Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5100 problem z grafiką

Dolpi 21 Paź 2010 09:42 3472 9
  • #1 21 Paź 2010 09:42
    Dolpi
    Poziom 10  

Klient przyniósł taki sprzęt Acer Aspire 5100 z ATI Radeon® Xpress 1100 z objawami wyglądającymi na uszkodzenie karty grafiki. Po krótkiej pracy zaczęły się pojawiać niebieskie przebarwienia na ekranie. Niezależnie czy w jakimś programie, czy na samym pulpicie. Przedmuchałem go z kurzu potem odpaliłem i teraz się to nie pojawia. Czy ktoś miał kiedyś taki przypadek ? Może przegrzewał się i dlatego były te przebarwienia ?

0 9
  • #2 21 Paź 2010 13:57
    globusek14
    Poziom 31  

Przegrzewanie jest całkiem prawdopodobne. Przebarwienia pojawiają się także jeżeli częstotliwość grafiki jest zwiększona albo nie ma dobrego połączenia miedzy kartą graficzną a płyta jeżeli nie jest ona zintegrowana.

0
  • #3 21 Paź 2010 14:23
    Dolpi
    Poziom 10  

Trochę go pomęczyłem. Powiem, że dla mnie to grafika jest walnięta. 3 godzinki intensywnego testowania i zjawisko wróciło jak bumerang. Najgorsze jest to, że grafika jest zintegrowana z płytą główną. No nic jeszcze coś tam walczę z nim....

0
  • #4 21 Paź 2010 14:26
    globusek14
    Poziom 31  

A jaka temperatura grafiki jest?

0
  • #5 21 Paź 2010 16:26
    Dolpi
    Poziom 10  

~95-98 stopni w stresie (przy obciążeniu). Jednak z informacji jakie udało mi się w międzyczasie pozyskać wynika, że wysoka temperatura w tych laptopach to normalka, więc jeżeli tak jest to prawdopodobieństwo przegrzania grafiki też jest.

0
  • #6 21 Paź 2010 16:29
    globusek14
    Poziom 31  

To prawie 100 stopni, to stanowczo za dużo. Rozumiem zwiększenie temperatury o 10 stopni a nie o 30-40. Przegrzewanie się jest już pewne.

0
  • #7 21 Paź 2010 17:12
    foldback
    Poziom 29  

Układ grafiki Radeon 1100 do reballingu kostka odkleiła się od płyty głównej od zbyt wysokich temperatur. Po poprawnym przylutowaniu kostki napraw system chłodzenia wyczyść z kurzu, daj nową pastę termoprzewodzącą (lub thermopad w zależności od zastosowanego rozwiązania) czasami zdarza się, że uszkodzeniu uległ radiator a konkretnie rura Heat pipe się rozszczelniła- do wymiany radiator.
    Odradzam pseudo naprawy przez wygrzewanie, wkładanie do piekarnika i inne cuda.

0
  • #8 05 Lis 2010 13:48
    arix3
    Poziom 1  

Witam ja mam acer-a aspire 5100 temperaturka nigdy nie przekrczyła bariery 70 stopni. Jedyny warunek to regularna konserwacja i czyszczenie.:D

0
  • #9 02 Gru 2010 11:07
    akdklimek
    Poziom 2  

Acer Aspire 5100 witam serdecznie .jakie bylo zakonczenie całej sprawy....?czy poradził pan sobie z usterką .proszę opisać w jaki sposób.
    mam identycznie to samo co do joty.dodatkowo wywaliłem z niego kilka trojanów i jednego generała.po smarowaniu procka i czyszczeniu układu chłodzącego.
    komputer chodził jak nowy stabilnie przez 8 godzin i nawet się nie grzał .i jak pan opisał bumerang- znowu to samo.co zrobić czy to wirusy? czy faktycznie zdechła grafika.pozdrawiam akdklimek

0
  • #10 08 Gru 2010 10:12
    Dolpi
    Poziom 10  

No niestety klient nie zaaprobował kosztów naprawy. W grę wchodziło poprawa połączeń BGA, a jeżeli by nie pomogło to wymiana chipu grafiki, a to już dość spory koszt. Ze względu na wiek laptopa i majętność klienta, postanowił kupić sobie nowego laptopa.

0
  Szukaj w 5mln produktów