Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar pfl800 zaświeca się kontrolka serwis

SpecceR 20 Oct 2010 09:27 6376 8
Bosch
    SpecceR
    Level 11  
    Witam.
    Mam problem z pralką Polar. Próbowałem znaleźć listę kodów błędów, ale niestety nie udało mi się. Więc proszę o pomoc.
    Po włączeniu pralka nabiera wody, kręci parę razy (działa mac 1min) i zaświeca kontrolkę serwis wraz z wszystkimi diodami prócz 2 diody od lewej (zasadnicze).
  • Bosch
    mirofalcon
    Level 24  
    Jest to kod F 23, błąd hydrostatu
  • Bosch
    SpecceR
    Level 11  
    Czyli pewnie do wymiany.
    Gdzie go znajdę w tej pralce?
  • Helpful post
    mirofalcon
    Level 24  
    Pod blatem po prawej stronie od frontu, jest do niego zamocowany cienki wężyk, sprawdź dodatkowo czy nie jest zatkany układ hydrostatyczny
    SpecceR
    Level 11  
    Rozwiązanie problemu:
    Pomogło przeczyszczenie styków i "rozruszanie" membrany w hydrostacie.
    Prawdopodobna przyczyna:
    Pralka wcześniej stała nieużywana 1,5 roku. Prawdopodobnie na membranie był jakiś osad i przez to hydrostat nie działał prawidłowo.
    arusiek
    Level 10  
    Witam serdecznie, mam problem z moją pralką. Jest to Polar PFL 805. Niestety nie znalazłem nic na forum więc dopisuję się tutaj. Otóż problem jaki mam to słaby silnik na praniu zasadniczym przy każdej temperaturze, jedynie na praniu "szybkim 30min" silnik kręci dobrze do momentu gdy dojdzie do płukania i tu sytuacja się powtarza. Silnik słabnie i po chwili wyskakuje kod z serwisem, który nie wiem co oznacza. Przesuwam program ręcznie na płukanie i jest nieco lepiej. Podczas wirowania też dobrze kręci. Proszę o każdą podpowiedź. Na zdjęciu przedstawiam ten kod:

arusiek
    Level 10  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Zastanawia mnie jednak fakt, że jeśli byłby to tachometr to powinien silnik cały czas "świrować". A tu jednak nie bardzo. Pobawiłem się trochę programatorem i wywnioskowałem, że jak ustawie na szybkie pranie to jest ok, natomiast robię pauzę daję na zasadnicze pranie i kicha, wracam z powrotem do szybkiego jest ok i tak 2 pełne obroty i z powrotem na zasadnicze i zaś zonk. Nawet jak go przegoniłem na wirowaniu a potem na zasadnicze to też wyprało ze 2 prania bez problemu. W tym momencie pomyślałem o szczotkach, lub połączenia przewodów gdzieś na stykach.
    arusiek
    Level 10  
    Witam ponownie, trochę to trwało, ale taka praca kierowcy. Rozwiązałem moją zagadkę z pralką i chciałbym się z tym podzielić. Do rzeczy. Tak jak pisałem nie podobało mi się, że raz jest OK a raz nie.Wcześniej powymieniałem triaka i kondensatory i niestety nic to nie dało. Zimnych lutów też nie było.

Okazało się, że na płytce w kostce tam gdzie obraca się programatorem(podobne do kontaktu) były zaśniedziałe styki. Rozebrałem go i przeczyściłem i po sprawie. Na wszelki wypadek potraktowałem papierem ściernym wszystkie styki połączenia kostek po bokach płytki. Wynik: hula jak ta lala.