Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acoustic Solutions DVD-263, nie działa prawidłowo

22 Paź 2010 00:16 1450 3
  • Poziom 12  
    Witam , mam problem z tym odtwarzaczem przenośnym DVD w z dwoma monitorami 7". Pawdopodobnie coś spaliłem tylko nie wiem co.

Przedstawie zachowanie odtwarzacza przed moim kombinowaniem z przewodami sygnałowymi monitora.

Odtwarzacz jest zasilany napięciem stałym 9 do 12 V.
    Kiedy był podlączony do zasilania i był wyłączony "twardym przelącznikiem to monitory nie działały. Po przełączeniu odtwarzacza tym przełącznikiem włączał się film i monitory świeciły normalnie, kiedy wyłaczyło się DVD pilotem to monitory przechodziły w tryb czuwania isygnalizowały czerwoną kontrolką LED.

A moje problemy zaczeły się wtedy kiedy próbowałem zrobić przedłużacze przewodów sygnałowych do monitorów. Podlączyłem przewodami wtyczkę i gniazdko mini din 9 pin, i wszystko grało dobrze ale coś mnie podkusilo i zaczołem pomiary miernikiem i na pinie 8 było zasilanie 12 lub 19 v na pinie 7 masa na pinie 6 19 lub 12V doklanie tego teraz nie pamietam. pin 9 prawdopodobnie był bez napięcia. I gdzieś zrobiłem zwarcie i wszystko się pokopało, tam gdzie było napięcie 19v spadło do 12v a z pinu gdzie było 12 spadło do 9v. i pojawiło się napięcie na pinie 9 gdzie nie było napięcia.
    A efekty sa takie że:
    Po podłączeniu zasilania na DVD i przełączniku w pozycji OFF świecą się monitory na niebiesko, po włączeniu filmu obraz idzie tylko na jednym monitorze a dźwięk na obu i dodatkowo czasami mrugnie obraz na tym ciemnym. Po wyłączeniu pilotem monitory nie przechodzą w stan czuwania tylko świecą się na niebiesko.

Co mogło się popsuć, gdzie szukać usterki, czy ktoś posiada schemat od tego urządzenia?
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 12  
    Jak nikt nie wie jak to rozwiązać, to może pójdziemy innym tropem.

pin 7 to masa
    pin 8 to 12 V z zasilania
    pin 9 to 17-18 V generowane z DVD porzebne do zasilania monitora LCD
    pin 6 to 17-18 V generowane z DVD wybudzające monitor ze stanu STEND-BY

Dlaczego na wszystkich pinach jest napięcie nawet jak DVD jesty wyłączone?
    Dlaczego po wyłączeniu DVD z pilota nie gasną monitory tylko świecą na niebiesko?
    Gdzie szukać usterki, ewentualnie proszę podać serwisanta w Łodzi który sobie z tym poradzi. [/img]
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 9  
    witaj... mam pytanko ! gdzie kupiles przedluzke mini din 9 pin bo szukam takich kabli .....
  • Poziom 12  
    W sklepie internetowym kupiłem wtyki i gniazda na przewód , nie pamiętam w którym i kupiłem Technokabel 10x 0.25