Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VBA] Aktualizacja makra po dodaniu kolumny

keizel 19 Paź 2010 04:46 1515 3
  • #1 19 Paź 2010 04:46
    keizel
    Poziom 9  

Witam
    Mam pytanie czy jest mozliwosc zaktualizowania makra? Posiadam Makro ktore wkleja jakies formuly w obszarze 100 kolumn i 100 wiersz, potrzebuje teraz wstawic dodatkowa kolumne mniej wiecej w polowie zakresu, Iteraz co zrobic aby zapisy makra rowniez sie przesunely o ta jedna kolumne, jest taka mozliwosc????

0 3
  • #2 19 Paź 2010 10:28
    walek33
    Poziom 28  

keizel napisał:
    Mam pytanie czy jest mozliwosc zaktualizowania makra?

Jest taka możliwość.
    keizel napisał:
    Iteraz co zrobic aby zapisy makra rowniez sie przesunely o ta jedna kolumne, jest taka mozliwosc?

Wprowadzić poprawki do makra. Jest taka możliwość.
    :D
    A teraz na poważnie. Jakie pytanie taka odpowiedź. Jeśli chcesz konkretnej pomocy zadaj pytanie precyzyjniej. Nikt nie jest wróżką i nie widząc owego makra nie odpowie konkretnie co trzeba zmienić.

0
  • #3 19 Paź 2010 17:36
    keizel
    Poziom 9  

ale ja mam kilka makr i nie chodzi mi o jedno konkretne.
    Pytanie moja milo na celu informacje czy da sie to zrobic jakos automatycznie zeby nie zmieniac wszyskich wartosci komorek z palca w formulach jakie to makro wkleja, bo jak wczesniej wklejalo do kolumny np K2 to terazpo wstawieniu dodatkowej jest to kolumna L2. A on pamieta ze ma wkleic do K2.

0
  • #4 19 Paź 2010 18:32
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Jak wcześniej pisał kolega walek33 zawsze jest jakaś możliwość. W przypadku gdy zakładam wstawianie/usuwanie kolumn szukam w arkuszu jakiegoś punktu odniesienia. Może to być Np nagłówek.

Code:
    kol = Rows(1).Find(what:="Nagłówek", Lookat:=xlWhole).Column

' jestem już zorientowany i wtedy
    cells(1,kol+1) = "Nagłówek2"
    Wówczas ile by nie wstawić/usunąć kolumn przed kolumną "Nagłówek", makro będzie działać prawidłowo...

0