Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic kx-tc1713 i zmiana formatu Caller ID

Andrzej Ch. 20 Paź 2010 23:37 2267 12
  • #1 20 Paź 2010 23:37
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

Witam !
    Znalazłem na Forum podobny wątek, ale już zamknięty. Otóż mam taki telefon kilka lat, a od niedawna mam włączoną usługę wyświetlania numeru osoby dzwoniącej. W tym miejscu pragnę zauważyć, że usługa działa poprawnie, po pierwszym dzwonku otrzymuję informację o numerze, ale zawsze w formacie:
    xx-yyy-zzzz, czyli np. nr 12346789 rozbijany jest na 12-345-6789 i tak wyświetlany. Mając teraz numer w takiej postaci zapisujemy go wraz z nazwą abonenta w pamięci telefonu. O dziwo następuje zapis w formacie 123456789 (bez myślników). Teraz jeśli ten sam numer zadzwoni do nas, telefon nie jest w stanie poprawnie rozpoznać i przypisać numeru do osoby dzwoniącej (z pamięci telefonu). Telefon uporczywie wyświetla numer w formacie 12-345-6789 podczas gdy w pamięci numer automatycznie zostaje zapisany w formacie 123456789, co dla telefonu nie jest tożsame. Czyjest na to sposób. TP S.A. na infolinii poinformowała mnie że sygnał CID wysyłany jest w standardzie 123456789, widocznie telefon dokonuje konwersji. Co więcej, w telefonie przed zapisaniem numeru można go nieco zmodyfikować (instrukcja podaje 4 opcje) ale nijak nie można pozbyć się średników rozdzielających cyfry. Proszę o pomoc znawców.

0 12
  • #2 21 Paź 2010 17:10
    andk1eltd
    Poziom 35  

Cytat:
    nijak nie można pozbyć się średników rozdzielających cyfry

A nie powinieneś spróbować dodać średniki przy zapisywaniu żeby było w takim samym formacie jak przychodzi?

0
  • #3 21 Paź 2010 17:19
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

Tak myślałem że padnie taka odpowiedź, zapomniałem napisać, że nie można w żaden sposób poza cyframi oraz # i * użyć innych znaków przy zapisywaniu numeru. Dopuszczalne są tylko wartości numeryczne oraz "P" - pauza, a także # i *

0
  • #4 21 Paź 2010 20:58
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

Z przykrością muszę Cię zmartwić ale to telefon na rynek amerykański. Stąd taki format prezentacji n-ru abonenta.
    Niestety nic z tym nie zrobisz. Nie ma tu możliwości działań programowych.

0
  • #5 21 Paź 2010 21:10
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

Jeśli na rynek amerykański to dlaczego można go było kupić oficjalnie w Polsce. Mam do niego komplet papierów i gwarancję - już nieaktualną. Wrzucam temat do Panasonica niech główkują, bo aparat w takim razie nie spełnia polskich norm.

0
  • #6 21 Paź 2010 21:47
    W.P.

A czy był sprzedawany przez Panasonic Polska?
    Co z nalepką przyklejoną na spodzie obudowy, z której wynika brak homologacji?

Rzeczywiście był sprzedawany w Polsce ale gwarantem był sprzedawca. Przez rok oczywiście :)
    Na jakimś egzemplarzu wyczytałem z naklejki (co mnie rozbawiło), że nie jest przeznaczony do pracy w naszej sieci. A równocześnie sprzedawany w wielu sklepach i sklepikach.

Dodano po 3 [minuty]:

A czy możesz wrzucić skan karty gwarancyjnej?
    Jakkolwiek od 18 września 2006 nie są dołączane do wyrobów (podstawą roszczeń gwarancyjnych jest dowód zakupu) to pamiętam jeszcze ich wygląd.

0
  • #7 21 Paź 2010 21:51
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

A przepraszam, mam gwarancję ale nie Panasonica, tylko firmy UNITEL z Krakowa.Czyli firma sprzedawała urządzednia bez homologacji ? Można jakoś dochodzić praw po takim okresie (ponad 7 lat) ?
    To nie da rady "wgrać" jakoś firmwaru ??? :D

0
  • #8 21 Paź 2010 22:03
    W.P.

Na pewno w celach kolekcjonerskich.

Dodano po 8 [minuty]:

W czasach gdy ten model był na półkach nie było u nas usługi identyfikacji a inna długość czasu f-cji flash nikomu nie przeszkadzała.
    Dobrze się sprzedawało - wystarczyło tylko zmienić zasilacz i... na półkę.

To ogólnie dobry model. Problem jedynie z brakiem dokumentacji technicznej (czasem uda się gdzieś znaleźć). Dziś jest to bez znaczenia. To aparat sprzed ok. 10 lat więc naprawa nie zawsze może być wykonalna/opłacalna.

0
  • #9 21 Paź 2010 22:06
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

No nic zobaczymy co na to wszystko powie Panasonic Polska :)

0
  • #10 21 Paź 2010 22:49
    W.P.

Przecież każdy może przywieźć coś ze świata i sprzedać to w swoim sklepiku.
    A Panasonic Polska sprzedaje sprzęt homologowany i konstruowany na nasz rynek. Poza tym zapewnia sieć serwisów autoryzowanych. Te z kolei mają dostęp do instrukcji serwisowych i do oryginalnych części.

0
  • #11 21 Paź 2010 22:53
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

Jakby ktoś miał serwisówkę proszę wrzucić na forum.

0
  • #12 22 Paź 2010 22:09
    oscar2000
    Poziom 33  

Andrzej Ch. napisał:
    Jakby ktoś miał serwisówkę proszę wrzucić na forum.
    serwisówka tu w niczym nie pomoże bo tak jest jak jest i inaczej nie będzie .... zrozum to ! telefon i jego jakość ok sam miałem taki sami .... a wyświetlania formatu numeru ie da się zmienić i ten typ tak ma .... a wiem co mówię .... i na twoim miejscu bym się cieszył ,że wogole wyświetla ci numer bo w innych rejonach polski CLIP ma inny parametr nieznacznie i nie wyświetla dzwoniącego a tylko twój numer ... to na tyle ....

0
  • #13 18 Maj 2011 20:10
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

Serwis Panasonic stwierdził, że ten telefon jest przeznaczony na rynek amerykański więc mi nie mogą pomóc.

0