Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny Agregat Prądotwórczy

posio94 21 Paź 2010 17:06 6254 6
  • #1 21 Paź 2010 17:06
    posio94
    Poziom 9  

Witam, jako iż ponoć idzie sroga zima a mieszkam na "uboczu" gdzie często pękają druty postanowiłem przeznaczyć część moich dostępnych środków na Agregat prądotwórczy.
    A mianowicie, chciałbym zasilać nim (w przypadku braku prądu we wsi) moje gospodarstwo domowe. Zapotrzebowanie prądu w domu to około 3 kw jeśli dobrze liczę. Tv-Komputer-Światło-Radio-Pompka od pieca i takie pierdołki. Troche więcej z lodówką i pralką.

Potrzebował bym, coś co miało by także wyjscie 400V no i oczywiście stabilizator.
    Konieczne w benzynce, ponieważ wątpie czy przy zapowiadanych temp -30 by bezproblemowo dieselek palił (no i w wypadku diesla to już nie te pieniądze)

Troszkę poszukałem i spotkałem sie z dość licznymi Dobrymi opiniami na temat agregatów "Barracuda" a mianowicie
    TEN model.

Proszę o pomoc i doradzenie co było by dla mnie optymalne. (Agregat używany głównie w wypadkach kiedy braknie prądu w miejscowiści czyli najczęśćiej zima)

0 6
  • #2 21 Paź 2010 21:08
    spoko_janko
    Poziom 19  

Najprościej i najtaniej to z demobilu kupić po-wojskowy agregat prądotwórczy i beczkę paliwa. Oczywiście beczkę sobie dobrze ukryj bo sam rozumiesz jakie czasy; w każdym razie jeśli trafisz na coś na chodzie to o niebo lepsze w sensie gniotsa niełamiotsa niż sklepowe delikatesy w sensie pracy w skrajnych warunkach ;)

0
  • #3 15 Lis 2010 19:30
    Babojagolak
    Poziom 9  

Witam,chciałbym podczepić sie do tematu .
    Potrzebuje agregatu na działkę :-)
    Moje pytanie jest następujące bo jestem laikiem w tych sprawach ,jaka moc musi mieć agregat żeby zasilić pralkę :-) bo oprócz kilku żarówek w domku nie mam bardziej prądożernego urządzenia :-) na pralce znalazłem tab. znamionowa i tam napisano ze max pobór mocy to 2150W ??Bylbym bardzo wdzieczny za przeslanie linkow z propozycjami z allegro np :-)

0
  • #4 24 Lis 2010 00:49
    spoko_janko
    Poziom 19  

ok. 2,5 kW (zawsze trochę dodaj trochę zapasu do poboru urządzenia)

0
  • #5 02 Gru 2010 12:35
    marek 1871
    Poziom 15  

Cześć,

Polecam Ci agregat prądotwórczy FOGO FH 3001R. Ten agregat jest ze stabilizacją napięcia. Nie wiem jak z pralkami (mają elektronikę) ale np piece z elektroniką wymagają stabilizacji. Silnik Honda, dobra prądnica. Warto zainwestować i mieć dobry agregat, raczej odpuściłbym sobie wynalazek z marketu. Kumpel kiedyś się połakomił bo szukał oszczędności. Kupił jakiegoś no name'a i miał z nim masę problemów. W końcu oddali mu kasę.

1
  • #6 16 Lip 2011 23:32
    DobreAgregaty
    Poziom 1  

Witam.
    Jestem tego samego zdania co kolega wyżej. Fogo robi agregaty o dużej wytrzymałości. Poza tym mają świetny serwis "door to door" więc w razie awarii (które prawie nie występują) nie trzeba szukać serwisu tylko przysyłają kuriera do domu. W razie potrzeby służę pomocą w zakupie nowego agregatu po bardzo atrakcyjnych cenach (taniej nie znajdziecie nawet na allegro).

2
  • #7 17 Lip 2011 08:30
    dzimi
    Moderator

Temat archiwalny - zamykam.

0