Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIY:Oscyloskop dla telefonów z systemem Android.

Mateusz120986 20 Paź 2010 12:13 16357 6
  • DIY:Oscyloskop dla telefonów z systemem Android.

Oscyloskop jest urządzeniem pozwalającym na obserwowanie, obrazowanie i badanie przebiegów napięcia, zmieniających się w czasie. Projekt oscyloskopu, na telefony z systemem Android, do komunikacji wykorzystuje interfejs bluetooth. Proponowane rozwiązaniem ma być tanim i przenośnym urządzeniem, pozwalającym wykonywać pomiary gdziekolwiek jesteś. Oscyloskop jest zbudowany na mikrokontrolerze dsPIC33FJ16GS504 i posiada dwa kanały pomiarowe o częstotliwości próbkowania 2MHz/s. Autor projektu udostępnił kod źródłowy na tej stronie. Na tej samej stronie znajdziemy również schemat oscyloskopu.

Źródło: http://www.ubergizmo.com/15/archives/2010/10/...wireless_oscilloscope_for_android_phones.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    gonet9
    Poziom 11  
    Mateusz120986 napisał:
    posiada dwa kanały pomiarowe o częstotliwości próbkowania 2MHz/s.

Ojej, MHz/s? Co to?
    gts1991
    Użytkownik obserwowany
    Chyba autorowi chodziło o częstotliwość próbkowania 2 MS/s.
    Zabawka i fajna tylko nie widzie zabezpieczenia wejść układu i niskie strasznie napięcie wejściowe ma , jak zabawka zasilana z 3.3V to nie tak źle nawet :)
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery
    gts1991 napisał:
    Chyba autorowi chodziło o częstotliwość próbkowania 2 MS/s.
    Zabawka i fajna tylko nie widzie zabezpieczenia wejść układu i niskie strasznie napięcie wejściowe ma , jak zabawka zasilana z 3.3V to nie tak źle nawet :)

Mniejsza o sam układ, mnie tam bardziej interesują możliwości i źródła na Androida.
    Tomekddd
    Poziom 23  
    Zarąbisty pomysł, nieraz ciężko coś zmierzyć bo nie ma jak sie dostać oscyloskopem a to malutkie wejdzie wszędzie, szkoda tylko ze nie mam telefonu z tym systemem. A może dało by sie to zrobić do laptopa??
    BartekLecki
    Poziom 13  
    Tomekddd napisał:
    Zarąbisty pomysł, nieraz ciężko coś zmierzyć bo nie ma jak sie dostać oscyloskopem a to malutkie wejdzie wszędzie, szkoda tylko ze nie mam telefonu z tym systemem. A może dało by sie to zrobić do laptopa??

Standardowy oscyloskop USB? Na Elektrodzie było kilka projektów tego typu na AVR i Pic'ach. Zapytaj także wujka Google.
    Tomekddd
    Poziom 23  
    Ale mi właśnie zależy na tym aby był bezprzewodowy.