Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zlecę wykonanie rejestratora pogodowego

fryk 21 Paź 2010 13:56 1970 16
    fryk
    Poziom 9  
    Witam,

Zaintrygowany tym układem uświadomiłem sobie, że realizacja mojego marzenia - monitorowania parametrów pieca c.o. oraz pogody - jest możliwa za rozsądne pieniądze.

W związku z powyższym zlecę wykonanie podobnego układu i czekam na oferty cenowe wraz z terminem wykonania podanym w dniach.

Poniżej treść zlecenia, którą będę aktualizował wraz z pojawiającymi się pytaniami:

Opis zlecenia ver. 1.1:
    - układ zasilany z domowej sieci,
    - układ w pudełku do przymocowania na ścianie,
    - temperatura pracy 10-35st,
    - układ rejestruje z 30sek dokładnością temperatury z 10 czujników,
    - zapis danych na kartę pamięci (dowolny format karty),
    - odczyt danych z karty możliwy na komputerze z systemem Windows Vista,
    - dioda sygnalizująca stan pracy (wszystko ok/coś nie tak),
    - dla każdego czujnika możliwość zdefiniowania dozwolonego zakresu pracy,
    - zakresy wprowadzane przez zapis na karcie odpowiedniego pliku z przedziałem temperatur,
    - wbudowany "piszczyk" (taki jak w czujkach zadymienia),
    - piszczyk alarmuje o przekroczeniu zakresu przez jakikolwiek czujnik,
    - *integracja z czujkami sterownika kotłowni.

* - Piecem steruje UNICONTROL do którego są wpięte wszystkie czujki temperatury, które mnie interesują. Jeśli to możliwe to najprościej byłoby dla mnie aby układ umożliwiał podłączenie się do nich.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    cirrostrato
    Poziom 37  
    fryk napisał:
    Witam,

Zaintrygowany tym układem uświadomiłem sobie, że realizacja mojego marzenia - monitorowania parametrów pieca c.o. oraz pogody - jest możliwa za rozsądne pieniądze.

Zasugerowałeś się kosztami podzespołów w podanym linku, może, dla zwiększenia zainteresowania tematem, określ kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na projekt, będzie kolegom łatwiej....
    fryk
    Poziom 9  
    Otrzymałem pierwszą ofertę 500zł! Świetnie! To jest dla mnie rozsądna cena. Czy ktoś czuje się na sile powalczyć z tą ceną?
    kubus_puchatek
    Poziom 18  
    Ciekawe ile kosztuje sterownik z którym to trzeba zintegrować i jak często stać cię na jego wymianę :D
    fryk
    Poziom 9  
    kubus_puchatek napisał:
    Ciekawe ile kosztuje sterownik z którym to trzeba zintegrować i jak często stać cię na jego wymianę :D

1. 650zł.
    2. Nie trzeba - tylko byłoby dla mnie najprościej.
    3. Stać mnie na jego wymianę co 100lat.
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie
    fryk napisał:
    Otrzymałem pierwszą ofertę 500zł! Świetnie! To jest dla mnie rozsądna cena. Czy ktoś czuje się na sile powalczyć z tą ceną?

...jeśli chcesz zbić cenę poniżej 500 zł (co jest śmieszną i tak ceną za taki projekt) to świadczy tylko o tym, że świat zmierza w złym kierunku ;-)

Byłbym gotów założyć się o przysłowiową flaszkę, że tego nie da się zrobić za 500 zł i projekt utknie gdzieś w połowie prac, ale "zleceniodawca" świeży na forum więc nie będę ryzykował.
    fryk
    Poziom 9  
    Kuniarz napisał:
    fryk napisał:

...jeśli chcesz zbić cenę poniżej 500 zł (co jest śmieszną i tak ceną za taki projekt) to świadczy tylko o tym, że świat zmierza w złym kierunku ;-)

Byłbym gotów założyć się o przysłowiową flaszkę, że tego nie da się zrobić za 500 zł i projekt utknie gdzieś w połowie prac, ale "zleceniodawca" świeży na forum więc nie będę ryzykował.

