Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny Vermona Regent 1000H 8ohm?

SsEeBbEeXx 20 Oct 2010 10:32 5305 7
 • #1
  SsEeBbEeXx
  Level 10  
  Witam. Przepraszam z góry, jeżeli nie ten dział, to proszę o przeniesienie.
  Mam dosyć nietypowy "problem" w domu posiadam kolumnę Vermona Regent 1000H (chyba) tylko że dosyć przerobioną, górne "jajka" wyrzucone, wstawione modniej wyglądające prostokątne głośniki jakieś piezoelektryczne czy jak tam (jestem zielony w elektronicznych/elektrycznych pojęciach) ale mniejsza już o to.
  Sedno mojej sprawy polega na tym, ja posiadam w skrzyni tej Vermony oryginalny głośnik (kiedyś była pęknięta membrana, ale udało się to "profesjonalnie uratować")
  RFT L 3701 50VA 4ohm
  na allegro widzę, że są dwie Vermony ale na głośniach RFT L 3072 i mają taką samą moc (50VA) ale dziwne to dla mnie, 8ohm
  wygląd głośnika kolorystycznie także jest inny, tzn ja miałem oryginalnie (chyba) czarny (obecnie pomalowane na srebrno...), a tamte na allegro są "kremowe" no taki stary dziwny kolor
  to są jedyne różnice, ale to nie takie małe. Facet co wystawia, piszę, że głośnik ma 45cm! mój ma ok 41... zamierzałem wyrwać te kolumny i w niedalekiej przyszłości dokupić wzmacniacz Vermona Regent 1000H ale skoro to są kolumny na głośniku 8ohm to odpuszczam chyba.. bo to nie będzie zbyt dobrze grało nie?
  Kolumny wyglądają IDENTYCZNIE jak moja (moja jest pozbawiona kółek)
  link do aukcji http://allegro.pl/kultowe-kolumny-estradowe-vermona-regent-i1274535205.html
  foty wysłane na majla przez sprzedającego:
  http://img641.imageshack.us/img641/2910/przdbasvermona.jpg
  http://img121.imageshack.us/img121/6717/tybasvermona.jpg
  http://img139.imageshack.us/img139/8057/tymagnezbasvermona.jpg
  http://img412.imageshack.us/img412/2443/tyvermona.jpg

  Nie powiem, sprzęt wydaje się być w niemal idealnym stanie...
  Proszę nie pytać po co mi to itd, mam taką jedną, chciałbym mieć parę + jedną ale co mi z tego jak nie podłącze tych z allegro do wzmacniacza 1000H? Albo może jest jakiś model wzmacniacza Regenta który ma 8ohm?

  Aha, jeszcze jedno pytanie... ten "kloc" (mowa o głośniku) to głośnik basowy? Ja uważam, że tak, i nie jedna osoba to potwierdziła, lecz na pewnym forum się ze mną uparcie kłócą (a raczej jedna osoba-ZNAWCA RADMORÓW :E ) że to NIE jest głośnik basowy, tylko gitarowy..owszem gitarowy ale gitary basowej! Tak przynajmniej mój tatko mi to opowiadał kiedyś dawien dawno..
  Dziękuje za każdą odpowiedź[/b]
 • #2
  mczeslaw
  Level 36  
  To nie ma żadnego znaczenia że ten szerokopasmowy głośnik ma impedancję 8Ω. Po prostu taka wersja, a to czy on ma 4 czy 8Ω nijak się ma do tego czy jest lepszy czy gorszy.
  Z punku widzenia 8Ω-owy zespół głośnikowy jest bardziej uniwersalny bo można go podłączyć do wzmacniacza zarówno 4, jak i 8Ω-owego. Kiedy kolumna ma 4Ω, to jest duże ryzyko że 8 omowy wzmacniacz może zostać poprzez zbyt niskie obciążenie uszkodzony. Tak że w tym przypadku zespół 8Ω jest jak dla mnie bardziej pożądanym.
 • #3
  SsEeBbEeXx
  Level 10  
  Czyli jakby to podłączyć pod wzmacniacz regent 1000H to będzie pracować bez zająknięcia tak? ja tam od zawsze mam 4Ω i to taki "standard" w starym sprzęcie, także byłem trochę zaskoczony.

