Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus logamatic 2105 jak ustawić maksymalną temperaturę?

Kosmo111 20 Paź 2010 21:16 2428 7
  • #1 20 Paź 2010 21:16
    Kosmo111
    Poziom 17  

Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić maksymalną temperaturę na kotle w tym sterowniku chciałbym ją ustawić na 55 albo 60 stopni, gdyż czasem nie da się dotknąć grzejnika?
    Podczas instalacji kotła serwisant ustawiał ją w opcjach serwisowych na 74 stopnie. Ale ja szukając w opcjach serwisowych nie umiem znaleźć, gdzie to może być.
    Jest jeszcze pokrętło na sterowniku (w instrukcji pisze, że to "regulator temperatury wody kotłowej" ale w tej samej instrukcji pisze by ustawić go na auto).
    Z góry dziękuję za wszystkie informacje.

0 7
  • #2 20 Paź 2010 23:15
    marekon
    Poziom 18  

Maksymalną teperaturę możesz ograniczyć pokrętłem ręcznej nastawy.Auto odpowiada 80 stopni,więc jeśli zmniejszysz nie będzie wyżej grzać.To jedna sprawa,ale dlaczego ci przegrzewa to już sprawa nastaw w sterowniku.Oprócz typowych nastaw temperatury dzień - noc są jeszcze nastawy serwisowe.Max. temperatura wyłączenia i temperatura projektowa.Są też inne nastawy które należy sprawdzić.Czy czujnik temperatury zewnetrznej pokazuje właściwą temperaturę?

0
  • #3 21 Paź 2010 08:29
    Kosmo111
    Poziom 17  

wszystko poza tym jest ok, u brata w tym samym piecu jest tak samo, kocioł grzeje do temperatury jaką ustawił serwisant 74 stopnie. Wykluczam awarie kotła bo tak jak jest ustawione to tak mam być. Potrzebuje tylko gdzie w opcjach znajdę maksymalną temperaturę wody w kotle (lub tylko obiegu grzejników - obieg grzania). Tego pokrętła nie chce ruszać bo w każdej instrukcji pisze że ma być ustawione na auto. Wydaje mi się że jak na pokrętle ustawie np 50 to nie będzie działać pogodynka i kocioł będzie starał się ciągle utrzymać 50stopni.

0
  • #4 21 Paź 2010 18:10
    marekon
    Poziom 18  

j/w temperatura projektowa i wyłaczenia maksymalna

0
  • #5 21 Paź 2010 18:42
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Trzeba zamontować głowice termostatyczne na grzejnikach lub zabudować na ob. grzejnikowym zawór mieszający i doposażyć automatykę. Ograniczenie temp. projektowej bądź maksymalnej zawsze ograniczy pogodówkę lub będzie za zimo w domu.

0
  • #6 21 Paź 2010 20:38
    Kosmo111
    Poziom 17  

już sobie poradziłem, w ustawieniach serwisowych w opcji obieg grzania 1 była maksymalna temperatura wody w obiegu (ustawiłem sobie na 55) pogodówka działa ok, głowice mam ale przy stosowaniu regulatora pokojowego powinny być otwarte na full.

0
  • #7 21 Paź 2010 20:54
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

A co zrobisz gdy teraz ta temp. max.=55 st.C okaże się za niska dla grzejników w niektóre, bardziej mroźne dni ? Ale może i będzie OK. Sam zobaczysz.

0
  • #8 22 Paź 2010 08:09
    Kosmo111
    Poziom 17  

w instalacji chodzą dwa kotły, olejowy i na ekogroszek w którym temperatura zawsze jest ustawiona na 55 stopni i jeszcze nie było problemów.

0