Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do wkrętarki Skil 14,4V - pada trafo

BROWAReq 21 Paź 2010 18:42 6175 3
  • #1 21 Paź 2010 18:42
    BROWAReq
    Poziom 14  

Witam.
    Zakupiłem (niestety) wkrętarkę Skil z akumulatorem 14,4 V lecz bez ładowarki. Zakupiłem na allegro ładowarkę Wagnert do akumulatorów 14,4 V. Wszystko działało ładnie, pięknie przez ok. miesiąc. Po tym czasie ładowarka padła - przestała świecić się dioda i ładowarka dawała napięcie ok 1 Volta. Okazało się, że padł transformator. Udało mi się zdobyć inną ładowarkę zasilaną zasilaczem 17V/400mA. Podpiąłem do akumulatora, zaświeciła się dioda sygnalizująca ładowanie, więc wszystko było ok. Po ok. 3 minutach zobaczyłem na ładowarkę, a tam dioda zgasła. Zasilacz daje napięcie zamiast 17V ok. 2 V, czyli pewnie znów padł transformator. Czy Waszym zdaniem to wina akumulatora i nadaje się on już tylko na złom, czy wina leży gdzieś indziej? Nie chcę kupować nowego zasilacza do tej ładowarki bo pewnie znów trafi trafo...
    p.s.
    Zasilacz, tzn transformator w tej drugiej ładowarce był strasznie gorący.

• #2 21 Paź 2010 21:20
    spoko_janko
    Poziom 19  

Poszukaj mocniejszej ładowarki z zabezpieczeniem nadprądowym (przeciwzwarciowym - może być ogranicznik prądowy ale najlepiej samoróbka z trafo bezpieczeństwa 24V / 1 A od razu z zabezpieczeniem termicznym, termistor PTC albo DS18B20 i termostat na atmega z buzzerem i powinno chodzić lata).

• #3 22 Paź 2010 08:48
    twazny
    Poziom 26  

Przyczyną uszkodzeń ładowarek do elektronarzędzi które naprawiałem w
    większości (>90%) było spowodowane uszkodzeniem pakietu akumulatorów.
    Zwykle kilka ogniw jest zwartych i zostaje przegrzana ładowarka.
    Łatwo to sprawdzić mierząc napięcie pakietu podczas ładowania,albo rozbierając pakiet i mierząc napięcie na poszczególnych ogniwach.

• #4 23 Paź 2010 14:04
    BROWAReq
    Poziom 14  

Walczę właśnie z rozebraniem akusia - niestety nie jest skręcany. Będę go musiał rozciąć. Włożę do środka 4 ogniwa typu 18650 (mają po 3,7V to wyjdzie 14,4V), mniejsze i lżejsze niż to teraz w środku, a przynajmniej mam ładowarkę do tego typu ogniw i powinny dłużej wytrzymywać.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME