Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa przegrzewanie się

19 Paź 2010 23:31 6336 6
  • Poziom 8  
    Witam!
    Na początku zaznaczę, że szlifierkę (żółty kolor z Włoch)mam w garażu na polu a ponieważ jest ta godzina to model podam jutro?
    A teraz do rzeczy ostatnio podczas pracy zaczęła mi burczeć, dziwnie skakać, rozkręciłem ją i okazało się że stopiło mi gumę na łożysku tą na dole i w efekcie łożysko do wymiany także. Po wymianie łożyska i gumki niby wszystko przez chwilę było OK ale po 5 minutach pracy tak się nagrzała (wcześniej tego nie było) że nie dało się trzymać nawet w rękawicach. Rozkręciłem i jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem że znowu wytopiło gumę na łożysku która przykleiła się do niego.

I tu moje pytanie czy coś jeszcze się da z nią zrobić, czy ją wyrzucić i kupić nową, bo nie wiem co to może być (szczotki są ok)?
  • Poziom 23  
    Witam
    Rozumiem że łożysko jest kulkowe.
    Jeżeli na szczotkach naprawdę nic się nie dzieje to wina tylko i wyłącznie jest po stronie łożyska. Proszę zwrócić uwagę na wyważenie, i trochę przetrzeć wał wirnika papierem ściernym przed założeniem łożyska. Nie wiem jak jest z małymi łożyskami ale większe do takiej pracy mają literkę C np 62 03 C. Jeszcze jedno W czasie pracy wirnik się nagrzewa wiec i jego długość się zmienia, jedno łożysko powinno się dać przesuwać
    pozdrawiam
  • Poziom 8  
    A więc tak okazało się, że łożysko jest uszkodzone zacina się, ale mam problem, mianowicie łożysko to 607z i za cholerę nie mogę dostać gumowej osłonki są ale większe i grubsze. Czym mógłbym to zastąpić.Myślałem żeby łożysko owinąć izolacją parcianą(szmacianą) ale nie wiem czy dobrze myślę.

Tak więc proszę o radę.
  • Moderator Elektrotechnika
    Łożysko ma być z luzem C 3 w innym przypadku doprowadzi to do uszkodzenia szlifierki i nie badziew ale konkretnej firmy ( SKF,FAG itp)
  • Poziom 8  
    łożysko mam fłt (jakość b.dobra) do tej pory przez parę lat też takie miałem a szlifierka chodziła b. długo. Chodzi mi tylko o tą uszczelkę czy mogę zastosować tą taśmę czy może coś innego ( jest to łożysko dolne, któro wchodzi w plastik) więc muszę mieć uszczelkę żeby nie latało)

A i jeszcze jedno jak zakładam to nieszczęsne łożysko to wystarczy wcisnąć ręką, czy trzeba jeszcze czymś pobić, żeby dalej weszło poza ten cienszy rąbek (chodzi o to czy po wciśnięciu łożyska ten cieńszy rąbek ma być widoczy pod łożyskiem czy ma być schowany w środku)
  • Poziom 18  
    Jeśli to "napewno" tylko łożysko to pozostaje ci kwestia taka, że możesz napunktować końcówkę wirnika tam gdzie to łożysko powinno siedzieć i wkleić łożysko albo zebrać na tokarce cienką warstwę z końca wirnika i spróbować zastosować tuleję. Co do uszczelki to idź do najbliższego serwisu i pogadaj z pracownikiem czy nie mają takiej gumki na to łożysko- powinni ci dać...jakieś stare(napewno mają) pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Łożysko musisz mieć tak nałożone aby wirnik był stabilny czyli na wale nabite do kołnierza i w siedlisku musi być ta guma!!!!. Jeżeli będziesz nabijał łożysko to nie zniszcz czegoś; wirnika, łożyska, głowicy, Przy wkładaniu wirnika do szlifierki szczotki maja być wyjęte....
    pozdrawiam sławek