Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z przetwornicą do halogenów

24 Wrz 2004 19:23 1442 6
  • Poziom 23  
    Witam kupiłem ostatno tzw. transformator elektroniczny do halogenów.Jest to przetworniczka która podaje napiecie zmienne 12V ale dopiero po podłączeniu obciążeniaW celu uzyskania napięcia stałego założyłem mostek Greatza obciązyłem i działa, ale gdy dodam kondensator filtrujący 2200u/35V to przetwornica nie startuje.Prosze o jkaies sugestie jak to ugryżć bym mół z tego miec stałe 12V.
  • Poziom 37  
    Widocznie za duże obciążenie przy ładowaniu kondziora i przytyka przetwornicę. Jakby kondensator był naładowany to powinno działać. Spróbuj z mniejszym, dokładaj powoli następne i zobacz do jakiej pojemności wytrzymuje. (dla ciekawości). Może wystarczy.
  • Poziom 23  
    Nawet jeśli kondensator jest już naładowany to nie mam napięcia.
  • Poziom 29  
    przetwornica pracuje na kilkunastu -kilkudziesieciu kilohercach i zwykly mostek nie jest dla niej zestawem diod tylko kondensatorów
    elektrlit powoduje zaś zwarcie dla tej częstotliwości
    jeśłi potrezbujesz napięcia stałego to złóż mostek z szybkich diod
  • Admin DIY, Automatyka
    Zwykle diody nia nadazaja przalaczac przez to nie masz napiecia. Musisz zakupc odpowiednie polprzewodniki, ewentualnie wymontuj z jakiejs starej przetwornicy - powinno byc dobrze. A kondenstator o ktorym mowisz moze zostac

Piszesz, ze po mostku dziala ... a napewno tam jest stale napiecie ??

Pawel
  • Poziom 23  
    Mostek na diodach BY329 załatwił sprawę.Dzięki za pomoc.
  • Poziom 23  
    Wracając do tematu mam kolejne pytanie.Jakie szybkie diody są w obudowie takiej bym mógł odprowadzić ich ciepło(tzn by łatwo zamocować je do radiatora).A może są w sprzedaży takie mostki jak te typowe montowane do radiatora na jedną srubę.Pozdrawiam i prosze o pomoc.