Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy z antywirusem Microsof Security Essentials.

dawid31_30 18 Paź 2010 23:18 6275 10
  • #1 18 Paź 2010 23:18
    dawid31_30
    Poziom 2  

Proszę o pomoc! nie mogę odinstalować antywirusa microsoft security, przestał działać i w żaden sposób nie można go usunąć. zainstalować ponownie również nie mogę. dodam że nie ma go w ,,dodaj usuń programy" został w program failes ale ręcznie nie można go wyrzucić.

0 10
  • #2 18 Paź 2010 23:32
    infokurs
    Poziom 10  

Możesz spróbować go naprawić tym narzędziem http://www.thewindowsclub.com/downloads/Fix%20MSE.zip

Możesz też wejść w edytor rejestru ( start > uruchom > regedit )
    następnie wejść w: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall i usunąć klucz: Microsoft Security Essentials -z całą zawartością
    Potem odpal instalke MSE i powinieneś mieć opcję deinstalacji.

Możesz też sprawdzić programem AppRemover http://www.appremover.com/

0
  • #3 19 Paź 2010 00:48
    mobius121
    Poziom 17  

Witam.
    Czasem tak bywa szczególnie gdy instaluje się coś z micro.......yt
    Najprościej podłączyć dysk pod inny komputer i usunąć cały katalog, jest jednak małe ale ten program przy instalacji odinstalowuje Windows Defender i nie wiem czy się system nie zbuntuje. Jeżeli tak to może być konieczna naprawa systemu z płyty instalacyjnej. Zakładając jednak że wszystko jest ok należy przed usunięciem go zobaczyć czy jest umiejscowiony w auto starcie i wyłączyć go, potem dysk do innego kompa-usunąć katalog, potem po normalnym uruchomieniu wyczyścić rejestry z pozostałości po nim - obojętnie czym, może być Registry First Aid, J16 Power tools itp ( no chyba że potrafisz to zrobić ręcznie usuwając odpowiednie klucze). Drugie rozwiązanie nie będzie wymagało odczepiania dysku ale czasem może być kłopotliwe ponieważ ten cudak instaluje się w systemie - dlatego go nie widzisz w liście programów- może być za to schowany w aktualizacjach Windowsa ( zobacz może tam siedzi ). Instalujemy Absolute Uninstaller lub Revo oraz AppRemover i miłej zabawy ( na koniec też czyszczenie rejestru ). Na marginesie - może następnym razem podaj jakiego systemu używasz. Załączam odpowiednie pliki deinstalatorów i czyszczenia rejestru

0
  • #4 19 Paź 2010 14:24
    dawid31_30
    Poziom 2  

Niestety nic nie pomaga, rejestr usunąłem ręcznie, i dalej nic , mój system to XP, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, proszę o pomoc.

0
  • #6 19 Paź 2010 16:26
    infokurs
    Poziom 10  

jeżeli nic nie pomaga, to zawsze można metodą "na rympał"
    -najlepiej odpalasz maszynę w trybie awaryjnym i kasujesz katalogi programu - jeżeli nie chce czegoś usunąć wspomagasz się programem Unlocker.
    Potem czyścisz rejestr z pozostałości np programem ccleaner.

Moderowany przez jankolo:

Nie pisz głupot, bo nie wiesz o czym piszesz

0
  • #7 20 Paź 2010 00:56
    mobius121
    Poziom 17  

Witam ponownie.
    Możesz opisać co zrobiłeś ? " Nic nie pomaga , rejestr usunąłem ręcznie " niczego nie wyjaśnia. Jaki masz problem w chwili obecnej, co próbowałeś zrobić i jak ? Czy komputer można normalnie uruchomić i używać. Jeżeli sobie nie poradzisz a komputer można uruchomić to jestem w stanie pomóc ci zdalnie z mojego jeżeli sobie życzysz.

0
  • #8 20 Paź 2010 09:37
    JanuszArtur
    Poziom 14  

Start / Uruchom / msconfig

Zakładka Autostart

Odznacz wszystko to co odwołuje się do niechcianego oprogramowania.

Restart

Albo:
    Alt+Ctrl+Del
    Znajdź proces/program, który jest związany z niechcianym oprogramowaniem i go zakończ.

W obu przypadkach powinna pojawić się możliwość usunięcia katalogu.

Bywa czasami, że katalogu nie da się usunąć ponieważ geniusze z Microzgrozy nie wpadli na to, że do nazwy katalogu można użyć zastrzeżonych znaków - np kropki na końcu.
    Tak więc należy taki katalog usuwać poprzez:
    Start / Uruchom / cmd
    Nie wiem w jakim katalogu Ci się zacznie ścieżka więc:
    wydawaj komendę: cd.. i potwierdzaj Enterem aż ścieżka będzie tylko: c:\
    Wydaj komendę: cd Program Files
    wydaj komendę: dir /x /p /s
    Wyświetli się lista katalogów oprogramowania jakie posiadasz. Różnica polega na tym, że masz oznaczenie dosowe - tzn max 8 znaków. Jeżeli np katalog nazywa się w windowze: ZnienawidzonyMicrosoftowyAntywirus
    to w dos będzie nazywał się Zniena~1
    Więc trzeba wydać komendę: del Zniena~1

Ten znaczek: "~" to "tylda" - zwykle występuje jako pierwszy klawisz w linii numerycznej klawiatury i pojawia się ten znak dopiero po wciśnięciu kolejnego klawisza.

Kolejna metoda polega na użyciu systemu uruchamianego bezpośrednio z CD - np backtrack linux albo mandrake live. Fajna dystrybucja i ma wszystko czego potrzeba. Korzystając z niej możesz odnaleźć na dyskach katalogi, które wydają ci się nie potrzebne i je skasować. Należy uważać, bo to dosyć brutalna metoda i nie będzie możliwości odtworzenia.

To tyle co do głowy mi przyszło.
    Mam nadzieję, że uda Ci się coś zawalczyć.

PS. pewnie znakomita większość spróbuje w nazwie katalogu dodać na końcu kropkę :)

0
  • #9 20 Paź 2010 17:05
    infokurs
    Poziom 10  

Ponieważ jankolo publicznie skierował w moją stronę zarzuty, nie podając przy tym uzasadnienia takiej oto opinii

jankolo napisał:
    Nie pisz głupot, bo nie wiesz o czym piszesz

Pozwolę sobie również publicznie do nich ustosunkować - tym bardziej, że wnosi to wiele do tematu.

Wyjaśnienie padło dopiero na pw jakie wystosowałem do Pana moderatora, a w mojej opinii powinno paść otwarcie w wątku - to z uwagi iż dotyczy bezpośrednio tematu dyskusji i także wpisów kolegów udzielających się w temacie.
    Panie moderatorze, mam nadzieję że się Pan na mnie nie obrazi za to, ze pozwolę sobie zacytować Pańską odpowiedź.

jankolo napisał:
    Tak postępowac nie wolno w przypadku programu, który ściśle integruje się z systemem operacyjnym i który jest przez system traktowany jako jego część składowa.

Cóż, nie zgadzam się z ta opinią - przynajmniej nie w całości.
    Oczywiście takie działanie jest ostatecznością, zawsze należy wcześniej wyczerpać wszystkie mniej inwazyjne sposoby jak deinstalacja z poziomu instalatora, użycie zewnętrznych deinstalatorów, narzędzi removal tool itp., naprawa/nakładka z poziomu instalatora, fixy itp. - i późniejsza tradycyjna deinstalacja programu.
    Jednak gdy to metody zawiodą, pozostaje metda jak to nazwałem "na rympał" - czyli usunięcie plików programu i wyczyszczenie rejestru z pozostałości. Jeżeli ktoś chce być pewny, że wszystko zostanie usunięte - może po takiej czynności zainstalować program i odinstalować go metodą tradycyjną.

Dalej, nie zgadzam się z opinią by MSE był częścią systemu, czy by jakoś szczególnie się z systemem integrował. Przynajmniej nie bardziej niż inne programy tego typu. Owa integracja to z grubsza instalacja usługi MsMpSvc i wyłączenie usługi defendera.

W mojej opinii MSE jest składnikiem dodatkowym - mającym zastępować program Windows Defender.
    Nie jest wcale składnikiem niezbędnym do działania systemu (z reszta defender też) i może być spokojnie usunięty.
    W dalszym ciągu podtrzymuję, że można go usunąć w trybie awaryjnym - chociaz też można w normalnym trybie wyłączyć jego usługę ( start > uruchom > services.msc ...dalej znaleźć usługę pt. Microsoft Antimalware Service i dać jej Typ uruchomienia > wyłączony i kliknąć Zatrzymaj ) jednocześnie włączyć na powrót systemowego defendera. Po czym można już usunąć pliki MSE (w dowolny sposób, tradycyjnie, z linii poleceń, unlockerem, z płytki bootowalnej), wreszcie przeczyścić rejestr z pozostałości. Po restarcie warto ponownie przeczyścić rejestr, bądź zainstalować program ponownie i normalnie odinstalować - o czym wcześniej już wspominałem.

A jeżeli ktoś uważa, że nie wiem o czym piszę, albo piszę głupoty - to proszę konkretnie i otwarcie to wykazać.

-2
  • #10 20 Paź 2010 21:21
    dawid31_30
    Poziom 2  

Dobra dziękuje wszystkim za pomoc, nie jestem specem komputerowym
    niestety ale nic nie pomaga jak chcę zainstalować tego antywirusa microsoft security nadal wyskakuje żę mam jakiegoś antywirusa, robiłem tak jak radziliście tzn:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall i usunąłem klucz: Microsoft Security Essentials -z całą zawartością ,
    używałem AppRemover który nic nie znalazł, w autostarcie też nic niema,
    nawet potraktowałem go ,,Brutalnie" usuwając cały plik w trybie awaryjnym
    czyszczenie cclenerem, i dalej to samo przy próbie instalacji. Nie chciałem robić formata ale będę musiał.
    Jeszcze raz wszystkim dziękuje za podpowiedzi.

0
  • #11 20 Paź 2010 21:51
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Temat zamykam.

0