Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy do wszystkich !!! - Zadania

02 Lut 2003 19:38 5217 20
  • Poziom 11  
    Ludzie pomocy !!!!!!!!!!!!!!!

Przeglądając tą stronę i cały portal widzę, że portal ten współtworzą urzytkownicy.
    Widzę, że jest wśród nich ogromna ilość ludzi którzy na prawdę znają się na rzeczy i elektronika nie stanowi dla nich rzdnego wyzwania.
    Moją prośbę kieruję właśnie do was.

Chciałbym prosić wszystkich tych, dla których podstawowa teoria i niezbyt trudne zadania do rozwiązania są przyjemnnością.

W załączniku dołączam plik pdf spakowany zipem, wktórym znajdują się zadania z egzaminów, z egzaminów który ja właśnie będę musiał za kilkanaście dni zdać :(

Chciałbym prosić o rozwiązanie tych zadań (jakiejkolwiek ich części).
    Są to raczej proste zadania z teorii i zadania. Ja po kilku dniach szukania w 10 ksiązkach nie jestem w stanie rozwiązać praktycznie żadnego.

Bardzo proszę o pomoc.
    Proszę o pomoc tylko tych, których nie będzie to nic kosztować i zrobią to z przyjemnością.
    Załączniki:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten pdf jest zabezpieczony haslem...
  • Poziom 11  
    Przepraszam wszystkich.
    Hasło brzmi: Stadler
    OK, otwarlem go. Wiekszosc zadan jest banalnie prosta, niektore sa bardziej skomplikowane, jak znajde chwile to czesc Ci rozwiaze. Z czystej ciekawosci spytam, co to za egzamin??
  • Poziom 11  
    To Mój egzamin z elektroniki. :(
    Chciałbym umieć z łatwością rozwiązywać takie proste zadanka, jednak jestem po liceum, studiuję na uczelni technicznej i nikt się tam tym nie przejmuje.
    Na prawdę szukałem w wielu ksiązkach, ale to wykracza poza moje możliwości.
    Nawet na pytania teoretyczne nie byłem w stanie znaleźć odpowiedzi, gdyż są sformułowane w taki sposób, że książka tu nic nie pomoże. Tu po prostu trzeba być "specjalistą". Kierunek moich studiów to informatyka - i tego chciałbym się uczyć. Niestety na razie nie mam przedmiotów "informatycznych". Po prostu sobie nie radze i proszę o pomoc.
    Z góry wszystkim dziękuje
    Znalazlem chwile i rozwiazalem czesciowo pierwszy test, jednak zaznaczam ze robilem go w calosci z pamieci bez pomocy ksiazek i moga byc jakies bledy wiec dobrze jakby ktos to zweryfikowal:

Code:

Test z elektroniki Egzamin czerwiec 99

2.zatkania
    3.B=200
    4.tranz.polowy z izolowana bramka z indukowanym kanalem typu n
    5.Id=2,5mA, Uds-ma inna wartosc (3,5V)
    6.Ic=4,2mA, Uce=5,8V
    8.ze sprzezeniem zwrotnym pradowym szeregowym - Re
    9.fotoelektryczne wewnetrzne
    10.emisja wymuszona
    11.gm=100mS
    13.NOR
    14.nie mozna okreslic
    15.dwojka liczaca
    17.CMRR jaknajwiekszy
    19.wzrost Rwe
    20.0,4V (?)

Jutro zrobie nastepne.
  • Administrator Systemowy
    gorgoroth gratuluję, trzeba mieć naprawdę dobrą osobowość, żeby bez marudzenia pomóc w zasadzie nie otrzymując nic w zamian poza uśmiechem i zadowolenia na twarzy pytającego. Mam nadzieję, że krupek będzie zawsze o Tobie pamiętał, nawet jak zaliczy wszystko.
    Jeszcze raz gratuluję cierpliwości i wytrwałości... w ogóle wszystkim co jeszcze mają ochotę pomagać przy takim napływie osób pytających!

+100 punktów
    Dziekuje bardzo, w koncu trzeba sobie pomagac :D
  • Poziom 11  
    Ludzie !!!!!!!!!!

To co przed chwilą przeżyłem to totalny szok.

Ludzie !!!!!!!!!!
    ***************** |\/\/\/\/\/\/\/| ******************
    Mało powiedziane że GORGOROTH ma niesamowitą osobowość. To złoty człowiek

Uśmiech, zadowolenie to nie wszystko. Przede wszystkim ogromna wdzięczność. Na prawdę niegdy bym nie przypuszczał że kto kolwiek mi pomoże. Każdy ma swoje sprawy...

Zwróćcie uwagę na sformułowanie: "Jutro zrobie nastepne."

Po prostu dla mnie jest to mistrzostwo świata.
    Jak zdam ten egzamin to wszyscy dowiedzą się dzięki komu.

Odpowiedź na test w ciągu godziny - to niesamowite... :sm3:

GORGOROTH - jesteś moim idolem.

DO ADMINA: znaczek "+" zamieniłbym na "x"
    W moim imieniu proszę o więcej punktów dla GORGOROTHa
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Mam mieszane uczucia. Jak tak ma wygladać edukacja młodych adeptów sztuki elektronicznej(informatycznej) to skąd zdobędą wiedzę potrzebną do zawodu? Jestem za udzielaniem pomocy wszystkim którzy tego potrzebują, świadczy o tym moja obecność na elektrodzie, ale jest podstawowym błędem pedagogicznym rozwiazywanie za kogoś zadań, podawanie "gotowców" itp. Nie odmówiłem dotąd nikomu kto się do mnie zwrócił o pomoc, są koledzy którzy dobrze o tym wiedzą, ale nie przyłożę ręki do takiej formy "pomocy".Kiedyś o takiej formie mówiło się, że jest to "niedźwiedzia przysługa", dzisiaj chyba mało kto wie co to oznacza. Kolega gorgoroth dokonał wyboru, taka była jego wola, natomiast moją wolą nie jest pochwalanie takich form pomocy. Czas pokaże kto miał rację.
    Czesciowo masz racje Oldboy, gdyby Krupek studiujac informatyke chcial zeby rozwiazac mu test z informatyki to bym mu nie pomogl z powodow ktore opisales, ale na elektronice ma on prawo sie nie znac (w stopniu takim na jakim sa te testy) bo po co informatykowi obliczanie punktu pracy tranzystora we wzmacniaczu itp...

• Poziom 18  
    ja nie byłbym taki surowy w osądzie, kolega krupek powiedział że chce zostać "informatykiem" a nie elektronikiem. To ta jakby dobry lekarz miał nie zaliczyć z powodu fizyki. Będąc "informatykiem" nie musi znać sie na elektronice ale elektronik powinien znać(troszeczke) sie na "iformatyce".

Do kolegi krupka!!!
    Złą szkołe wybrałeś.
    Informatyka to tak naprawde Matematyka wiem coś o tym.
  • Poziom 11  
    Mam kilka uwag:

- uważam że to co robi gorgoroth jest godne pochwały a nie nagany tak jak twierdzi oldboy. ( dlaczego ? odp. w kol. punktach)
    - na prawdę nie znam się na elektronice a na informatyce wyśmienicie.
    - wybrałem kierunek "informatyka" po to żeby kształcić się właśnie w tym zawodzie ( interesuje mnie np. programowanie w językach wysokiego poziomu a nie punkty pracy tranzystorów).
    - zadania które zamieściłem nie są zadaniami które dostanę na egzaminie (to tylko zadania z lat poprzednich - to nie są żadne gotowce - to stwierdzenie zwłaszcza do oldboya)
    - nie ma nic złego w tym że dostaje gotowe odpowiedzi - tak przynajmniej mogę sprawdzić czy moje rozwiązanie jest poprawne
    - chciałbym poznać elektronikę lecz sposób nauki na wyższej uczelni na moim kierunku tego po prostu nie umożliwia - stawiane są wymagania, nic poza tym
    - w domu nie mam laboratorium, nie mogę zbadać punktu pracy, nie mam doświadczenia bo niby skąd miał bym je mieć, komputer stoi na biurku, ikonka do kopilatora C++ w zasięgu ręki. Nic mnie nie ogranicza, w przeciwieństwie do elektroniki. Z elektroniki nie ma kto mi pomóc. Po prostu.
    - mamy u nas kierunek "elektrotechnika" - więc nie bardzo wiem czego ja mam się uczyć takich rzeczy
    - zakres materiału i jego stopień jest ogromny jak dla mnie - ucznia LO

W ogóle dziwi mnie takie podejście jak twoje oldboy. Lepszą rzeczą było by gdybyś po prostu mi pomógł niż stwierdzać że jest to coś moralnie złego.
    Jak nie zdam będę musiał zapłacić pareset złotych i będę musiał powtarzać cały rok studiów. Tylko po to żeby zdobyć materiały i móc ten egzamin zaliczyć.

3 dni temu siedziłem i próbowałem sam rozwiązywać te zadania. Efekt był zerowy. Gdyby nie pomoc innych studentów po prostu nie ruszyłbym z miejsca. Ja pomogę im zdać egzamin z programowania, który czeka na nass już w następnym semestrze.
    Oldboy - widzę że ty po prostu nie rozumiesz całej sytuacji :(
  • Poziom 43  
    oldboy napisał:
    Mam mieszane uczucia. Jak tak ma wygladać edukacja młodych adeptów sztuki elektronicznej(informatycznej) to skąd zdobędą wiedzę potrzebną do zawodu? Jestem za udzielaniem pomocy wszystkim którzy tego potrzebują, świadczy o tym moja obecność na elektrodzie, ale jest podstawowym błędem pedagogicznym rozwiazywanie za kogoś zadań, podawanie "gotowców" itp. Nie odmówiłem dotąd nikomu kto się do mnie zwrócił o pomoc, są koledzy którzy dobrze o tym wiedzą, ale nie przyłożę ręki do takiej formy "pomocy".Kiedyś o takiej formie mówiło się, że jest to "niedźwiedzia przysługa", dzisiaj chyba mało kto wie co to oznacza. Kolega gorgoroth dokonał wyboru, taka była jego wola, natomiast moją wolą nie jest pochwalanie takich form pomocy. Czas pokaże kto miał rację.

