dzięki reduktorowi ustawić stałe ciśnienie podawania. czyli masz np. ciągle 6 braów nic niżej nic wyżej,

osobiście zastosował bym to w każdym kompresorzę,
    Przy używaniu pneumatycznych narzędzi, i pistoletów do nakładania lekieru "samochodowego", Jest to produkt bez którego nie powinieneś pracować, jeśli chcesz poprawić jakość swoich prac jeśli rozchodzi się o malowanie, lub przedłużyć żywotność swoich narzędzi.

Przy narzędziach pneumatycznych, woda ani olej nie dostaje się do środka, co napewno przedłuża żywotność nazedzi, co do pistoletu z farbą, nie dostaje się woda co nie spowoduje zacieków na farbie plam itp, a o oleju na lakierze to już chyba nie trzeba tłumaczyć.

Co jeszcze mogłbyś zmienić, chyba filter wlotowy powietrza do Twojej spręzarki, zawsze coś by tam lepiej czyściło powietrze, bo ten wydaje się przestarzały.

Pozdr.

0
  Szukaj w 5mln produktów