Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Latarka Guradlite, nowy akumulator i ładowarka

lecho85 19 Paź 2010 22:34 2250 0
    lecho85
    Poziom 8  
    Witam
    Na początku zacznę od tego że nie znam się zbytnio na elektronice, dlatego proszę o pomoc w tej prostej dla was sprawie.
    Rok temu kupiłem latarkę firmy MacTronic Guardsman.
    Po jakimś czasie padł do niej zasilacz, elektronik nie był w stanie go naprawić. Kupiłem ze strony producenta nowy o parametrach:
    PRI: 230V ~ 50Hz 12W
    SEC: 12V 500mA 6VA
    Włączyłem do ładowania, przychodzę po 4 godzinach i też przestał działać.
    Rozebrałem latarkę, w środku jest:
    -akumulator żelowy SLA 6V4.0AH oraz jakaś płytka z bezpiecznikiem i diodą (zdjęcie poniżej) oraz żarówka H3 6V10W.
    Latarka Guradlite, nowy akumulator i ładowarka.

1. Co mogło być przyczyną uszkodzenia obu zasilaczy? zepsuty akumulator żelowy?
    2. Prosiłbym o skomentowanie mojej propozycji przeróbki latarki:
    - mam zamiar kupić nowy akumulator żelowy 6V 4,5Ah żelowy (firmy HPG lub VIPOW HQ) oraz ładowarkę do akumulatorów żelowych firmy VIPOW Bat1127.
    Tutaj dane techniczne obu produktów: http://www.vipow.pl/sites/vipow.pl/files/katalog/2010/jpg/vipow_2010_18.jpg.
    Wsadziłbym ten akumulator do latarki, wyprowadził na zewnątrz latarki dwa gniazda tak żeby można było ją ładować oraz wyrzucił bym tą płytkę z diodą i bezpiecznikiem (w takim rozwiązaniu chyba nie będzie potrzebna?).
    Prosiłbym o ocenę takiego rozwiązania oraz odpowiedź na parę pytań:
    Czy takie rozwiązanie się sprawdzi czy mogą być z nim jakieś problemy, czy wsadzając większy akumulator 4,5Ah zamiast 4,0Ah zwiększę czas pracy latarki? (a co jak bym wsadził np 12Ah?) Dlaczego do latarki sprzedają zwykłe zasilacze (o którym mowa wyżej) do ładowania, czy nie uszkodził on akumulatora? czy podane wyżej modele akumulatora i ładowarki to dobre jakościowa produkty?
    3. Nie nie chcę kupować nowej latarki :)
    Pozdrawiam.