Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2001 1.8 16V drżenia

20 Paź 2010 19:32 4386 14
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z moją renio, silnik zachowuje się tak samo czy jest ciepły czy zimny. Jak pracuje na wolnych obrotach pojawiają się drżenia w silniku, które są odczuwalne wewnątrz samochodu, a jak gwałtownie przyspieszam to są przerwy w mocy i delikatnie się dławi, tak gdzieś do 1500 obrotów dalej jest ok, jeśli jadę spokojnie to nie ma dławienia. Pomóżcie nie chcę znów kupować niepotrzebnych części z góry dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 9  
    po 1 sprawdziłbym potencjometr przepustnicy czy nie ma jakieś przerwy na ścieżce jest przepalona lub w inny sposób uszkodzona to już wiemy co jest :)
  • Poziom 12  
    tak jak kolega wyzej napisal
  • Poziom 31  
    od razu; rozebrać, najpierw to potem tamto i co pooglądać, podrapać i popsuć jeszcze bardziej. może najpierw podłączyć pod kompa i diagnostyka, będzie wiadomo chociaż gdzie to rozbieranie zacząć.
  • Poziom 9  
    Pod kompa był podłączany i nic nie wykazało i przeczyściłem przepustnice oczywiście nie sam serwis to zrobił, skakały mi obroty i dlatego czyściłem to przepustnice, zostały tylko te drżenia.
  • Poziom 16  
    Ach ten servis,sami partacze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    KAROL1138 napisał:
    Ach ten servis,sami partacze

A Ty czym się zajmujesz? Znasz ich? Pamiętaj tam pracują tacy sami ludzie jak ja i Ty.
  • Poziom 31  
    oj przemo. nie tak od razu joby. jak nie wiedzą że tam też ludzie robią to trudno, a do autora postu to jak chcesz odpowiedzi konkretnej t określ na początku co już zrbiłeś, a potem pytaj. kiedy zmieniałeś świece?
  • Poziom 16  
    Przemo widzę że nie zrozumiałeś mojej mojej wypowiedzi
  • Poziom 9  
    Tak świece były wymieniane.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze chciałbym dodać że to nie wina poduszek silnika, bo są dobre tak mi powiedział mechanik.
  • Poziom 16  
    Szczerze i bez bicia :D servis czyścił tą przepustnicę czy nie.Po takich ingerencjach trzeba wykonać ponowne przyuczenia stąd moje pytanie.Świece wymieniane ale kiedy?
  • Poziom 9  
    Tak na pewno serwis czyścił tą przepustnice i świece tydzień temu wymieniałem też, tylko że nie wiedzą co jest z tymi drżeniami. Rozrząd był robiony 8000 tysięcy km. temu i w serwisie mi mówią że to coś z tym rozrządem jest nie tak ale przed rozrządem był ten sam problem, teraz może troszkę mocniej trzęsie ale moim zdaniem to po prostu coraz mocniej coś się psuje.Jeszcze dodam że jak przepustnica została wyczyszczona to drżenia minimalnie się zmniejszyły.
    Powiem tak, te silniki nigdy na wolnych nie chodziły idealnie, pytanie pozostaje jak mocne są te drgania, czy jeśli chociażby dotkniesz pedału gazu obroty delikatnie wzrosną to drgania ustępują? A czy wraz z rozrządem wymieniany był fazator?
  • Poziom 9  
    Drgania nie wiem za bardzo jak je opisać, mniej więcej wskaźnik obrotów drży tak do 2 mm, skacze se tak w takich odchyłach przy 900 obrotach jeśli musnę pedał gazu to zanikają ale jeśli przytrzymam obroty 1200 to tez je czuć mniej ale czuć.Jeśli powyżej 1200 obrotów przytrzymam to nie czuć drżenia.
    Na moje to już nic z tym nie zrobisz, ale to tylko moje zdanie, może się myle.