Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch laptopów\problem

arczifx 19 Paź 2010 16:57 929 3
  • #1 19 Paź 2010 16:57
    arczifx
    Poziom 13  

Witam,
    mam dwa laptopy które chciałem połączyć ze sobą kablem ( przerobilem zwykły ethernetowy na krosowany zgodnie ze schematem).Ogólnie sieć rozrzucona jest po domu ze stacjonarnego kompa przez wi-fi.Połączenie potrzebne jest tylko do przenoszenia dużych plików a przez wi fi to nie idzie za dobrze\szybko ale idzie.A gdy podłączam ten kabel do gniazd w laptopach to widzą sie w sieci ale nie da sie nic kopiować.Chwilke pomyśli i błąd że problem z odnalezieniem lokalizacji.
    Ustawienia automatyczne w laptopie z xp i tak samo w laptopie z vistą.
    Router D Link Dl-524.
    Internet przez wi fi działa prawidłowo.
    3 dni siedze i sprawa sieciowa mnie zaczyna wykańczać, ma ktoś jakąś propozycje jak to zrobić żeby przerzucać duże pliki szybko ?

Pozdrawiam...

0 3
  • #2 19 Paź 2010 17:23
    hermes-80
    Poziom 43  

Gdy podłączasz dwa kompy razem to musisz im przydzielić adresy IP i maskę z palca bo skąd maja sobie pobrać ustawienia z automatu skoro nie ma między nimi uruchomionego serwera DHCP. I restart kompów oczywiście po przydzieleniu im IP.

0
  • #3 19 Paź 2010 17:54
    arczifx
    Poziom 13  

Aha, hmm...
    Czyli tak gdy wchodze w ustawienia routera to mam w DHCP tam podane IP stacjonarnego i obu laptopów.
    To mam podać te IP ktore są wyświetlone w routerze czy wpisuje na jednym 192.168.0.2 i na drugim 192.168.0.3 i powinno grać ? (sprawa wi fi to zupełnie oddzielna sprawa czy to musi być zgrane jak mam przez wi fi polaczenie i dołoże kabel ? )

0
  • #4 19 Paź 2010 18:05
    hermes-80
    Poziom 43  

Do wifi masz jedna kartę a do kabla inną więc to zależy jedno od drugiego . Masz wpisać z palca tak jak np podałeś IP i zrestartować kompy, a gdy znowu podłączysz kabel do routera to zmieniasz na auto i wydajesz komendę: ipconfig /release * i ipconfig /renew albo restart i po sprawie.

0