Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ARDO CO2412BA-2 problem z chłodzeniem

20 Paź 2010 22:19 5467 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zwracam się z prośbą o poradę w sprawie lodówki firmy Ardo. Jest to model lodówki w której u dołu znajduje się zamrażarka z trzema szufladami, u góry zaś standartowa lodówka. Problem tkwi w tym, że od kilku dni temperatura w środku lodówki wynosi około +15 stopni co stwierdziłem na podstawie włożonego do środka termometru, natomiast zamrażarka u dołu działa normalnie i zamraża włożoną żywność.W wyniku tego włożona do lodówki żywność bardzo szybko się psuje. Proszę o odpowiedź co może być przyczy takiego stanu rzeczy i jak usunąć powstałą usterkę. Ponadto jak wspomniałem powyżej zamrażarka funkcjonuje normalnie, kompresor włącza się nie słychać żadnych odgłosów podzespołów.
    Za wszystkie odpowiedzi i porady z góry dziękuję.
  • Poziom 15  
    Podaj typ urządzenia.
    Lodówka posiada dwa agregaty?
  • Poziom 29  
    Witam.
    Ile ma latek sprzęcicho, czy owy efekt wystąpił po rozmrożeniu ?
  • Moderator Elektrotechnika
    Jeśli nie masz żadnego doświadzczenia w chłodnictwie ( a z Twojego postu wynika , że nie masz) jedyna rada to wezwanie serwisu .W tym przypadku usunięcie usterki wiąże sie z rozcaleniem układu chłodniczego co w przypadku braku doświadczenia i sprzętu czyni naprawę niemożliwą do zrealizowania.
  • Poziom 8  
    Jeśli chodzi o typ urządzenia jest to lodówko zamrażarka model C 02412 BA-2
    nr fabryczny 20012616878 lodówka posiada jeden agregat. Sprzęt jest z 2001r efekt taki wystąpił w czasie normalnej pracy, lodówka nie była rozmrażana w ostatnim czasie. Jeśli chodzi o doświadczenie w chłodnictwie przyznaję że nie jestem doświadczony w tym temacie lecz rozumując w sposób prost jeśli nastąpiłoby rozcalenie układu chłodniczego to nie dzaiłała by również zamrażarka bo obie komory obsługuje jeden agregat, dlatego zwróciłem się do ludzi obeznanych w tym temacie o wskazanie przyczyny powstałej usterki, dziękuję również za odpowiedzi i podjęcie tematu. Serwis zawsze można wezwać lecz najbardziej cieszy to,że przy pomocy kompetentnych osób można niekiedy rozwiązać problem we własnym zakresie.
  • Poziom 15  
    2001 rok lodówki, z Twojego opisu wnioskuje możliwe dwie awarie
    1) uszkodzenie układu chłodniczego (rozszczelnienie) w tych modelach albo układ podgrzewania uszczelki zamrażarki, albo układ parownika chłodziarki ( na co najprędzej stawiam).
    2) uszkodzenie sprężarki (pracuje i słabo tłoczy, lub mocno zaolejony układ).
    Niestety obie awarie są poważne i niemożliwe do usunięcia bez specjalistycznych narzędzi oraz odpowiednich uprawnień (wiąże się naprawa z rozszczelnieniem i ewakuacją czynnika z lodówki ). Wobec czego albo zakup nowej lodówki albo wezwanie fachowców z serwisu.
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany, przyczyną usterki było rozszczelnienie układu chłodzącego. Zaproponowano w serwisie uzupełnienie środka chłodzącego koszt naprawy około 160 zł. Jednocześnie zostałem poinformowany, że na wykonaną usługę brak jest gwarancji oraz że sprzęt może pracować po uzupełnieniu środka kilka dni, kilka tygodni maksymalnie do pół roku. W związku z tym został przeznaczony do utylizacji. Teraz nad przechowywaniem żywności w moim domu czuwa Samsung RL41PCI
    Za udzielone odpowiedzi dziękuję.