Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master licznik Sagem nie przełącza km

waspiot 19 Oct 2010 10:22 5647 11
    waspiot
    Level 12  
    Witam.
    Problem jest następujący: od pewnego czasu nie ma możliwości przełączenia się z dziennego licznika kilometrów na licznik ogólny. Nie jest również wyświetlany zegarek. Test zegarów wychodzi poprawnie, kilometry na dziennym i prędkość poprawnie, przycisk na zegarach sprawny - bo resetuje dzienny i wchodzi w test. Auto posiada oryginalne tacho, które jest sprawne i na nim stan ogólny km jest wyświetlany. Tacho ma być jednak schowane, dlatego zależy mi by móc odczytywać stan km z zegarów.

Proszę o pomoc.
    skori88
    Level 1  
    Witam.
    Czy udalo sie rozwiązać problem ?
    seat21
    Level 28  
    Clip załatwi sprawę chociaż temat archiwalny
    milejow
    Level 43  
    seat21 wrote:
    Clip załatwi sprawę

Nie załatwi, chyba, że wyloguje tacho z UCH. W przypadku obecności tacho w aucie, na zegarach widnieje tylko przebieg okresowy a sumaryczny na tacho. Autor plecie bajki bo dopóki w aucie siedzi tacho to przebiegu sumarycznego na zegarach nie było.
    seat21
    Level 28  
    ZAŁATWI oczywiście działanie na UCH jak kolega napisał i mały myk przy kodowaniu. po zmianie przebieg na liczniku pokazuje ok , oczywiście tacho odłączone pozdrawiam
    marcin1818656
    Level 2  
    Witam
    posiadam mastera 2003 który nie wyswietla przebiegu ani godziny próbowałem clipem zmienic odczyt predkosci z tacho na abs i kodowanie nie przechodzi może mial ktoś podobny przypadek?? pomocy :)
    oktik
    Level 14  
    Będzie pokazywał na TAchografie lub liczniku. Jeżeli na liczniku ma być, trzeba przeprogramować UCH
    marcin1818656
    Level 2  
    W uch nie mam opcji żeby pokazywał w tacho bądź licznik
    oktik
    Level 14  
    Czym to konfigurujesz? Clipem?
    marcin1818656
    Level 2  
    Tak clipem. Z licznikiem nie łączy się bezpośrednio wszystko idzie przez uch