Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakościowy wzmak i radio do hertz hsk 165.4

sensatio0n 21 Paź 2010 22:20 8009 37
  • #1 21 Paź 2010 22:20
    sensatio0n
    Poziom 11  

Witam. Od założenia mojego konta na elektrodzie i pierwszych postów a w ich konsekwencji kupnie carpowera 1502 poźniej sprzedaży samochodu i wzmaka minęło troszkę czasu ok 1miech. W tym czasie śledziłem forum i próbowałem zbudować CA. Z opinii użytkowników tego forum zdecydowałem się na głośniki hertz hsk 165.4, które już posiadam. To był mój pierwszy krok do wyśmienitej muzyki. Teraz szukam kolejnych klocków tj. wzmacniacza i radia. Jako początkująca osoba te komponenty mnie przerosły stąd proszę o poradę w doborze wzmacniacza (ile kanałów do hertzów, klasa wzmaka, ilośc watt, czytałem inne tematy na temat wzmaka do nich ale te propozycje są słabo dostępne, jak to spiąć żeby wycisnać z nich maxa) i radia. Pieniądze jakie mogę przeznaczyć to wzmak ok 500-600 a radio do 1000. Warto dodać, że w przyszłości to jest za ok miesiąc, gdy dostanę zastrzyk gotówki dojdzie do tego sub i kolejny wzmak. Aku to 74ah nówka bosha. Altek coś ok 100-110 ah. Proszę o konkretne porady: nazwa, model a jeśli możliwe to coś z baaaledrogo.;] Chciałbym się skupić najpierw na wzmacniaczu nst po jego zakupie na radyjku. Bardzo proszę o pomoc. Jeśli coś nie tak napisałem proszę mnie poprawić, a jeśli czegoś nie dopisałem proszę powiedzieć co to dopiszę ;p. Troszkę popisałem :DD

Dodano po 7 [minuty]:

Ja myślałem nad czymś takim, albo poprawniej "zawiesiłem oko":
    -Steg QM 45.4x (RMS @ 2ohm: RMS 4x75W)
    -Harman/Kardon CA280 (RMS 2x110 /4ohm)
    -u-DIMENSION jR 4.30 (RMS przy 4 Ohm: 4 x 50W)
    Wzmaki z baledrajando. Chodzi mi oczywiście o jakość tych watów.

0 29
  • #2 21 Paź 2010 23:39
    kaczorjunior85
    Poziom 15  

Ja zasilam te hertze SONY XM-10020. Wzmacniacz kupiłem na allegro za niecałe 400zł. Jak dla mnie gra bardzo ładnie.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Paź 2010 07:34
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Od jakiegoś czasu słucham tego systemu

pod VR 209 i jak dla mnie jest bardzo dobrze.

0
  • #4 22 Paź 2010 12:04
    sensatio0n
    Poziom 11  

A moje typy padły w dobrym kierunku? Z tego co jeszcze wyczytałem hertze mają ostrą górę dlatego wzmacniacz musi być miękki ale z wykopem. Nie chciałbym kupić już sprzętu z którego będę niezadowolony jak z 1502... od czegoś trzeba było zaczynać. Dziękuję za propozycje szczególnie pan dana. Nie wiem czemu ale nie czuję sympatii do sony.

0
  • #5 22 Paź 2010 12:06
    qstosz

Akurat ten Audison z boazerią świetnie

zgrywa się z tweeterem.

Ciężko wyszukać bardziej miękko grający wzmacniacz.

0
  • #6 22 Paź 2010 19:22
    Popeye1001
    Poziom 8  

Mam takie małe pytanie odnośnie HSK. Czy warto kupować nową serię czy lepiej starsza i tańszą o 400 zł?

0
  • #7 22 Paź 2010 21:39
    sensatio0n
    Poziom 11  

A więc będę poszukiwał takiego wzmacniacza. Bardzo dziękuję pan dan. Po zakupie wzmaka odświeżę temat i będę potrzebował pomocy odnośnie zakupu radia.

Dodano po 4 [minuty]:

Popeye1001 napisał:
    Mam takie małe pytanie odnośnie HSK. Czy warto kupować nową serię czy lepiej starsza i tańszą o 400 zł?

Ja zdecydowałem się na nową serię ponieważ dysponuje lepszym dołem oraz wygląda na bardziej solidne od poprzednika. Te czynniki przekonały mnie do zakupu nowszej serii. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Czytając forum doszedł jeszcze jeden plusik tj. dysponują delikatniejszą górą.

0
  • #8 22 Paź 2010 23:45
    powalla
    Moderator CarAudio

No tak "czytając forum" ... tak pisząc tylko powielasz mity . Posłuchaj oba zestawy na tych samych klockach w tych samych autkach , a potem foruj takie opinie.

0
  • #9 23 Paź 2010 05:01
    sonicpl
    Poziom 9  

ja puszczalem to pod AS F2-280 i powiem szczerze dopiero pod Steg K2.02 mi sie ich gra zaczela podobac, zrobily sie znacznie bardziej dynamiczne a profil brzmienia jak to sie mowi ulegl znacznemu ulepszeniu. Z tym ze pod Stegiem dopiero dol zaczal sie w nich lepiej ujawniac. Narazie chyba nie planuje zmian tego przodu :)

0
  • #10 23 Paź 2010 10:07
    sensatio0n
    Poziom 11  

powalla napisał:
    No tak "czytając forum" ... tak pisząc tylko powielasz mity . Posłuchaj oba zestawy na tych samych klockach w tych samych autkach , a potem foruj takie opinie.

Dlatego podkreśliłem "czytając forum" przez co ułatwiłem pytającemu zadanie. Swojej opinii nie wypowiadam, bo nigdy nie odsłuchiwałem tego zestawu na różnych wzmakach, więc także sam proszę o pomoc osoby, które są w "temacie".

0
  • #11 25 Paź 2010 19:12
    sensatio0n
    Poziom 11  

Mam kolejne pytanie jak wypada jl 300/2 na tle steg k2.02? Proszę o opinie ponieważ mam możliwość zakupu właśnie takiego wzmacniacza a stega nie mogę jak na razie nigdzie dostać. (używki)

0
  • #12 26 Paź 2010 07:15
    sensatio0n
    Poziom 11  

Może ktoś w końcu doradzi, bo nie wiem co mam robić i czy ewentualnie ten jl poradziłby sobie z hertz-ami.

0
  • #13 26 Paź 2010 13:43
    sanders156
    Poziom 35  

A moze zamiast pokazywac swoje zniecierpliwienie poczytasz od glosnikach i wzmaku wyciagniesz wnioski o profilu brzmienia i to jak jeden na drugiego moze brzmieniowo wplynac , rowniz czytajac dostaniesz informacje ile mocy potrzebuja HSK zeby zagrac i co jest ich zaleta a co wada....

0
  • #14 26 Paź 2010 15:13
    sensatio0n
    Poziom 11  

Czekałem na Twoją wypowiedź sanders ;]. Niestety myślałem, że pomożesz a nie mi pociśniesz... Uwież, że obczytałem się niesamowicie, ale to Wy je testujecie itp. Ty jako reperezentant "Tych" dysponujesz olbrzymią wiedzą w tym zakresie. Właśnie po tym odczytaniu dowiedziałem się, że jl byłby "chyba" dobrym wzmakiem pod hsk tylko, że charakteryzowałby się ostrzejszą górą. Reasumując prosiłbym Cię o ile to możliwe abyś wypowiedział swoje zdanie na ten temat.

0
  • #15 26 Paź 2010 16:25
    sanders156
    Poziom 35  

JA ci powiem tak nie uwazam ze stara albo nowe HSK nie graja ostro a JL nie slyszalem wiec nie powiem ci nic o ich polaczeniu...

0
  • #16 26 Paź 2010 18:04
    sensatio0n
    Poziom 11  

Szkoda... Dziękuję za wypowiedź. Na 90% biorę tego jl-a tylko jeszcze jedno pytanko a mianowicie czym się różni 300/2v2 od 300/2? Po tej odp można przejść do kolejnego punktu tematu tj. dobór radia.
    Radio jakościowe cena do 800zł, może być używka, nie musi mieć dużo bajerów. Celem jest jakość. Marka dowolna. Chociaż jeszcze dorzucam 1 warunek. Musi być w miarę dostępne, bo nie mogę czekać nie wiadomo ile aby zdobyć takie radio. Propozycje mile widziane na baledrogo. To teraz czekam na "popisy" znawców :D. Sanders teraz wiem, że możesz dużoooo zaproponować. :D

Ps. Po odsłuchu hertzów pod domowym wzmacniaczem i podbiciu sopranu wg mnie nie są jakieś "piaskowe" powiem więcej grają bardzo przyjemnym wyrazistym dźwiękiem a sopran dla mnie jest w sam raz (po podkręceniu :D). Odłuch pod akai am-37 i mcvoice amp-400. Oczywiście to było wstępne zapoznanie się z tymi głośnikami zasadnicze odbędzie się w samochodzie. Oczywiście zdam relację. :D

0
  • #17 26 Paź 2010 19:19
    sanders156
    Poziom 35  

Uwierz mi ze "mały" jestem w CA i przeceniasz moja wiedze i osluchanie...

Moge napewno cos podpowiedzec ale zawsze pozostaje aspekt indywidualnego gustu...

Napisz czy to radio nowe musi byc czy ladny stan uzywka wystarczy ?

0
  • #18 26 Paź 2010 20:22
    sensatio0n
    Poziom 11  

Używka w miare stan, jakość, do 700-1000.

0
  • Pomocny post
    #19 26 Paź 2010 20:56
    sanders156
    Poziom 35  

Powiem ci tak do 1000zł Clarion dxz958rmc , Alpine cda 9835 , pionier p88rs

Wszystkie z nich dysponuja ogromna mozliwoscia ustawien , maja procesory dzwieku na pokladzie , czasowki i co tylko w aktywce moze sprawic frajde i kazde z nich potrafi sie popisac niebanalnym brzmieniem , Clarion to taki spokojny grajek fajnie temperuje tweetery srednica jest cieplutka a kick dosc miekki ale takie uczucie moim zdaniem powstaje poniewaz ten kick nie jest bardzo dynamiczny , sluchanie muzyki wokalnej na clarionie przy duzej glosnosci to poprostu rewelacja , pionier jest detaliczny , nie ostry srednica dosc wysunieta , kick bas wyrazny i dynamiczny a alpine sluchalem tylko przez chwile i jest to rdio ktore lamie wszelkie stereotypy o tym ze alpine jest ostra , ta alpine jest poprostu bardzo wyrazista w przekazie , bardzo dynamiczna i naturalna....

Troche taniej szukalbym kenwooda z seri 7...

0
  • #20 28 Paź 2010 16:19
    sensatio0n
    Poziom 11  

Zdecydowałem się na kupno wzmacniacza jl 300/2vs2 za 600zł. Dojdzie jutro. Mam nadzieje, że gorszy nie jest od 300/2:?::D Jeśli chodzi o radio w których wyborze pomagał mi sanders to jak na razie jestem za clarionem 958. Radio kupię ok 14 listopada, gdy będę miał zastrzyk monejów.;p ale do tego czasu będę się dalej zastanawiał. Dziękuję za propozycje. pzdr.

0
  • #21 10 Lis 2010 17:41
    sensatio0n
    Poziom 11  

W końcu są pieniądze, studia opłacone itd to można kupywać radyjko. ;] Sanders mógłbyś mi napisać jak z basem w clarionie 958? Jak na razie napaliłem się na 9835 lecz nie mogę jej dostać. A jeśli chodzi o clarka to ten bas mnie zastanawia, bo słyszałem komenty, że słaby jest w 958. ;-/ Ja mając jl 300/2v2 i hertz hsk 165.4, które są do dynamicznej muzy tego samego oczekuję od radioodtwarzacza. Fakt, faktem, ze już zaplanowałem dopełnienie pasma Janinką :D. Czekam na odpowiedzi (post nie tylko do sandersa). Może ktoś ma jeszcze inną wizję do takiego zestawu? :D Pozdrawiam sensatio0n!

0
  • #22 11 Lis 2010 16:51
    sensatio0n
    Poziom 11  

Hhihihi... jest to co chciałem Alpina CDA 9835R;] Stan igła!!! Teraz tylko wszystko podłączyć, kupić maty itd. Zdam relację jak to gra. Zestaw raczej będzie z wykopem. Definiując posiadam: Alpine CDA 9835R, JL 300/2v2, Hertz HSK 165.4 .

0
  • #23 03 Gru 2010 20:16
    sensatio0n
    Poziom 11  

Miałem zdać relację, więc zdaję. Może komuś się przyda.

Drzwi zgodnie z zasadami wyciszyłem matami dynamat extreme i gms 04. W miejsce dużych dziur dałem blachę nst przynitowałem ją do drzwi. Miejscami dałem podwójną warstwę maty. Zamontowałem zestaw hertzowski wraz z poprowadzonym kablem o grubości 2mm plus dystanse 20mm. Kablel do wzmaka 20mm. Sygnałówka sinuslive (już nie pamiętam modelu) o wartości 33zł. Wszystko poskręcane i "zaszykowane" silikonem. Czas na odsłuch...

Odpalam radyjko włączam pierwszy lepszy utwór muzyczny... czekam... i walnęło piaskiem po uszach... Ściągam boczki korekta zwrotki na -2db. Włączam już dużo lepiej, lecz słyszalny dzwięk jest wysoki. Doszukuję się uszami basu ale na próżno. Hmm... czyżby pieniadze wydane w błoto? Podkrecam gain, regulacja na radyjku (x-over) nie ogarniam go cos tam pokręciłem i odpaliłem MM (multi expandera). Basik i wykop pokazał się bardzo mocny, ale w srodku mi czegoś brakowało. Wychodzę na zewnątrz a tu szok! Basik niesamowity jak z subufera! Dzwięk jest bardzo detaliczny i szczegółowy. Nie wiem czy nie za szybki.

I oto pytanie czemu mam bass na zewnątrz samochodu a nie w środku? ;p Sprawdzałem jeszcze raz kable -, + i wszystko ok. Może ma ktoś gotowe ustawienia tego radyjka pod basik i obciety sopran, żeby ładnie cykało.

Na dniach dojdzie mi intertechnik mds 12 dvc pod niego audio system f2-300, lecz nie montuje tego puki przód nie będzie grał tak jak tego oczekuję. Słyszałem w innych autach te głośniki i aż trzęsło nogawkami.

Czekam na pomoc. :cry:

0
  • #24 03 Gru 2010 20:24
    powalla
    Moderator CarAudio

Sprawdziłeś biegunowość woferów , bo może masz w przeciw fazie podłączone? Zrób prosty test , kliknij 2x gałkę VOL na radiu i daj BALANCE całkiem na Lewo , jeśli basu przybędzie to bankowo masz źle podłączone .

0
  • #25 03 Gru 2010 21:43
    sensatio0n
    Poziom 11  

Byłem, zmarzłem, sprawdziłem pod tym względem wszystko oki. Przyglądałem się raz jeszcze temu basowi. To jest coś takiego, że po otwarciu drzwi na zewnątrz gra piękny basik. Gdy siedzę w samochodzie czuję się tak jakbym siedział w subuferze closed. Po otwarciu drzwi robi się z samochodu skrzynia bas reflex stąd ten bas na dworzu a nie w środku. Pytanie czy można coś z tym zrobić? Bas reflex w drzwiach? :D

Aha i co do góry to pójdę za poradą pan dana i zmienię wzmaka na vr209.:D Powinno wtedy być miodzio.

Pewna osoba doradziła mi wymianę zwrotnicy na pasywną. Tłumaczyła mi to tym, że przez to nie mogę za dużo radiem wyregulować sopran i całą resztę. Oraz aby zamiast zwrotki dac oddzielny wzmak pokroju małej alpinki. Gra warta świeczki>?Dobrze mówi?

0
  • Pomocny post
    #26 03 Gru 2010 21:50
    qstosz

Pod boazerią nie trzeba stosować sonego.

0
  • #27 03 Gru 2010 21:56
    sensatio0n
    Poziom 11  

Się zobaczy. Tylko nie tak łatwo go kupić. Był na aledrogo za 500ziki niestety wtedy już kupiłem jla. Możesz mi przetłumaczyc termin "boazeria"? Domyślam się, że chodzi o VRa (o to że ma pasek drewna?).

0
  • #28 07 Gru 2010 15:43
    slavwek.ie
    Poziom 34  

sensatio0n napisał:
    Pewna osoba doradziła mi wymianę zwrotnicy na pasywną. Tłumaczyła mi to tym, że przez to nie mogę za dużo radiem wyregulować sopran i całą resztę. Oraz aby zamiast zwrotki dac oddzielny wzmak pokroju małej alpinki. Gra warta świeczki>?Dobrze mówi?
    Z pewnością mówiła o zwrotnicy AKTYWNEJ, pasywne zwrotki masz w komplecie z głośnikami..
    Czy dobrze mówi? - podział aktywny i pasywny ma tyle samo zwolenników co przeciwników, na Twoim etapie nie da się jednoznacznie powiedzieć, co będzie lepsze.

Co do basu, spróbuj zmienić polaryzację w obu midbasach (zamienić plus z minusem) i zobacz jaki uzyskasz efekt. Możesz to zrobić przy złączach zwrotnicy.
    Kolejna sprawa - poczekaj aż głośniki się wygrzeją. Po krótkotrwałym odsłuchu nie pokazały pełnych swoich możliwości.

0
  • #29 07 Gru 2010 21:10
    qstosz

Chyba przy jednym midbasie.

0
  • #30 08 Gru 2010 01:01
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Przy obu. Może okazać się, że lepszy bas. pojawi się w przeciwfazie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo