Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie kabla - gniazdko na zewnątrz

nkaroluky 20 Paź 2010 14:02 1835 9
  • #1 20 Paź 2010 14:02
    nkaroluky
    Poziom 8  

Witam,
    podłączyli mi wczoraj Neostradę 2MB, wczesniej mialem na spólkę z sąsiadami. Na zewnątrz domu mam kostkę - do niej idzie kabel ze słupka stojącego niedaleczko, a z niej idzie kabel do domu do gniazdka telefonicznego. Aktualnie mam podłączony od gniazdka na zewnatrz do gniazdka do domu Internet zwykłym kablem telefonicznyn 4-żyłowym. Monter powiedział, że ten kabel jest dobry do telefonu (nie posiadam), ale nie do Internetu, bo będzie zrywać połączenia.

Internet działa w domu normalnie, na speedtescie pokazuje download 2.05, 1.99, download 0.25, 0.23, czyli dobrze. Ping kolo 35-40.

Ujawnia się problem przy dużym obciążeniu sieci (otwarcie kilka kart, sciąganie plikow, granie online), bo chyba jednak ten kabel nie wyrabia - kontrolka na routerze aż przygasa, prawie jej nie widać, ale net dziala.

Mam teraz pytanie: jaki to ma isc kabel od tej puszki na zewnątrz domu do gniazdka w domu? Ma on jakies specjalne oznaczenie? Może byc 2-żylowy, bo i tak mam tylko podczepione 2 żyły w gniazdku w domu - zielona i czerwona. Nie wiem czy to musi byc jakas określona grubość kabli, czy po prostu musze kupic 'na oko' kilka razy grubszy. musze poprowadzić ok 20 m tego kabla.

przyjade do domu, i jak bedzie jezscze w miare jasno to porobie zdjecia, jak ktos nie wie o co chodzi :)

0 9
  • #2 20 Paź 2010 17:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Paź 2010 18:13
    krzych66
    Poziom 27  

Przykładowo kabel parowany do instalacji telefonicznych YTKSY 2x2x0.5 masz w nim dwie pary biała-niebieska i biała-pomarańcz.Tu masz link poczytaj sobie Link

0
  • #4 20 Paź 2010 19:30
    piterus99
    Poziom 43  

To nie problem z przewodem tylko z modemem, przygasanie diody(której?) to słaba wydajność zasilacza.

0
  • #5 20 Paź 2010 19:48
    nkaroluky
    Poziom 8  

router to d-link dsl524T. jesli to moze byc sprawa routera, to jak przyjade do domu to podlacze combo zte, ktory dostalem przy podpisywaniu umowy. w czwartek siostra przywiezie pentagrama p 6631-42 czy cos takiego.

d-link dzialal z powodzeniem u kolegi na 1mb, jakos nie mruzyla lampka.

ps: bede za 15 minut w domu to pokaze jak to wyglada

thx za odpowiedzi, posprawdzam te kable pozniej

0
  • #6 20 Paź 2010 20:50
    40463
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 20 Paź 2010 21:19
    hatkey
    Poziom 16  

Routera nie można obciążyć poprzez to że jest podpiętych do niego kilak komputerów. On właśnie do tego służy żeby to łącze podzielić. Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem routera i diody przygasają, możliwe że router jest uszkodzony. Jeśli jesteś użytkownikiem Neostrady masz za pewne gdzieś modem. Spróbuj na modemie przeprowadzić testy.

0
  • #8 20 Paź 2010 21:56
    nkaroluky
    Poziom 8  

Cytat:
    To nie problem z przewodem tylko z modemem, przygasanie diody(której?) to słaba wydajność zasilacza.

myślałem, ze raczej z przewodem, bo przygasała mi tylko jedna (od połączenia ADSL)

Cytat:
    jeśli w łącze na twoim komputerze zapewnia wymaganą prędkość i jest ten 2mbity to znaczy,że kabel jest ok.

znalazłem torrent z dobra iloscia seedów i pobiera tak:

podłączenie kabla - gniazdko na zewnątrz

Cytat:
    Jesteś pewny,że nikt nie podpina się na lewo do kabla za routerem, ważne czy prawidłowo zabezpieczyłeś radio czyli wifi, wpisz klucz wpa, bo być jeszcze ktoś niepwołany 'siedzi' na Twoim łączu. Ustaw hasło do routera inne niż domyślne.

router bez wifi, podlączony bylem tylko ja

Cytat:
    Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem routera i diody przygasają, możliwe że router jest uszkodzony

ostatnio był uzywany, jak pisałem, jakis czas temu u kolegi (ja wtedy nie mialem internetu, musiałem sciagnac fife 11 i pesa 11 na ps3), wiec poszedlem do niego z moim routerem. Tam zadnych problemow nie bylo, na pewno pozniej nie był uzywany, az do wczoraj.

Cytat:
    Jeśli jesteś użytkownikiem Neostrady masz za pewne gdzieś modem. Spróbuj na modemie przeprowadzić testy.

tak, dostałem router Combo ZTE. Podłaczylem sie pod niego i jak na razie działa dobrze :) diody Power i ADSL swieca ciagle, diody Internet i Ethernet mrugaja (ale tak ma chyba byc). Nic nie przygasa, wygląda na to, że działa dobrze :)

PS: mam takie pytanie. Chciałbym zobaczyć dobrą przepustowość łącza, a wiadomo, że z rapida czy czegos tam nie zobaczę przez wzgląd na limity bez premium. Torrenty - róznie bywa. Jest może jakis rodzaj testu (np. plik 100MB na bardzo szybkim serwerze bez ograniczen) do sprawdzania takich rzeczy? Pytam tylko z czystej ciekawości :)

pozdrowienia i dzieki za rady.

0
  • #9 20 Paź 2010 21:59
    piterus99
    Poziom 43  

noc.gts.pl lub ftp.tpnet.pl

0
  • #10 20 Paź 2010 22:11
    nkaroluky
    Poziom 8  

praktycznie cały czas 235-240 ciagnie :) raz spadlo do ok 220, ale zaraz i tak poszło w góre.

dzieki wielkie każdemu :-)

0