Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bojler isea-irmet 120p cieknie

Mevil 19 Paź 2010 11:23 5491 8
  • #1 19 Paź 2010 11:23
    Mevil
    Poziom 10  

zauwazylem maly wyciek z bojlera isea-irmet 120p w miejscu jak na zdjeciu, pokrywa plastikowa zdjeta od dawna, bojler uzywany okolo 8 lat, wyciek nie jest duży, troche pokapie, albo siurnie leciutko kilka sekund i spokoj przez dluzszy czas,
    moje pytanie czy warto naprawiac ten bojler, czy w ogole da sie go naprawic, czy od razu kupowac nowy?
    jesli nowy czy korzystniej byloby zainwestowac w ogrzewacz przeplywowy 3~, odboior na 1 umywalka, 1 zlew, 1 wanna, 1 prysznic, wszytskie odbiory rozporoszone w promieniu max 2 metry od zrodla cieplej wody

na zdjeciu widoczne jest miejsce z ktorego cieknie, to taki otwor technologiczny o ksztalcie prostokata, prawdopodobnie do montazu pokrywy plastkiwej zakrywajacej termostat i podlaczenie zasilania

poprawione: ;)
    bojler isea-irmet 120p cieknie

-1 8
  • #2 19 Paź 2010 12:44
    waldekel
    Poziom 28  

Trzeba zlokalizować skąd cieknie. Może z pod uszczelki grzałki lub elektrody magnezowej itd. Przyczyna może być prozaiczna i wymieniając tylko uszczelnienie można naprawić sprzęt.

0
  • #3 19 Paź 2010 12:50
    Mevil
    Poziom 10  

czyli bez demotazu i zdjecia blaszanej pokrywy i izolacji termicznej nie obejdzie sie?
    dolna czesc z przylaczami jest sucha, spekuluje, ze wyciek znajduje sie w innym miejscu.

a jak zapatrujecie sie na pomysl z ogrzewaczem przeplywowym?

1
  • #4 19 Paź 2010 13:15
    nares
    Specjalista AGD

Mevil napisał:
    jak zapatrujecie sie na pomysl z ogrzewaczem przeplywowym?

To zależy od zapotrzebowania na ciepłą wodę i wydajności instalacji elektrycznej.

0
  • #5 19 Paź 2010 22:56
    Mevil
    Poziom 10  

instalacja powinna dac rade, przez lazienke przechodzi linia 4 przewodowa 3~ prosto od przylacza do garazu, teraz na dom mam zabezpieczenie 3x16A, a glowne 3x25A, zapotrzebowanie na wode to 1 umywalka, 1 zlew (prawie nie uzywany, bo zmywarka) 1 wanna (kapia sie tylko dzieci) 1 prysznic najczesciej uzywany, pralka i zmywarka zasilane zimna woda, liczba osob 2 dzieci ponizej 10 lat i 2 doroslych, lokalizacja odplywow to umywalka 0,5m od miejsca do zamontowania ogrzewacza, wanna 1m, prysznic 2m, zlew 2m

czy rozwiazanie z ogrzewaczem przeplywowym bedzie ekonomiczniejsze niz ogrzewacz pojemnosciowy?
    jesli chodzi o energie elektryczna to mam licznik dwutaryfowy (noc/dzien)

0
  • #6 19 Paź 2010 23:06
    nares
    Specjalista AGD

Mevil napisał:

jesli chodzi o energie elektryczna to mam licznik dwutaryfowy (noc/dzien)

W tym przypadku, zainwestuj w bojler o większej pojemności.

0
  • #7 19 Paź 2010 23:12
    Mevil
    Poziom 10  

rozwazam tez taka opcje, jakies 200l ogrzewane z pieca co + grzalka, ale wtedy musze zbiornik zapakowac do piwnicy, bedzie tez konieczna pompka cwu,

II taryfa 22-6 i 13.30-15.30

a mozecie polecic cos konkretnego?

0
  • #9 19 Paź 2010 23:36
    Mevil
    Poziom 10  

oki, mam nadzieje, ze pare dni jeszcze wytrzyma, demontuje bojler, szukam przecieku, jak nic nie zdzialam to czeka mnie niestety wymiana... oby kieszen wytzrymala

1