Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Działa tylko GG oraz Skype a reszta nie działa.

20 Paź 2010 12:55 6924 5
 • Poziom 12  
  Mam 3 komputery w domu, które łączą się z Internetem poprzez router (koncentrator sieciowy). Na wszystkich obecnie działa Internet, tylko na laptopie nie działa- działa tylko GG oraz Skype. Po moich wstępnych diagnozach dzięki poszukiwaniom na innych forach, doszedłem do wniosku, że mam albo poblokowane porty, albo DNS. Tylko tego nie jestem na 100% pewien. Na laptopie, w którym nie działa do końca sieć używam Wi Fi z Windowsem XP Professional. To, co do tej pory sprawdziłem zamieszczam na screen- ach:
  Działa tylko GG oraz Skype a reszta nie działa. Działa tylko GG oraz Skype a reszta nie działa. Działa tylko GG oraz Skype a reszta nie działa.
 • Poziom 43  
  W przeglądarkę wpisujesz zamiast www.onet.pl to 213.180.146.27 jeżeli ci się załaduje strona z onetem to nie masz żadnych blokad tylko nie ustawione DNS-y. i wpisujesz w ustawienia kart sieciowych w pozycji DNS np.: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
 • Poziom 12  
  Otóż tak: zaraz zrobiłem tak jak napisał witux tzn. wklepałem we właściwościach Protokołu Internetowego TCP/IP ręcznie Serwer DNS i.. zadziałało! :) :)
  Natomiast chciałem jeszcze zrobić to co napisał niżej hermes-80 dla próby, ale jak z powrotem usunąłem te ręcznie wklepane DNS- y, to i tak po krótkiej chwili Połączenie już automatycznie przypisało moje DNS- y i nie mogłem tego sprawdzić, czy jak wpiszę same cyferki to czy przeglądarka się połączy.

  Dziękuje za okazaną pomoc. Jestem zadowolony, że Internet mi chodzi jak dawniej.
 • Poziom 43  
  Tak pomija wtedy odpowiedzi z DNS-ów nie wysyłając do nich zapytań o adres.

  Poza tym musisz mieć coś nagmerane w routerze skoro DHCP nie przydziela ci DNS-ów automatycznie.
 • Poziom 12  
  Cytat:
  musisz mieć coś nagmerane w routerze skoro DHCP nie przydziela ci DNS-ów automatycznie
  Przecież napisałem:
  Cytat:
  Na wszystkich obecnie działa Internet, tylko na laptopie nie działa- działa tylko GG oraz Skype
  , dlatego na routerze nie ma nic nagmerane. Nieporządek miałem tam, gdzie nie działała sieć, czyli w laptopie, bo instalowałem menedżery połączeń Wi- Fi. Ponadto na screen- ie tym widać wyraźnie, że tak jak napisałem działa tylko GG- adres: 91.214.237.73 na porcie: 8074, a z kolei Skype działa na adresie:178.79.1.131.