Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ACER EXTENSA 5220 - dziwna usterka wejścia mikrofonowego

quantor 20 Oct 2010 08:08 1341 1
    quantor
    Level 10  
    Witam.

ACER Extensa 5220 posiada gniazda: wyjścia liniowego, wejścia liniowego i wejścia mikrofonowego. Problem pojawił się przy tym ostatnim. A polega on na tym, że dźwięk z mikrofonu wbudowanego jest OK, natomiast przy podłączeniu mikrofonu zewnętrznego (sprawnego, sprawdziłem) do gniazda mikrofonowego dźwięk jest... ...jak by to opisać... ...bulgoczący?... Brzmi toto, jakby mikrofon wrzucić do wody i próbować coś do niego dosłownie bełkotać!...

Ponieważ jestem w trakcie wymiany obudowy matrycy (wiadomo, lubi pękać) i dokładania modułu Bluetooth, to korzystając z okazji rozebranego lapka, postanowiłem coś zaradzić wspomnianemu problemowi wejścia mikrofonowego.

Na forum znalazłem tylko blokowy schemat tej sekcji:

ACER EXTENSA 5220 - dziwna usterka wejścia mikrofonowego

i nie wiele z niego wynika.

Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić gdzie szukać?.. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pomierzyć wartości rezystorów i kondensatorów wokół układu ALC268 (taki widnieje na płycie głównej). Jednak nie wiem jakie powinny mieć wartości (w datasheecie nie wiele na ten temat)...

Dodam tylko, że problem nie występował zawsze i nie jest natury programowej (Windows postawiony o zera), a wejście i wyjście liniowe na szczęście działają bez zarzutu (scalak kodeka raczej sprawny).

--
    Pozdrawiam
    quantor
    Level 10  
    Jak widzę, Mission Impossible?... :-(