Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ploter Canon IPF 8000 reset pochłaniacza zużytego tuszu

20 Oct 2010 14:30 4780 11
 • Level 9  
  Witam
  Mam problem a jednocześnie prośbe o pomoc osób, które się zajmują tematyka ploterów canona. U mnie sytuacja wygląda następujaco: zaobserwowałem, ze mi się od pewnego czasu zapala komunikat o konieczności sprawdzenia pojemności pojemnika zużytego tuszu - konserwacyjnego. Ja tak na szybko zrobiłem to manualnie i wyciągnąłem pojemnik. Operacja została odnotowana jak się okazało jako wymiana pojemnika. Czy ktoś może ma wiedze jak zresetować domowym sposobem (bez programatora) licznik pochłaniacza aby został potraktowany jako nowy.
 • Photocopiers specialist
  jeżeli tylko informuje można go zresetować z poziomu serwisu , (nie zapomnij opróżnić)
  ale jeżeli wyświetli błąd serwisowy E..... to już zostaje tylko zakup nowego
 • Level 9  
  Wkłady dokładnie opróżniłem i osuszyłem ale nie mam pojęcia jak dojść do poziomu serwisu bo wszystkie klawisze na manipulatorze plotera są nieaktywne. Jedynie co mi przychodzi do głowy to odpalenie softwaru na kompie i przez USB kombinacje z menu. Czy to ma taką kolejność??
 • Photocopiers specialist
  A co jest dokładnie na wyświetlaczu ?
 • Level 9  
  Na wyświetlaczu wyskakuje komunikat z wykrzyknikiem, że nie został zamieniony pojemnik na zużyty atrament "No maintenance cartridge capacity. Replace the maintenace cartridge"
 • Photocopiers specialist
  tak jak by go w ogóle nie widział, sprawdź czy styk chipa jest czysty
 • Level 9  
  Jakoś go widzi bo jak go podłączę to od razu wyrzuca ten komunikat i nic dalej nie idzie. Srodek jaest czysty i styki też. Ja jakoś stawiam na przepełnienie licznika na tej płytce, ale jak to skasować?
 • Level 9  
  Tak po czasie dziękuje za pomoc.
 • Level 8  
  Z góry sorki, ze odgrzewam ale nie bardzo wiem gdzie sie zgłosić z moim problemem.
  Mianowicie czy może ktoś się orientuje w jaki sposób (i czy w ogole można) zresetować licznik pochłaniacza zużytego tuszu w maszynie Canon W8400?
  Póki co mam informację MC Cart full soon.

  Ponoć można to zrobic z trybu serwisowego ale nie znalazlem tam takiej opcji lub nie umiem jej włączyć. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)
  Pozdrawiam serdecznie!
 • Level 9  
  W moim przypadku było to mozliwe w trybie servisowym ale nie mam pojecia o twojej maszynie. Poszukaj po angielskich forach jak nie dostaniesz u nas porady. Ja jestem jedynie użytkownikiem mojejgo sprzetu
 • Level 11  
  Testowałem tą metodę na modelach iPF-825, iPF-9400S, iPF-8400SE, iPF-765. Niestety po napełnieniu pojemnika na zużyty tusz wyświetla się komunikat blokujący urządzenie. Wyświetlany jest również po wejściu w tryb serwisowy uniemożliwiając skasowanie MC. Czy jest jakaś metoda ominięcia tego problemu nie posiadając drugiego, dobrego pojemnika? Ja muszę odpalać tryb serwisowy z dobrym pojemnikiem, przechodzę w MENU i włączam tryb serwisowy. Dopiero wtedy wkładam zużyty pojemnik i go kasuję. Co zrobić jak nie mamy dobrego?
 • Level 2  
  Potrzebny jest nowy chip którym skasujesz stary, albo serwisant za 240 zł na godz. i po problemie