Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAXON CM 10 + Titanum ML-145

VanHamme 21 Paź 2010 19:22 1722 0
  • #1 21 Paź 2010 19:22
    VanHamme
    Poziom 10  

Witam.

Od kilku dni użytkuje w/w radio i antenę więc napiszę jak się sprawuje.

Radio podłączone pod bezpieczniki (+ pod bezpiecznik i dodatkowo na przewodzie plusowym bezpiecznik 5A, - pod masę) Zamontowane pod kierownicą. Po przekręceniu kluczyka, radio włącza się, zapamiętuje ostatnio używany kanał, także nie muszę za każdym razem ustawiać 19 kanału. Przełącznik 9/19 działa poprawnie (tzn w starszych wersjach po włączeniu szybkiej 9 lub 19 załączało się FM) Radio ustawiłem na Polski standard - 08 - 40CH AM/FM 4W (standardowo ustawione na 06 - Kraje CEPT 40CH FM 4W)

Radio pracuje z anteną Titanum ML-145 dostrojoną na SWR na Kanale 1 - 1 na Kanale 20 - 1.1 i na Kanale 40 - 1.3 - Także antena dostrojona dobrze

Radio ładnie odbiera i nadaje. Na włączonym ASC słyszę innych oddalonych ode mnie ok. 8-9 km i to mi w zupełności wystarcza. ASC sprawdza się dobrze na trasie jak i w mieście.
    Jak wyłączę ASC, zasięg oczywiście jest większy, ale wzrasta poziom szumów.

Odsłuch z radia jest według mnie bardzo dobry, rozmowy są czyste i zrozumiałe (choć głośnik mógł by być trochę głośniejszy) być może założę głośnik zewnętrzny
    Nadawanie również bardzo dobre. Inni mówią, że słychać mnie bardzo dobrze Jeden nawet zapytał z jakiej stacji bazowej nadaje

Zalety:
    -Pamięć kanałów
    -Dobry odsłuch
    -Dobre nadawanie
    -Proste w obsłudze
    -Dobrze działające ASC
    -Poręczna gruszka
    -Długi kabel od gruszki
    -Dobra czułość odbiornika
    -Metalowa obudowa
    -8 Standardów programowania
    -CENA

Wady:
    -Brak RF-Gaina
    -Głośnik mógł by być głośniejszy(standardowy dla nie wymagającego wystarczy)

Tabela Multistandardu:
    01: WŁOCHY/HISZPANIA (40CH AM/FM 4W)
    02: WŁOCHY (36CH AM/FM 4W)
    03: NIEMCY 1 (80CH FM 4W - 12CH AM 1W)
    04: NIEMCY 2 (40CH FM 4W - 12CH AM 1W)
    05: EUROPA/FRANCJA (40CH FM 4W - 40CH AM 1W)
    06: Kraje CEPT (40ChH FM 4W)
    07: WIELKA BRYTANIA (40CH FM 4W - Zakres Brytyjski i 40CH FM 4W Zakres Europejski)
    08: POLSKA (40CH AM/FM 4W)

W niedługim czasie postaram się nagrać jakiś filmik jak radzi sobie ASC i Manualny SQ i wrzucę na YouTuba (Wszystkie filmiki na YouTube są w FM i nie po Polsku)

Jeśli ktoś z forum użytkuje radio MAXON CM 10 niech napiszę jak się sprawuje :)

Jak za cenę do 200zł to z czystym sumieniem mogę polecić to radio

Pozdrawiam

Moderowany przez c2h5oh:

Przypominam że dział "CB Radio" jest działem serwisowym. Nie jest to miejsce na recenzje sprzętu.
    Tym razem przenoszę do właściwego miejsca ale w przyszłości temat założony w niewłaściwym miejscu trafi do kosza.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME