Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA płyta C60 - brak grzania górnego, lewego palnika

Tyna31 21 Oct 2010 15:50 4583 3
 • #1
  Tyna31
  Level 2  
  Bardzo Was proszę o wsparcie w obsłudze płyty ceramicznej AMICA serii C60.
  Przejrzałam forum, ale niestety nie spotkałam się z podobnym problemem, a sama chyba sobie nie poradzę.
  Otóż... dzisiaj w ciągu dnia kilka razy energetyka pozbawiała mnie z jakiegoś powodu prądu. W konsekwencji zegar na kuchence został zresetowany i zaczęły mi migać trzy zera. Ponieważ jestem nowym właścicielem mieszkania, w którym kuchenka z płytą została zostawiona bez instrukcji, zaczęłam sama nieudolnie kombinować jak ustawić godzinę.
  Ponieważ nie umiałam tego zrobić sama, znalazłam w internecie instukcję obsługi programatora elektronicznego Te - w końcu się udało, ale...
  Przestał mi działać lewy, górny palnik. Jak przekręcam na 1, 2 lub 3 to niestety jest zimny i nie "zaświeca się" czerowne pole.
  Czy wiecie jaka może być tego przyczyny?
  Jakby nie działał piekarnik i lewy, dolny palnik wiedziałabym gdzie lezy problem :)
 • #2
  grzeg0
  Level 17  
  Czy płyta jest podłączona na trzy fazy? Bo jeżeli tak jest to prawdopodobnie jest brak jednej fazy.
 • #3
  Tyna31
  Level 2  
  Nie wiem :( Rano jeszcze wszystko działało poprawnie, dopiero przestalo jak zaczełam się bawić przyciskami :) Może kliknęłam jakąś komendę...?
 • #4
  Maki-PC
  Level 10  
  Witam, u mnie jest podobny problem, ale z racji tego, że jestem elektronikiem i na codzień naprawiam sprzę szybko sprawdziłem co jest przyczyną problemu. Okazuje się że przełącznik jest uszkodzony, ponieważ wyjściowe przewody z włącznika- potencjometru 1-2-3 można zamienić między palnikami, a opór na wszystkich grzałkach jest poprawny ( w okolicach 34 Ohmy) w zależności od palnika. Po zamianie przewodów okazało się u mnie, że na innym potencjometrze-włączniku kuchenka moja lewa dolna grzałka płyty indukcyjnej działa, a zamieniona grzałka na starym włączniku nie działa. Z włączników wychodzą do płyty indukcyjnej biało-czerwone przewody, na których powinno pojawić się napięcie np.230V po po włączeniu grzania.

  Zastanawiam się tylko gdzie najtaniej można kupić taki kurek do tej kuchenki.

  Pozdrawiam forumowiczów