Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik do nauki - FATEK STARTER KIT STUDENT

h141 21 Oct 2010 17:53 2599 4
Relpol
 • #1
  h141
  Level 10  
  Witam,

  Szukam jakiegoś sterownika do nauki PLC. Fundusze mnie dość mocno ograniczają wiec cena gra dość istotną rolę. Znalazłem coś takiego proszę napisać czy warto się tym zainteresować (w regulaminie jest, że promocja już wygasła ale jeszcze napisze maila i dowiem się dokładnie) czy może poszukać czegoś innego ?

  http://www.multiprojekt.pl/artykul.php/artykul.349

  (Mam jeszcze taki problem, że nie wiem na jakie wyjścia się zdecydować (npn, pnp, przekaźnikowe) interfejs natomiast musi być usb - mam tylko laptopa)

  Pozdrawiam,
  h141
 • Relpol
 • #2
  gts1991
  User under supervision
  Jak mam byś szczery za podobno kasę kupisz używane LOGO! 12/24 RC 250- 280 zł przewód rs232 90 zł i książkę Logo! W praktyce 60 zł ja tak zrobiłem i warto :)
  Już pierwsza kasa zarobiona na logo :)
 • Helpful post
  #3
  RomanFilipecki
  Level 18  
  Kolega chce się zapoznać z ze sterownikami PLC a nie przekaźnikami programowalnymi, to po pierwsze.
  Natomiast ogólnie Logo i LogoSoft Komfort podobnie jak np. Moeller Easy odbiegają według mnie od standardów przyjętych dla PLC.
  Reasumując inwestycja w naukę za pomocą typowego PLC czy to Fateka czy np.S7-200 lub Omrona CPM1 daje od razu wiedzę o szerszym spektrum sterowników.
  Pozdro
  Roman F
 • #4
  h141
  Level 10  
  Nie wypowiadałem się bo jeszcze jestem zielony w temacie ale miałem takie samo odczucie jak Pan przede mną. Jeszcze poczekam bo na razie nie mam kasy i na początku nowego miesiąca kupię prawdopodobnie fateka. Jestem oczywiście wciąż otwarty na wszelkie sugestie.
 • Helpful post
  #5
  *paweł*

  Automation specialist
  Jeśli mam być szczery to ten fatek jest niezły za tą cenę. Osobiście trochę pracuję na tym PLC i nawet przyzwoicie się spisuje w warunkach przemysłowych. Możesz sobie dokupić 2 port i sobie podpinać go po modbusie. Nie pamiętam czy też ten model, ale ogólnie wersje MA mają szybkie liczniki i wyjścia 20kHz.