Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stateczność, Udźwigi zredukowane, wózki widłowe

marioelektro 21 Paź 2010 17:23 5880 3
 • #1 21 Paź 2010 17:23
  marioelektro
  Poziom 9  

  Witam,
  Czy ktoś z szanownych kolegów, tudzież koleżanek orientuje się dlaczego większość producentów wózków widłowych redukuje nominalny udźwig na dużych wysokościach podnoszenia??? Chodzi mi głównie o wózki z masztami triplex, bądź wózki wysokiego składowania.
  Nie do końca rozumiem z czego wynika konieczność redukowania udźwigu na dużej wysokości podnoszenia? Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że udźwig zostaje zredukowany na skutek występujących (podczas poruszania się) obciążeń dynamicznych, jakie występują np. przy podjeżdżaniu wózkiem do regału z podniesionymi widłami i ładunkiem na nich… Ktoś ma inne sugestie??

 • #2 21 Paź 2010 18:23
  Foxtrott
  Poziom 33  

  po części sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie , chodzi o bezpieczeństwo - ładunek nie będzie się tak kołysał i nie spowoduje wywrócenia całego wózka
  filmik instruktażowy
  http://www.smog.pl/wideo/33895/demolka_w_lodzkim_magazynie/

 • #3 22 Paź 2010 15:49
  marioelektro
  Poziom 9  

  na swój sposób (jak to udowodnił filmem Foxtrott) jest to oczywiste, ale mimo to ciekawi mnie w jaki sposób w takim razie są liczone udźwigi dla dużych wysokości podnoszenia???

  Jakieś współczynniki bezpieczeństwa trzeba przyjąć, tylko jak to w obliczeniach uwzględnić???

  Ponadto pod uwagę trzeba wziąść nie tylko stateczność czołową ale również boczną. Jungheinrich w wózkach ETV określa udźwigi nawet dla ładunku położonego na widłach przy skrajnie wychylonym przesuwie bocznym.
  Jak to ugryźć obliczeniowo?

 • #4 05 Mar 2011 17:48
  qupa
  Poziom 9  

  marioelektro napisał:
  Jungheinrich w wózkach ETV określa udźwigi nawet dla ładunku położonego na widłach przy skrajnie wychylonym przesuwie bocznym.
  Jak to ugryźć obliczeniowo?


  Trochę przesadziłeś ;) Redukcja udźwigu w wózkach ETV występuje tylko dla dwóch czynników; wysokość podnoszenia i odległość środka ciężkości ładunku od początku wideł.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME