Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie dekodera TVN HD

21 Paź 2010 14:09 2732 5
 • Poziom 17  
  Ostatnio spotkałem się z ciekawym przypadkiem - instalacja Tv SAT na monoblocku - dotychczas wpięty był cyfrowy tuner chyba z VideoCryptem i kartą umożliwiającą odbiór austriackich kanałów kodowanych z Astry. Problem pojawił się przy próbie dodania dekodera na kartę TVN HD - tzn dekoder TVN informował o braku sygnału - próbowałem następujących opcji :

  1. Jako ze (stary) dekoder ten do odbioru płatnych austriackich ( dalej będę go nazywał ASTRA dla ułatwienia ) jest wyposażony w wyjście LOOP - TVN HD został dopięty jako dodatkowy do tego wyjścia
  EFEKT: ASTRA - OK TVN HD - brak sygnału ( zarówno siły jak i jakości - mimo że miernik wpięty w kabel pokazuje że sygnał jest OK ( ASTRA po wyłączeniu z pilota nie zasila konwentera - dodatkowo ASTRA wyłączona z sieci - efekt bez zmian)

  1a. podmiana dekodera TVN HD - bez zmian

  2. Zamiana TVN HD - na TVN SD - wszystko działa prawidłowo

  3. Zastosowanie zamiast przejścia LOOP rozgałęźnika POWER PASS - TVN HD brak sygnału ( j.w)

  4. Zastosowanie przełącznika mechanicznego - wszystko działa OK

  Czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem ewentualnie wie co jest jego przyczyną i jak jej zaradzić ?

  5. Dodatkowe pytanie cz rozgałęźnik POWER PASS - umożliwia przejście prądu stałego równocześnie kilkoma drogami czy tylko jedną ? ( a jeśli kilkoma to czy jest/był taki który przy pojawieniu się prądu stałego w jednej gałęzi automatycznie nie pozwalał na to w innych ?

  PS.
  Do Moderatora - jestem tu nowy i staram się czytać regulamin ze zrozumieniem i wypełniać jego treść - ale na pewno znajdzie się punkt do którego można się przyczepić - szukam tu rady na konkretny problem a na razie jedyne co dostaje to wywalanie postów bo a to z małej litery , a to "problem" stanowi problem - poprawiam ponownie i mam nadzieje ze teraz nie wyleci - jak coś jest nie tak poprawie ale chciałbym mieć w końcu szanse na otrzymanie odpowiedzi - pozdrawiam
 • Poziom 28  
  Jakie rozmiary ma talerz?
 • Poziom 35  
  Witam, ten monoblock to zwykły czy twin?
  Przy dwóch dekoderach należałby zastosować twin-a
 • Poziom 17  
  85cm - HD z Cyfry ( montuje ich setki i nigdy nie miałem z nimi problemów ) - jak podpinam TVN HD - bezpośrednio jakość jest 100% - jak po LOOP-ie jest 98% ( ale tylko do czasu aż włączę ASTRĘ ( po jej włączeniu i wyłączeniu - TVN HD pokazuje brak sygnału ( zarówno siły jak i jakości )

  Dodano po 2 [minuty]:

  matzg >>> niestety nie ma takiej możliwości ( jest tylko 1 kabel z dachu schowany pod ociepleniem - zamontowanie dodatkowego kabla nie wchodzi w rachubę ) - poza tym tak toby nie było problemu ;) ( poza tym przecież po to jest przejście sygnału LOOP aby nie było konieczności montowania dwóch kabli ( chodzi oczywiście o odbiór na jednym odbiorniku Tv )
 • Poziom 24  
  Witam.
  [QQQ] napisał:
  brak sygnału ( zarówno siły jak i jakości - mimo że miernik wpięty w kabel pokazuje że sygnał jest OK
  jaki miernik?
  Jeśli to prosty wskaźnik to pokazuje Ci sygnał z Astry.
  Spotkałem się z takimi sytuacjami.
  Wg mnie wygląda to na to że DiSEqC zapamiętuje ostatnią pozycję i należy wymusić przełączenie na drugiego satelitę.
  Podstawowe pytanie czy dobrze masz skonfigurowane oba tunery na dwa satelity.
  Pamiętam że miałem tak przed laty jak przełączałem z cyfrowego na analogowy tuner który nie miał DiSEqC.
  Niedawno miałem klienta który sobie wykombinował jak to zrobić (właśnie z N-ką na przelotce). Wymuszał właśnie przez włączanie i wyłączanie w odpowiedniej kolejności. Niestety nie zapamiętałem tego. Wiem że któryś tuner dwa razy włączał.

