Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Eagle] LM324 jak poprawnie dodać do projektu.

20 Paź 2010 17:19 5433 6
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z dodaniem układu LM324. To jest poczwórny wzmacniacz, a tymczasem w eaglu dodając dwa wzmacniacze LM324 na płytce widzę dwa klocki. Jak zrobić, by wykorzystać dwa wzmacniacze z jednego klocka?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

inventco.eu - temat poprawiłem regulamin p.11.1. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Jeżeli wybierasz układ LM324 (podobne wieloskładnikowe) i układasz pojedyncze wzmacniacze na pulpicie to następna kostka pokaże się dopiero po umieszczeniu czterech poprzednich wzmacniaczy z pierwszej obudowy.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    Tylko właśnie ja wstawiłem dwa LM-y i na płytce mam dwie kostki. Rozumiem, że to "nie powinno" się dziać? Czy może chodzi o jakąś sztuczkę w stylu kopiowania wzmacniacza?
  • Poziom 41  
    Czy na pewno wybrałeś poczwórny układ, może niechcący używasz podwójnego.
    Jeżeli możesz to pokaż otwartą bibliotekę i panel z umieszczonymi wzmacniaczami. Może coś z obrazka wyniknie.
    Napisz dokładnie co robisz aby umieścić wzmacniacze na pulpicie.
    Specjalnie kombinowałem z różnymi metodami umieszczania wzmacniaczy i za każdym razem uzyskuję prawidłowy rezultat, taki jak opisałem w poprzednim poście.
    [Eagle] LM324 jak poprawnie dodać do projektu.
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź. Myślałem, że elementy powinny zostać dodane wszystkie naraz, a nie zwróciłem uwagi na numery nóżek kolejnych dodawanych elementów.
  • Poziom 41  
    Jak już poprawnie dodasz wzmacniacze na pulpicie, to istnieje możliwość zamiany położenia dwóch wzmacniaczy (bramek) na schemacie. Używasz wtedy narzędzia Gateswap. Zaznaczasz te które chcesz zamienić i wtedy wzmacniacze (bramki) zamienią się miejscami.
  • Poziom 10  
    Fajne, przyda się :D Dzięki jeszcze raz :)