Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtrysk LPG. Silnik nie pracuje równo, tłumik strzela.

20 Paź 2010 09:29 3435 2
 • Poziom 2  
  Witam!

  Udało mi się połączyć z moją instalacją LPG OSCAR-N. Zdiagnozowałem problem i prosiłbym teraz Szanownych Kolegów o pomoc w znalezieniu przyczyny.

  Posiadam Mercedesa W210 E320 + LPG Oscar-N. Od dłuższego czasu mam problem z instalacją LPG polegający na tym, że przy przełączeniu z zasilania Pb na gaz silnik pracuje nierówno, tak jakby nie chodził na wszystkie cylindry i do tego strzela w tłumik. Oczywiście brak mocy itd. Ponieważ na Pb silnik chodzi idealnie, postanowiłem zdiagnozować instalacje LPG. Odczytałem błędy : błąd wtryskiwacza 1,2,3,4,5,6. Po skasowaniu błędów więcej się nie pojawiły, ale przy przełączaniu na LPG dalej silnik nie pracuje na wszystkie cylindry. Posprawdzałem oporność na cewkach wtryskiwaczy Magic Jet i na każdym jest 2.1 Ohm`a. Sprawdziłem wskazania czujników itd - wszystko ok. Po dłuższej obserwacji parametrów LPG zobaczyłem, że po przełączeniu na LPG czas wtrysku benzyny {ms} dla 6-tego cylindra wynosi =0= zero. Raz też pojawiło mi się, że czas wtrysku benzyny dla 3-ego cylindra równy jest =0= zero, to wtedy 6-sty normalnie wyświetlało. Jeżeli dobrze rozumuje to jeżeli komputer LPG widzi że czas wtrysku dla któregoś wtryskiwacza jest równy zero to i dla tego samego cylindra czas otwarcia wtrysku lpg też będzie zero. Czyli w tym momencie silnik pracuje na 5 cylindrów.

  Jaka może być przyczyna takiej usterki?? Dodam jeszcze, że jak silnik się rozgrzeje i kilkakrotnie wyłączy się zapłon, następnie odpali to czasami LPG zaskoczy i normalnie chodzi. Na trasie jak jade to już wogóle nie ma problemu ja silnik jest dobrze rozgrzany to leci jak przecinak.

  Proszę o pomoc i wskazówki.
 • Poziom 20  
  Witam, problem polega na "zaklejeniu" substancją olejo-podobną wtryskiwaczy gazowych, gdy silnik jest zimny to skleja wtryskiwacze i dlatego podczas przełączania silnik ma wypadanie zapłonów, w tym silniku jeżeli sterownik benzynowy stwierdzi wypadanie zapłonów to wyłącza ten cylinder na którym było wypadanie dlatego czas wtrysku wynosi 0, po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu zapłon na tym cylindrze będzie znowu włączony.
  Moja rada przelać przez wtryskiwacze 100ml benzyny, wtryskiwacze się odtłuszczą i na jakiś czas nie będziesz miał problemu.
 • Poziom 2  
  No i problem rozwiązany. Wielki dzięki