Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do wkrętarki Skil 14,4V - pada trafo

21 Paź 2010 18:42 7174 3
 • Poziom 14  
  Witam.
  Zakupiłem (niestety) wkrętarkę Skil z akumulatorem 14,4 V lecz bez ładowarki. Zakupiłem na allegro ładowarkę Wagnert do akumulatorów 14,4 V. Wszystko działało ładnie, pięknie przez ok. miesiąc. Po tym czasie ładowarka padła - przestała świecić się dioda i ładowarka dawała napięcie ok 1 Volta. Okazało się, że padł transformator. Udało mi się zdobyć inną ładowarkę zasilaną zasilaczem 17V/400mA. Podpiąłem do akumulatora, zaświeciła się dioda sygnalizująca ładowanie, więc wszystko było ok. Po ok. 3 minutach zobaczyłem na ładowarkę, a tam dioda zgasła. Zasilacz daje napięcie zamiast 17V ok. 2 V, czyli pewnie znów padł transformator. Czy Waszym zdaniem to wina akumulatora i nadaje się on już tylko na złom, czy wina leży gdzieś indziej? Nie chcę kupować nowego zasilacza do tej ładowarki bo pewnie znów trafi trafo...
  p.s.
  Zasilacz, tzn transformator w tej drugiej ładowarce był strasznie gorący.
 • Poziom 19  
  Poszukaj mocniejszej ładowarki z zabezpieczeniem nadprądowym (przeciwzwarciowym - może być ogranicznik prądowy ale najlepiej samoróbka z trafo bezpieczeństwa 24V / 1 A od razu z zabezpieczeniem termicznym, termistor PTC albo DS18B20 i termostat na atmega z buzzerem i powinno chodzić lata).
 • Poziom 26  
  Przyczyną uszkodzeń ładowarek do elektronarzędzi które naprawiałem w
  większości (>90%) było spowodowane uszkodzeniem pakietu akumulatorów.
  Zwykle kilka ogniw jest zwartych i zostaje przegrzana ładowarka.
  Łatwo to sprawdzić mierząc napięcie pakietu podczas ładowania,albo rozbierając pakiet i mierząc napięcie na poszczególnych ogniwach.
 • Poziom 14  
  Walczę właśnie z rozebraniem akusia - niestety nie jest skręcany. Będę go musiał rozciąć. Włożę do środka 4 ogniwa typu 18650 (mają po 3,7V to wyjdzie 14,4V), mniejsze i lżejsze niż to teraz w środku, a przynajmniej mam ładowarkę do tego typu ogniw i powinny dłużej wytrzymywać.
  Pozdrawiam.