Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telestar 2155T delta - dropy

chomicki 24 Wrz 2004 10:03 1219 5
  • #1 24 Wrz 2004 10:03
    chomicki
    Poziom 21  

Usterka złożona, bo na początku był zupełnie martwy. Po wymianie rezystora na zasilaniu TDA4605 w przetwornicy ruszył ale zauważyłem przestrzał między rdzeniem trafopowielacza a sąsiadującym rezystorem. Trafo szumi, jest do wymiany. Po kilku minutach pracy iskry juz nie ma, ale wychodzi inny objaw - zakłócony kanał 6. Zakłucenia wyglądają identycznie jakbym do tego samego przedłużacza podłącznył wiertarkę;). Zauważyłem też, że telewizor zakłóca też inne odbiorniki (dokładnie kanał 6 - w mojej lokalizaji jest to naziemna "jedynka", inne kanały ok). Czy zakłócenia można powiązać z trafopowielaczem, czy może przyczyna może być coś innego?

0 5
  • #2 24 Wrz 2004 10:15
    Michał99
    Poziom 30  

Jakie +B szczególnie w chwili jaki iskrzył trafopowielacz, należy tak czy owak go wymienić.

0
  • #3 24 Wrz 2004 11:19
    chomicki
    Poziom 21  

W momencie przestrzału tego napięcia nie mierzyłem, robiłem pomiary po naprawie przetwornicy, ustawiłem na 120V (na podstawie naduku na płycie, bo schematu nie posiadam) i dodam, że napięcie jest stabilne. Najbardziej nie podoba mi się to, że dropy pojawiają się dopiero po rozgrzaniu odbiornika.

0
  • #4 24 Wrz 2004 19:31
    szczepang
    Poziom 18  

spróbuj podmienić elektrolit na +300V w przetwornicy, ale prawdopodobnie to trafo....

0
  • #5 25 Wrz 2004 09:12
    Telo
    Poziom 39  

Miałem taki sam model na zakłócenia na obrazie wszystko pracowało poprawnie trafo nie przebijało ale były robaszki na ekranie ,co ja się nie naszukałem elektrolity w p.cz.wymieniałem wszystkie w przetwornicy po pierwotnej w wtórnej stronie a na koncu podstawiłem z takiego samego modelu trafo i to było to po prostu robiło to trafo,nawet przed podstawieniem już pion ruszałem.

0
  • #6 27 Wrz 2004 09:26
    chomicki
    Poziom 21  

Jeszcze chciałbym wiedzieć jaki symbol ma to trafo. Czy to nie będzie afs356?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo