Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieoryginalna bateria, czy się opłaca (Siemens)

21 Paź 2010 15:04 2233 3
  • Poziom 9  
    Witam. Chciałbym w najbliższym czasie "stuningować" swojego starego Siemensa C65 (może ktoś jeszcze pamięta te stare czasy). Mam już na oku kabel USB, nowa obudowa dla nowego wyglądu i zastanawiam się jeszcze nad baterią...

I tutaj właśnie jest problem. Firma Siemens już od kilku lat nie zajmuje się telefonami, oryginalnych bateryjek raczej nie znajdę, ale widziałem na allegro oferty z chińskimi nieoryginałkami, który by pasowały. Kolega mi odradzał ich zakup, ale ja się nadal zastanawiam nad tym, bowiem ta bateria, którą teraz używam, ma już prawie 5 i pół roku, a to już przekłada się na wydajność.

Co doradzilibyście mi?

Pozdrawiam!

PS. Jak zły dział, to proszę moderatora o przeniesienie, ale tu w tych subforach można się trochę zgubić.
  • Poziom 12  
    Jeśli stara bateria jest już bardzo zużyta i telefon codziennie trzeba ładować, to jak najbardziej opłaca się kupić zamiennik oryginalnej baterii. Tylko trzeba kupić zamiennik dobrej jakości - markowy lub polecany przez serwisantów. Bo kupno takiego zamiennika to lepsze rozwiązanie niż zakup nie wiadomo jakiego pochodzenia podróbki na popularnym serwisie z aukcjami.
  • Poziom 9  
    Sytuacja u mnie wygląda tak, że ładuję sobie telefon i jak korzystam z niego minimalnie, czyli tam głównie wysyłanie smsów to jest w porządku. Gorzej tylko jeżeli chciałbym sobie włączyć przeglądarkę internetową, zadzwonić na dłużej czy nawet coś pograć z nudy w pociągu, to przynajmniej wskaźnik stanu baterii leci bardzo szybko ku wyczerpaniu. Wydaje mi się, że to chyba przez ten "efekt pamięci".

Właśniej najchętniej bym kupił jakiś markowy, polecany, sęk tylko w tym, że już nie ma firmy Siemens.
  • Poziom 9  
    spróbuj rozładować do minimum baterie a następnie naładować na maximum. jeśli nie to włuż baterie w szczelny woreczek, odessij powietrze, i zawiąż, następnie włóż do zamrażarki na 24h do 48h. tym sposobem uratowałem swój.. akumulatorek z se. a jeśli to nie pomoże to kup nowy najlepiej oryginalny akumulatorek