  jakie ma ten głośnik minimalne i maksymalne pasmo? ciężko takie informacje znaleźć.. i za jaką cenę opłaca się je kupić ? :>
 • #4
  DjMapet
  Level 43  
  Głosnik RFT L 3072 można zaliczyć do grupy przetworników nisko- średniotonowych i jak najbardziej nadaje się do gitary basowej, nie solowej. Vermona 1000H, to wzmacniacz monofoniczny o mocy 100W, przy impedancji 4 Ohm. Posiada dwa, połączone z sobą równolegle wyjścia kolumnowe, do których można podłączyć dwie kolumny o impedancji minimum 8 Ohm, lub jedną kolumnę o impedancji minimum 4 Ohm. kolumny z fotek są oryginalne, dedykowane do wzmacniacza Vermona 1000H i z nim w komplecie sprzedawane.
  Jeśli Twoja kolumna pochodzi z zestawu "Vermona 1000H", to zamontowany w niej głośnik nie jest tym, który stosowano w tych kolumnach. Może pochodzić z zestawu Vermona 600H, w którego skład wchodził wzmacniacz i jedna kolumna. http://www.vermona.de/ i kliknij po lewej ikonkę "Pa+effekte", następnie zjedź trochę na dół. Po lewej masz wypisane na niebiesko typ zestawu. Jeśli klikniesz na typ zestawu, to go zobaczysz.
  Miałem kiedyś trochę tego :-)

  Pozdrawiam.
 • #5
  SsEeBbEeXx
  Level 10  
  No to teraz mi sprostowałeś wszystko :) czyli ja mam 600H a nie 1000H na to wychodzi, w 600 i 1000 kolumny są identycznie, ale wynika na to, że mają w 1000H więcej Ω
  I w jakiej cenie opłaca się je kupić? oraz wzmacniacz.
 • #6
  DjMapet
  Level 43  
  Najtrudniejsze pytanie jakie zadałeś! :-)
  My (zespół), sprzedawaliśmy daaawno temu swoje Vermony i Eltrony za bezcen, ale wtedy na rynku był już sprzęt ADS, LDM, oraz coraz więcej zachodniego. Przed kilku (5,6?) laty sprzedawałem ostatni zestaw Eltrona (kolumny + 100U) i dostałem za niego prawie tyle, ile kilkanście lat wcześniej za trzy zestawy (1000H, 1000B, Eltron 100U). Oczywiście biorąc pod uwagę inflację i denominację.
  Widzę że ostatnimi laty, stare sprzęty stały się modne i sprzedawane są (jak dla mnie) za dość pokaźne (jak na swój wiek), kwoty.
  Ja wychodzę z założenia, iż sprzedać trzeba (można?) za tyle, za ile ktoś chce daną rzecz nabyć.

  Pozdrawiam.
 • #7
  SsEeBbEeXx
  Level 10  
  Z każdym rokiem raczej coraz gorzej z dostępnością takich antyków krótko mówiąc, fajnie byłoby mieć taką parę + wzmacniacz ale sama wysyłka z Gdyni do Gliwic to koszt...kilkuset zł.. więc odpuszczam, chociaż trochę mi szkoda, stan niemal idealny:( a pierwszy raz widzę je na allegro, teraz to rzadkość takie coś spotkać, wiadomo co roku jakaś sztuka odpadnie, z rokiem coraz mniej.. trudno muszę obejść się smakiem :( Dzięki za odpowiedzi :)
 • #8
  nippi
  Level 1  
  Mitam mam do was pytanie dotyczące Vermona Regent 100H. Problem polega na ty że jak go podłączam do prądu to mi się palą bezpieczniki 5A i 24w te co są z przodu.

  Dodano po 53 [sekundy]:

  Mitam mam do was pytanie dotyczące Vermona Regent 1000H. Problem polega na ty że jak go podłączam do prądu to mi się palą bezpieczniki 5A i 24w te co są z przodu.