Moim zdaniem czasami warto pokazać gotoca w takich przypadkach jeśli osoba jest szybko kumająca, to takie pokazanie czegoś ją coś nauczy - naśladownictwo, jeśli ktos już skuma o co biega - jest to forma pomocy, na dłuższą mete jeśli chodzi o takie pomaganie to jest coś w stylu daj palec to bierz całą ręke. Gorgoroth po prostu chciał pokazać wiedze :) Trzeba się pokazać

Stac się informatykiem bez elektroniki to jakby polecieć na Księżyc nie używszy rakiety.
    Ja także jestem przeciwnikiem "takiej pomocy". Moje stanowisko było bezkompromisowe i pewno dlatego mój poprzedni post Gulson zgłosił "do poprawki". Moim skromnym zdaniem to samodzielność i wytrwałość były zawsze kluczem do sukcesu. Pochwała należy się dla KRUPKA za sam fakt dotarcia na to forum, ale jako student nie powinien prosić o gotowca, tylko najpierw sam powinien rozwiązać zadania i poprosić o opinię. Liczy się tok rozumowania, wiedzę można uzupełniać jeszcze długo, nawet skończenie szkoły w tym zawodzie nie zwolni od ciągłego śledzenia postępu w branży i podnoszenia swoich kwalifikacji.
  • Poziom 11  
    Nie mam pojęcie dlaczego tak bardzo sprzeciwiasz się takiej pomocy, jaką zaoferował mi gorgoroth.

To co on robi jest najlepszą formą nauki jaką mogę uzyskać.

Czy ty nigdy nie czytałeś literatury ? W ksiązkach nigdy nie ma czarno na białym napisane jak dany problem rozwiązać. Jest podana tylko czysta teoria. Teoria, która w złożonych problemach nic nie znaczy.

Powiniennes jednak wiedziec, że najlepszą pomocą jest właśnie literatura z przykładami, z gotowymi rozwiązaniami zadań, ponieważ człowiek najlepiej uczy się właśnie poprzez naśladownictwo.

Gdyby każdy chciał zaczynać wszystko od nowa to po prostu nie było by żadnego postępu. Gdyby każdy informatyk chciał pisać jakis program od zera to nigdy nie napisał by czegoś co przekraczało by poziom DOSa.
    Z elektroniką jest przecież tak samo. Ty nie korzystasz ze schematów, gotowych układów pomiarowych. Przecieżgdy nie wiesz to po prostu pytasz innych.

Owszem wytężona praca jak najbardziej popłaca, tyle tylko że wasz pomoc może ułatwić mi ją o połowę albo i więcej.

Widzę że należysz do dziwnego typu ludzi, którzy nie nie lubią dawać innym ponieważ uważają, że żeby coś dostać trzeba wypruć sobie flaki. :(
  • Poziom 33  
    Widze, że dyskusja powoli zaczyna iść w innym kierunku niż temat.

Proszę o trzymanie się tematu.
  • Poziom 11  
    Uważam podobnie jak LEM.

Reasumując: Uważam że nie ma nic nie moralnego w tym, że ktoś mi pomoże. Wszystko napisane jest w moich postach - wystarczy DOKŁADNIE przeczytać.
    Czekam na dalsze posty (rozwiązania)
    Zamieszczam rozwiazania jeszcze kilku zadan, teoretyczne sie powtarzaja te same we wszystkich testach wiec praktycznie wszystkie masz zrobione, zmieniaja sie tylko zadania obliczeniowe. Zrobilem jeszcze kilka, na wiecej nie mam niestety czasu, moze ktos inny tez pomoze.

Code:

Test z elektroniki II semestr zajec
    6.0V

Test z elektroniki Wyklad cz.I czerwiec 99
    2.elektrony
    4.5,6mW
    5.aktywny normalny
    6.B=200
    7.Ic=5mA, Uce=5V
    8.tranz.polowy z izolowana bramka z induk. kanalem n

Test z elektroniki
    1.Ic=0,93mA
    2.inna wartosc (~20mA)
    3.Id=2,5mA
  • Poziom 43  
    powiedzcie mi czemu ten pdf nie chce chodzic tak jak powinien?? mam blędy jakieś
  • Poziom 11  
    Ja ma Acrobat Reader'a 5.0 CE i chodzi bez zarzutów. :)