Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1000zł - priorytet to bezawaryjność i 1000obr

20 Paź 2010 11:08 5857 11
  • Poziom 12  
    Witam! Chcę wymienić w najbliższym czasie pralkę. Nie mam wielkich wymagań i zależy mi głównie na bezawaryjności pralki no i tych obrotach. Ma być to pralka ładowana tradycyjnie, a nie od góry. Żywot mojej wiatki już się kończy i powiem szczerze, że ta pralka przyzwyczaiła mnie do niskiej awaryjności i takiej pralki też szukam. Za jakimi markami i modelami się rozglądać?

Pozdrawiam.

P.S. W najbliższym czasie na promocji będą BOSCH WAA20163PL i WAE2037KPL - będzie to solidne?
  • Poziom 9  
    Bosch jak najbardziej. Tylko czy te podane modele są Made in Germany??
    Ja mam 2,5 roku Boscha tylko "wąskiego" Made in Germany i jest rewelacja.
    Moja mama ma już "wąskiego" Boscha 8 lat i nic. Rewelka.
  • Poziom 12  
    Czyli polecacie BOSCHA. Coś jeszcze fajnego do 1000zł dostanę czy to będzie najlepszy wybór? Aha, jeszcze takie pytanie, jak się ma solidność polskiego BOSCHA, do tego produkowane w DE?
  • Poziom 20  
    Polskie Bosche są również dobre jak niemieckie

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    No ja wiem jakie są czasy teraz. Idziesz do sklepu, a ktoś Ci poleca Indesita za 600zł i mówi, że to solidny sprzęt, czy Amica. Bezawaryjności Wiatki nie osiągnę, ale z drugiej strony nie potrzebuję bajerów, im mniej tym lepiej. Chcę prosty jak budowa cepa sprzęt, który ma po prostu prać i się nie psuć. Wcale nie pragnie mi się Bosch, może być zupełnie inna marka tylko sęk w tym, żeby ktoś kto ma więcej pojęcia niż to wyczytane w sieci doradził coś, szczególnie ktoś kto zjadł zęby na serwisowaniu pralek :) Wiem, że nie kupię Whirlpoola, z doświadczenia rodziny powiem szczerze, że sprzęt byle jaki, to samo z Amicą czy Mastercookiem. Sąsiad ma kilkunastoletnie Gorenje i mu to pierze i psuć się nie chce, ale wątpie czy dziś to równie dobry sprzęt...

Może niepotrzebnie pisałem o Boschu bo się ktoś zasugeruje i odczyta temat jak pomoc w wyborze pralki Boscha :)
  • Specjalista - systemy grzewcze
    pykpyrykpyk napisał:
    Wiem, że nie kupię Whirlpoola, z doświadczenia rodziny powiem szczerze, że sprzęt byle jaki, to samo z Amicą czy Mastercookiem.

Ja mam Amicę, a nawet dwie. Jedna pierze od ok. 6-7 lat druga od ok. 5 lat.
    Wadą tych Amic jest popuszczające kółko z krzywką i ślizgaczem od pokrętła programatora. Standardowa awaria, o której już napisano na Elektrodzie chyba wszystko. Jak ktoś wie jak to naprawić to cała naprawa trwa zaledwie 15 min. i nie wymaga żadnych inwestycji w części. Taką też naprawę wykonałem w tej młodszej pralce. W serwisach chcą od razu wymieniać cały programator i "kroić" za tę usługę wraz z ceną programatora nawet 600zł. Stąd też może te złe opinie o pralkach Amica.
    Żadnych innych awarii z powodu uszkodzenia jakiejkolwiek części nie miałem. Jedynymi awariami to były zapchania filtra i wężyków przy filtrze, które wymagało wykręcenia filtra oraz przepchanie wężyka drutem oraz w tej starszej przypchanie się kamieniem elektrozaworu, bo mam bardzo twardą wodę. Na skutek tego przypchania pralka przestała pobierać płyn do uszlachetniania.
    Taka trochę bezsensowna metoda sterowania kierunkiem przepływu wody, która polega na sterowaniu 2 strumieniami wody w celu skierowania wody do 3 pojemniczków. Płyn ten pobierany jest wtedy, kiedy otwarte są obydwa elektrozawory i płyną 2 strumienie wody pod kątami 45 stopni. Wtedy wypadkowy strumień leci na wprost do zbiorniczka płynu uszlachetniającego. Jeżeli któryś z elektrozaworów się przypcha, wtedy strumień nie leci tam, gdzie trzeba.
    Ale koszt tego elektrozaworu to raptem 17zł , a czas jego wymiany ok. 15 min.
    Oczywiście co do jakości i trwałości Wiatki to żadna obecnie produkowana pralka nie dorówna. Ot, takie mamy czasy, że każda firma stara się, aby jej produkt przetrzymał okres gwarancji i zaraz po tej gwarancji uległ awarii, której nie opłaca się usuwać, a tylko kupować nowe.
  • Poziom 32  
    Nie ma znaczenia typ i producent.Warunek podstawowy 5 lat gwarancji.
    Wszyscy stosują zasadę ,niska cena zakupu,drogi serwis.
  • Poziom 12  
    Zapytam się jeszcze o tańsze electroluxy np ELECTROLUX EWF 12040W oraz inne w tej cenie. Z nimi też jest tak jak piszecie, że serwis drogi i po gwarancji zaczynają się problemy?

Dorzucam jeszcze: EWF 106210W , EWF 10240W

Nie ukrywam, że w tej pierwszej (12040W) kusi 1200obr, i cena :)
  • Poziom 12  
    Sorry za zamieszanie, ale pomierzyłem teraz sobie w domu co nieco i stwierdzam, że przydałaby się krótka pralka i znalazłem takie cuda jak:

BOSCH WLF 20261 PL i SIEMENS WS 10F27RPL

EDIT: Już jestem zdecydowany na tego SIEMENSa. Dobry wybór? :)
  • Poziom 12  
    Kupiłem Siemensa WS110F27RPL. Wydaje się OK, zobaczymy jak z czasem to wyjdzie.