  Są rozgałęźniki które przesyłają tylko jedną linią napięcie, ale tu chodzi także o 22kHz. A takie co napisałeś to by musiały być inteligentne aby wyczuły z którego wyjścia mają korzystać ;)
 • Poziom 17  
  No nareszcie jakaś inteligentna odpowiedź ;)

  tomarex >>> miernik rzeczywiście prosty DSM15 ale jak dawałem sobie z nim redę i nie potrzebowałem niczego lepszego ( ale fakt nie pamiętam abym zwrócił uwagę czy pojawił się sygnał diseq po przełączeniu na TVN HD )

  1.Wg mnie wygląda to na to że DiSEqC zapamiętuje ostatnią pozycję i należy wymusić przełączenie na drugiego satelitę. - hmm ciekawa hipoteza ale dlaczego się nie przełącza na HB ? wg mnie są takie możliwości:

  - uszkodzony dekoder TVN HD ( ma coś nie tak z disecqiem - dlatego podmieniałem na inny TVN HD ( TVN HA obsługuje ASTRĘ bo mogłem na nim ustawić programy z ASTRY ) a szansa ze dwa miały akurat taka samą usterkę - praktycznie żadna

  - uszkodzony LOOP analoga - dlatego podmieniłem TVN HD na zwykły TVN SD - i on potrafił się przełączać przez tego LOOP-a analoga

  2.Podstawowe pytanie czy dobrze masz skonfigurowane oba tunery na dwa satelity - tak bo na obu mogę odbierać programy z A i HB ( używam tu skrótu myślowego - analog to w rzeczywistości stary kilkuletni austriacki dekoder z modułem do odbiory płatnych telewizji austriackich )


  3.Pamiętam że miałem tak przed laty jak przełączałem z cyfrowego na analogowy tuner który nie miał DiSEqC.
  Niedawno miałem klienta który sobie wykombinował jak to zrobić (właśnie z N-ką na przelotce). Wymuszał właśnie przez włączanie i wyłączanie w odpowiedniej kolejności. Niestety nie zapamiętałem tego. Wiem że któryś tuner dwa razy włączał.

  rozumiem że jak przełączał z cyfrowego z disecqiem na analoga bez to mu analog nie potrafił przełączyć bo nie miał diseqa - ale ja mam dwie cyfrówki obie z diseqiem - poza tym dekoder cyfrowy ale zwykłego TVN na kartę nie miał z tym żadnych problemów - wiec co ? ( ale sam trop nie jest zły bo gdy włączyłem to w ten sposób że połączyłem oba i najpierw włączyłem TVN HD to działał mimo że był na LOOP-ie dopiero po włączeniu i wyłączeniu "analoga" już nie wracał ) dodam jeszcze taki fakt ze miernik ekranowy TVN HD po utracie sygnału nie pokazywał również siły sygnału a o ile pamiętam po skierowaniu na ASTRĘ siła powinna być ale bez jakości


  3.Są rozgałęźniki które przesyłają tylko jedną linią napięcie, ale tu chodzi także o 22kHz. A takie co napisałeś to by musiały być inteligentne aby wyczuły z którego wyjścia mają korzystać - hmm przecież 22Khz to zmienne wiec nie powinno być problemu z z przejściem sygnału - tu chodzi raczej o to aby uniemożliwić sytuację w której oba dekodery połączone są galwanicznie z jednym LNB i maja ustawione różne polaryzacje czyli różne napięcia zasilające konwenter

  Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu ?