Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD 4'-5' w samochodzie - co podłaczyć? pomysły

20 Paź 2010 08:26 2194 4
  • Poziom 12  
    Witajcie,

nie jestem tu nowy :)
    Tylko cholerka jasna jakimś sposobem ktoś chyba kiedyś przygarnął sobie moje konto i zmienił maila? ..nie wiem...nie ważne zresztą.

Mam dość nietypowy problem...prędzej nazwałbym to brakiem pomysłu... .
    Otóż swego czasu zamontowałem sobie w autku (Vectra B) LCD 4'5 lub 5' calowy na miejsce TID'a, który był tam zamontowany fabrycznie (TID wyświetlał temp. zewn. oraz godzinę - w każdym bądź razie "badziew" totalny).

LCD zakupiłem za ok 170zł na allegro pod nazwą "TV 5 cali AV do auta" - od razu jak to przyszło to wiadomo co z tym zrobiłem :)
    Wybebeszyłem wszystko i wziąłem do autka płytkę gł. oraz owy LCD - po zamontowaniu poprowadziłem kable chinch do schowka (wtyczki rodzaju męskiego) i teraz nie mam pomysłu co do tego podłączyć :|
    Myślałem już nad DVD ale tutaj przychodzi zaraz kwestia zasilania, i czy w ogóle byłoby to przydatne?
    Myślę, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby jakby na tym ekraniku można byłoby w jakiś ciekawy sposób wyświetlić nawigację - nie dość, że przydatne to umiejscowienie bardzo dobre, bowiem ekranik ten znajduje się zaraz na panelu nad kierownica obok zegarów.

Przeglądałem już najróżniejsze fora i aukcje i nigdzie nie znalazłem czegoś co można byłoby podłączyć przez AV do zewnętrznego LCD aby móc wyświetlić nawigację. Wszystkie obecne modele (markowe, no-name) nawigacji nie posiadają wyjścia AV itp.

Prośba do Was.
    Jeśli macie jakieś pomysły co można podłączyć do tego LCD to zasugerujcie coś :)
    Jeśli znacie jakieś niedrogie urządzenie który jest typową nawigacją do podłączenia pod LCD to również dajcie znać.
    Każdy Wasz pomysł jest dla mnie cenny :)

Pozdrawiam i czekam na propozycje
  • Poziom 35  
    Kamera cofania, raczej dla żony, jak zaszalejesz to podłączysz jakiś malutki komputer (może wybebeszony laptop), płytę główną miniitx albo coś podobnego.

Tak to jest jak się robi zanim pomyśli ;-)
    Lepiej byś zrobił kupując jakaś nawi z dotykowym ekranem, pasującym na rozmiar i tam podłączył.
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi i kamerkę cofania to spokojnie poradzę sobie bez Smile - nie mam żony, a dziewczyna nie ma prawka Smile

Jeśli chodzi o podłączenie laptopa to właśnie mam na zbyciu kadłubek od Fujitsu siemens, który po podłączeniu do monitora zewn. działa jak normalny komputer.

Na allegro zakupiłem kabelek-adapter, który niby umożliwia podłączenie laptopa/PC do TV.
    Kabelek 15cm - po jednej stronie wtyczka VGA, po drugiej reszta kabelków - poniżej przedstawiam specyfikacje:

1x VGA (wyjście monitora, 15 pin męskie)
    1x gniazdo S-VHS/S-Video (S-Video Mini Din 4 pin żeńskie)
    3x RCA-gniazdo (żeńskie)

wczoraj podłączyłem wtyczkę VGA do kadłubka i do chinch w aucie końcóweczki z tego kabla i ku memu zdziwieniu nie działa..nie chce przechwycić obraz.
    Nie wiem czy jest to wina kabla za przysłowiową "dychę" czy AV w LCD nie może przechwycić tego sygnału - inne urządzenia działają na AV - na test dałem domowe DVD oraz konsole do gier i działało.

Właśnie lepiej jak zamontowałem kolorowy LCD i później zacząć myśleć co do niego podłączyć niż jeździć z TID'em, który wyświetla temp. i datę, posiadając w dodatku załamane piksele Smile

P.S. Co do podłączania kadłubka laptopa tymi kabelkami pragnę poinformować, iż próbowałem na różne sposoby począwszy od zmiany podłączenia chinch (zmiana kolorów) poprzez wywołanie przełączenia ekranu z przycisku "Fn" funkcyjnego w laptopie itp.
    Więc podłączenie kadłubka od laptopa poszło w kąt Crying or Very sad

dzięki za szybką odpowiedź i czekam na dalszą pomoc jak w w/w temacie Smile
  • Poziom 13  
    Witam,

ładnych pare lat temu podłączałem komputer pod tv i nie wiem czy nie trzeba jeszcze w komputerze ustawić monitor na tv, także nie poddawaj się tylko poszukaj na forach.

Jeżeli chodzi o uniwersalną nawigację bez monitora, którą da się podłączyć pod dowolny ekran to naturalnie istnieją takie chińczyki. W Polsce widziałem noname sprzedawanego pod marką Phantom 1599zł xD. Coś podobnego u Chińczyka 180$ - trzeba poszukać przez "navigation box", "navi box" + gps.

Możesz poszukać też: Maqma GPS 200 jakieś używki były tanio na allegro i niemieckim ebay. Powinno działąć - musiałbyś się przyjrzeć.
  • Poziom 12  
    dzięki za konkretną odpowiedź fishtank odnośnie nawigacji :)

Jeśli chodzi o przełączenie "z monitora na TV" to nie ma takiej opcji - laptop ma uszkodzoną grafikę nvidii, kiedyś koledze się spaliła bo nie dostosował się do temp. jaka panowała w pokoju :) ...BSOD wyskakuje jak się zainstaluje jakiekolwiek stery do nVidii.
    Na standardowych sterownikach VGA tez z Win chodzi, a tam z kolei nie ma opcji przełączenia na TV. Jak kadłubek podłącze do monitora to obraz jest od razu przechwycony, tylko tak jak pisałem wcześniej...ta przejściówka nie daje rady. Spróbuje jeszcze później z moim drugim sprawnym lapkiem.

Co do ceny tego Phantoma (1599zł) to można orła wywinąć.
    Poszukam coś odnośnie navi-box'u.

Jakby jednak ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to byłoby miło.