Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 626 dławi się - mechanicy nie wiedzą co jest grane

oemik 20 Paź 2010 00:02 5205 7
  • #1 20 Paź 2010 00:02
    oemik
    Poziom 8  

Witam mam taki problem.Mazda 626 2.0.16v kicha dławi się.wymieniłem przewody WN świece filtry.Uszczelniłem cały dolot powietrza wymieniłem sondę czujnik temperatury wody.I nic to nie zmieniło dalej kicha dławi sie nie mam siły wejść na obroty sytuacja
    ta występuje na ciepłym silniku dodam że posiadam gaz 2 generacji.Objawy te są na benzynie i gazie.Aparat zapłonowy też podmieniałem i nic to nie dało.Coś takiego zaczęło się dziać jak któregoś dnia wsiadłem do auta i na zimnym silniku po włożeniu kluczyka włączył mi się wentylator na chłodnicy.POMOCY byłem już u 3 mechaników.

0 7
  • #3 20 Paź 2010 15:57
    oemik
    Poziom 8  

1992 cronos

0
  • #4 20 Paź 2010 17:01
    ogur3k
    Poziom 33  

Czyli rozumiem że model GE.
    Cronos? Kwadratowa rejestracja z tyłu, obrysówki?
    Resetowałeś komputer?

Zacznij od odczytania kodów błyskowych.
    Jak masz wersję z kontrolką check na zegarach to praktycznie żaden problem.
    Jak bez, to potrzebujesz diody led i rezystora.

0
  • #5 20 Paź 2010 18:04
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 20 Paź 2010 19:20
    romoo
    Użytkownik obserwowany

A może i cewkę w aparacie.

0
  • #7 20 Paź 2010 21:29
    AHMPL
    Poziom 11  

hmh, ja założyłem temat bo mam prawie to samo ale na zimnym silniku. Przepływomierz często jest wywalany podczas instalacji II gen gazu. Ja też obstawiał bym cewkę, Parę lat temu miałem podobny problem na ciepłym silniku tak szarpał że nie dało się jechać palił na 2 tłoki, ściągnąłem auto lawetą po zjechaniu z niej zapalił i chodził normalnie aż sie zgrzał... wadliwa była cewka

0
  • #8 21 Paź 2010 19:59
    oemik
    Poziom 8  

cały aparat wymieniałem i nic się nie zmieniło przepływka to z gazem chyba z nie ma nic wspólnego.Ostatnio zauważyłem że jak zaczyna się dławić kichać to nagle robi się przebicie na WN a na zimny silniku tak nie ma i nie zawsze na ciepłym tak sie robi ostatnio auto mi się zagrzewa i nic się nie dzieje ale po 20 km znowu kicha?? Cały aparat wymieniałem i nic.Błędy na komputerze wymigałem jest jeden uszkodzony czujnik wentylatora.

3