Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw kina z jamo606 - jaki ampli i dvd?

snaker666 18 Paź 2010 21:54 1747 7
  • #1 18 Paź 2010 21:54
    snaker666
    Poziom 2  

Witam serdecznie!

Jestem nowy na forum i bardzo licze na Wasza pomoc. Prosze doradzcie mi jaki amplituner i dvd dobrac do zestawu 5.0 glosników jamo 606?? Dysponuje budzetem w wysokosci 2,5-3 tys. Jest wogole mozliwosc zmieszczenia sie w tek kwocie? Uprzedzam ze sprzet bedzie uzytkowany w pokoju 40m2 głownie do muzyki a czasem do kina. To moj pierwszy zestaw kina i nie jestem szczególnie wyczulony dzwikowo:) Jesli potrzebne beda jakies jeszcze info to napiszcie. na poczatek mam do porónania dwa zestawy:

Pioneer DV-420V-K VSX-919AH-K Jamo S606HCS3

Pioneer DV-420V-K VSX-520V-K Jamo S426B

czy warto dolozyc drugi tysiac prawie do jamo 606??

0 7
  • #2 19 Paź 2010 21:15
    Koren
    Poziom 10  

Hej, jak do muzyki to nie kino domowe... bo niby po co ? muzyka w stereo jest zapisywana czyli 2 kanały, lepiej wydaj to w porządne 2 kolumny + wzmacniacz i opcjonalnie CD/(DVD) - żeby sobie raz na ruski rok coś włączyć w formacie DVD :) tyle na ten temat, przeczytaj sobie dokładnie różnice miedzy KD a stereo gdzie tu na forum jest o tym ładny wykład ...:D

Co do zestawu (Pioneer DV-420V-K + VSX-919AH-K Jamo S606HCS3 )... jak na mój słuch gra to całkiem niezłe, jak na te pieniądze :!: na pewno nie są one wyrzucone w błoto, hm moje są (tylko) S606 bez tej końcówki przypuszczam ze nowszy model, same kolumny identyczne, tylko głośnik średnio tonowy inny, no i tak jak pisałem muzyki na tym nie posłuchasz w sposób audiofilski.
    :roll:

0
  • #3 19 Paź 2010 22:38
    snaker666
    Poziom 2  

A moze macie jakis pomysl na inny zestaw do 3 tys ktory bedzie mogl cos pokazac.czekam na propozycje..:)

0
  • #5 19 Paź 2010 22:59
    snaker666
    Poziom 2  

interesuje mnie zestaw kina domowego kombinowany do kwoty 3 tys. Pokoj ma 40 m2 a bedzie glownie obslugiwal muzyke a w 40% film. chcialbym by to byly osobne ampli i dvd wraz z glosnikami jamo606 bo takie upatrzyla sobie moja zona...podobno pasuja do wystroju:)

0
  • #7 20 Paź 2010 21:04
    snaker666
    Poziom 2  

Dzieki angelica_n za link. Poczytałem i przemyślałem sprawę. Jestem zdecydowany juz na zestaw kolumn Jamo S 606 Hcs 3. Pytanie jaki amplituner do tego wybrać? Wykorzystywany ten sprzęt będzie głównie do muzyki(60%) i filmu(40%). Pokój jednak zmieniłem i będzie sprzęt docelowo działał w mniejszym pokoju tj.ok 20 m2. Budżet to niestety wciąż tylko 3 tys. Pomóżcie jaki ampli wybrać...myślałem o onkyo 578 albo pioneer 819 ale sam nie wiem jaki model wybrać.
    Czekam na Wasze rady w tek kwestii. Najlepiej tak by zostało mi cos na odtwarzacz dvd:)

0
  • #8 20 Paź 2010 21:16
    anmedia
    Poziom 39  

Zobacz w tamtym linku (właśnie dlatego go podałem) masz info na co zwrócić uwagę, najpierw postaraj się wybrać jakieś modele, widzę że masz dwa, to już łatwiej, skoro masz kolumny (zakładam że także masz i kabelki na pewnym standardzie) zabierz wszystko do sklepu który ma taki sprzęt (oczywiście zakładam że także mają miejsce - sale odsłuchową), zabierz także kilka znanych Ci płytek, ale dobrej jakości i nie piraty (pomijając kwestie piractwa, wiele kopi wykonywanych jest na nagrywarkach komputerowych i wypalanych przy dużej prędkości a to niekorzystnie odbija się na jakości) i po prostu poświęć czas na odsłuchanie i sprawdzenie sprzętu, to Ci dużo pomoże.Oczywiście masz też kolumny Jamo, ale JAK DLA MNIE (moja opinia i mój gust) to kolumny dobre ale do dobrego jazzu i muzyki klasycznej a dodatkowo w komplecie z Denonem możesz się troszeczkę rozczarować , np jeśli słuchasz muzyki dynamicznej, metalowej, rockowej czy nawet techno

0
  Szukaj w 5mln produktów