Byłbyś gotów się założyć ale nie będziesz ryzykował... Uśmiałem się.
    marek-c
    Poziom 19  
    fryk napisał:
    Witam,

Opis zlecenia ver. 1.1:
    - układ zasilany z domowej sieci,
    - układ w pudełku do przymocowania na ścianie,
    - temperatura pracy 10-35st,
    - układ rejestruje z 30sek dokładnością temperatury z 10 czujników,
    - zapis danych na kartę pamięci (dowolny format karty),
    - odczyt danych z karty możliwy na komputerze z systemem Windows Vista,
    - dioda sygnalizująca stan pracy (wszystko ok/coś nie tak),
    - dla każdego czujnika możliwość zdefiniowania dozwolonego zakresu pracy,
    - zakresy wprowadzane przez zapis na karcie odpowiedniego pliku z przedziałem temperatur,
    - wbudowany "piszczyk" (taki jak w czujkach zadymienia),
    - piszczyk alarmuje o przekroczeniu zakresu przez jakikolwiek czujnik,
    - *integracja z czujkami sterownika kotłowni.

* - Piecem steruje UNICONTROL do którego są wpięte wszystkie czujki temperatury, które mnie interesują. Jeśli to możliwe to najprościej byłoby dla mnie aby układ umożliwiał podłączenie się do nich.

W sumie mam coś takiego w domu.. ale nie spełnia zaznaczonych warunków .... poczekam na wersję 2.0
    fryk
    Poziom 9  
    marek-c napisał:
    poczekam na wersję 2.0

Co masz na myśli?
    Marek31415
    Poziom 31  
    U mnie też pracuje funkcjonalnie podobny system.
    Tylko bez pudełka. Obsługuje komputer. A ponieważ obsługuje monitoring wizyjny to i tak chodzi na 24h/dobę.
    Plusem jest podgląd online również przez Internet i na telefonie.
    Pod same temperatury można postawić Nettop'a (mały pobór energii i wymiary książki).
    Będzie zastępował "pudełko".
    Wyjdzie oczywiście drożej, ale funkcjonalność o wiele większa.
    Sam system około 250 zł + Nettop (albo dowolny komputer z Windows).
    fryk
    Poziom 9  
    Marek31415 napisał:
    Sam system około 250 zł + Nettop

Mógłbyś rozwinąć co składa się na ten system oraz ile czujników można podłączyć?
    Marek31415
    Poziom 31  
    Komputer, oprogramowanie SelCamNet, interfejs pomiarowy MP00202-RJ45, czujniki temperatur DS18B20. Jedno okno programu obsługuje 8 czujników temperatury. Okien może być 99 (program licencjonowany od ilości okien).
    Czujniki wpina się na jednym kablu (komputer - czujnik - czujnik ...).
    Montaż jest bardzo prosty. Trzeba zamontować dodatkowe czujniki, ale jest to dodatkowa kontrola oryginalnych czujników systemu automatyki.
    Do tej konfiguracji sprzętowej znajdziesz w sieci również darmowe oprogramowanie, może Ci wystarczy.
    cirrostrato
    Poziom 37  
    fryk napisał:

Byłbyś gotów się założyć ale nie będziesz ryzykował... Uśmiałem się.
    Kolego fryk nie bij piany, jak układ zadziała za poniżej 500zł to się pochwal, czekam na dniach nie na miesiącach, ja temat traktuję poważnie i będę obserwował...
    fryk
    Poziom 9  
    Marek31415 napisał:
    To jest tylko gorsze (bez obudowy i większe) i droższe wykonanie tego co ja proponowałem - MP00202-RJ45.
    MP00202-RJ45 (na USB) - 65 zł i 8 x 4 zł + darmowy program.

O! Tylko tego MP00202-RJ45 jakoś nie mogę znaleźć w sieci...
    Znalazłem! 78zł + wysyłka więc jeszcze 30zł z ceny zejdzie :)

120zł za (prawie) wszystko. No to mi się nawet nie marzyło :)

DZIĘKI CHŁOPAKI!