Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat Sherman 230 czy warto kupić?

suchy339 18 Paź 2010 23:16 18817 6
  • #1 18 Paź 2010 23:16
    suchy339
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Chciałbym zapytać was o opinie nt. tego sprzętu.
    Opis z aukcji allegro wygląda tak:
    Nr katalogowy:
    SPA-MIG230
    Napięcie zasilania:
    AC 230V 50Hz
    Maksymalny pobór mocy:
    5,5 kVA
    Znamionowy prąd spawania X 15%:
    190 A
    Zakres regulacji prądu spawania:
    35 - 190 A
    Sposób regulacji prądu spawania:
    Skokowy, 8 pozycyjny
    Maksymalna masa szpuli z drutem: 15 kg (szpula Ø 280mm)
    Sposób regulacji prędkości podawania drutu: Płynny
    Masa: 49 kg
    Wymiary:
    880 x 480 x 760 mm
    CYKL PRACY:
    15%-190A
    60%-115A
    100%-65A

Zdaję sobie doskonale sprawę z tego że to nie jest urządzenie absolutnie profesjonalne itd.
    Moja bolączka to brak 400V w domciu - mam tylko 1fazę - decyduję się powoli na kupno tego cuda bo - po pierwsze jak zwykle cena - po 2 zasilanie 230V no i po 3 szpulka drutu wchodzi 15kg co też jest nie małą oszczędnością.
    Spawać chcę reperaturki w autku, bramę wjazdową nowe drzwi do garażu, przyczepkę itd. Niby nie dużo ale....
    Nie będę spawał szyn kolejowych;)
    Myślę, że max elementy o grubości 5mm albo i mniej.
    Czy te urządzonko spełni moje oczekiwania?
    Nie znam się na tym-do tej pory działałem tylko spawarką transformatorową i to bardzo ograniczało moje chęci;/
    Dużo czytałem o tych tańszych urządzeniach no i szczerze powiem, ze na besterka to mi szkoda kasy.

• #2 25 Paź 2010 17:54
    Jacek1983rr
    Poziom 23  

materiał o grubości 5mm to albo będziesz spawał z dwóch stron albo będziesz musiał zrobić fazę na pewno nie uda ci się przetopić 5mm blachy tym czymś:).

• #3 26 Paź 2010 00:09
    suchy339
    Poziom 10  

cóż myślę że jeżeli "rynkowa spawarka (140A na papierze)" dawała sobie z takimi elementami rade to sądzę że to da mi większe pole do popisu?

• #4 28 Paź 2010 21:37
    wojmaz43
    Poziom 8  

Witam!!!
    Co do Shermana 230 to mysle ze da rady z tym co pisałeś.Mam 200A shermana i daje rade z drutem 0.8 przetopił spaokojnie drut zbrojeniowy 8mm.Spawałem kraty i nawet niezle poszło.Tylko mam "ale " do wykonania tej spawarki.Jest ciężka ale delikatna.Kołka nie sa w stanie utrzymac pawarki z butla.Podajnik chodzi ale nie daje mu długo.Rolka haczy o sruby w obudowie.To tyle.Mam go dwa tygodnie.Myśle ze moglem dolozyc kasy do besterki.Wiem ze jest droga ale solidna.Szczeże powiem ze zakup nieudany.

• #5 28 Paź 2010 23:42
    suchy339
    Poziom 10  

no cóż-miedzy 200 a 230 jest różnica widzę znaczną nawet i w cenie-kupuje i tyle hehe post kolegi mnie nie zniechęcił a wręcz przeciwnie:) za kilka dni przekonam sie co i jak no i podzielę sie wrażeniami;)

• #6 30 Lis 2010 21:11
    konrad_1415
    Poziom 9  

Witam prosił bym o opinie w sprawie tego samego shermana (mig 230). Nie zamierzam spawać namiętnie i grubych elementów. Moje pytanie jest bardziej konkretne co do użytego tam podajnika bo nie ukrywam ze nie lubię takich "zabawkowych" i chciał bym go zastąpić od razu czymś lepszym i niezawodnym co by się nie przegrzewał (docelowo rolki 15kg). Myślę o wymianie go na taki podajnik 1 lub taki podajnik 2 Zakładam ze zastosowany tam w oryginalnej wersji jest na 12V i czy będzie to duży problem z przeróbką. myślę ze wystarczy zamienić trafo z 12V na 24V myślę tylko jak to wygląda od strony układu sterującego (nie chciał bym dokładać stycznika by nie było klepania niepotrzebnego) i gdzie ewentualnie podłączyć podgrzewacz gazu który chcę umieścić w środku.

uzwojenie na trafo jest tam Cu? czy Al?
    Proszę o wszelakie spostrzeżenia odnośnie tych przeróbek i nie tylko.

• #7 21 Sie 2016 14:42
    brunet2582n
    Poziom 7  

Witam prosił bym kolegę- suchy339 o opinię migomatu sherman 230 jak się sprawuje czy były jakieś awarie ?jak często go Pan używa, bo zamierzam taki kupić, czy jest Pan z niego zadowolony ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME