Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek VW jetta mk2

stonka523 20 Paź 2010 16:03 2415 9
  • #1 20 Paź 2010 16:03
    stonka523
    Poziom 8  

Witam !! Mam taki problem. Posiadam oryginalny pneumatyczny centralny zamek oraz założony dodatkowo alarm. Centralny zamek moge obsługiwać tylko z kluczyka. Chciałbym zrobić tak, aby centralny zamek obslugiwac razem z alarmem z pilota. Z tego co sie dowiedziałem musze zamontować w drzwi kierowcy siłownik elektryczny i wpiąć się z centralke od alaramu, tylko nie bardzo wiem co i jak. Posiadam dwa siłowniki slave i master. Który mam zastosowac ? Dołączam fotki ze schematem alaramu, z silownikami oraz orygnalnym włącznikiem pompki centralnego zamka z drzwi kierowcy. Prosze o pomoc.

Centralka alarmu

Kostka od włącznika pompki

Pierwszy siłownik

Drugi siłownik

0 9
  • #2 20 Paź 2010 17:19
    Usunięty
  • #3 20 Paź 2010 17:32
    stonka523
    Poziom 8  

Ale w takim układzie jak ma opcje centralnego zamka to musze sie podpiać pod pompke od centralnego czy pod włącznik w drzwiach kierowcy? Bo w drzwiach kierowcy jest tylko włącznik, a w pozostałych drzwiach są siłowniki pneumatyczne.

0
  • #4 20 Paź 2010 18:33
    emeryt2
    Poziom 42  

Siłownik w drzwiach kierowcy i po krzyku.

0
  • #5 20 Paź 2010 18:36
    stonka523
    Poziom 8  

"Siłownik w drzwiach kierowcy i po krzyku"

Za duzo mi to nie pomoglo;/

0
  • #6 20 Paź 2010 18:55
    Usunięty
  • #7 20 Paź 2010 19:04
    ociz
    Moderator Samochody

One fabrycznie nie mają siłownika w drzwiach kierowcy, jedynie zestyk. Więc jakby nie kombinować i tak trzeba tam siłownik dołożyć.
    Ja bym całość na uniwersalny elektryczny zmienił bo te pneumatyczne to porażka.

0
  • #8 20 Paź 2010 19:48
    stonka523
    Poziom 8  

Tak jak kolega napisał, fabrycznie jest tylko zestyk. Do drzwi wchodza tylko 3 kabelki do zestyku. Z tego co wwnioskowałem jest to zasilanie 12V i dwa stersujące. Jak przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy to zamykaja sie wszystkie drzwi. Wolalbym raczej cos z tym pneumatycznym pokombinowac. Wydaje mi sie, że trzeba założyć w drzwi kierowcy siłownik i podłączyć go pod centralke. Tylko nie wiem czy któryś z tych co mam sie nada i czy trzeba przekaznik, i jak on wyglada?

0
  • #9 20 Paź 2010 20:22
    ociz
    Moderator Samochody

Nie tak, jest plus, masa i sterowanie. Podajesz plusa na sterowanie to zamyka, podajesz masę to otwiera lub odwrotnie.

0
  • #10 20 Paź 2010 20:39
    stonka523
    Poziom 8  

no dobra ale jak to podlaczyc do centralki ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo